evde ekili halde kenevir olmamasına rağmen kenevir ekme suçu.

Merhaba arkadaşlar benim mayıs 25 te evime baskın yaptılar ve aradılar kenevir ekme malzemelerini buldular ve 94gr esrar bulundu. olay yerinde polisler savcıyı aradı ve içicilikten işlem yapmasını söyledi. fakat ifademi almaya gittiğimde polisler değişti haliyle fakat olayla ilgisi olmayan bir polis kendi kullanımı için kenevir ekme suçu maddesinide ekletti. bende ifademde kendi ektiğimi söyledim ayrı bir suç olduğunu bilmediğim için. fakat avukatım mahkemede savunma ifade verirken ekmediğini söyle korktuğunu falan söyle dedi.
sorum şu olacak beraat alır mıyım?
şu sitede benim olayla ilgili yargıtay kararları var. bende çok tedirginim. daha önce içicilikten bir hagb'm bulunuyor.
şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.
Yargıtay bu kararında şu hususları dikkate almıştır:

1)
Ekili durumda kenevir bitkisinin bulunmadığı,

2) Hasat artığının söz konusu olmadığı,

3) Kök tespiti yapılamadığı,

4) Kenevir ekmeye ilişkin görgüye dayalı tanık anlatımının bulunmadığı,

5) Kenevir bitkisinin önceden ekildiği alanın belirlenemediği,

6) Kim tarafından yetiştirildiğinin açıklığa kavuşturulamadığı.

Yukarıda belirtilen tespitleri yapan Yargıtay, bu gibi unsurların varlığı halinde sanığın ikrarına dayalı olarak esrar elde etmek amacıyla kenevir ekme suçundan mahkumiyetine karar verilemeyeceğini işaret etmektedir.[15]

Sonuna kadar inkar diye boşuna demiyoruz kabul ettigin an olay bitmiştir
acaba mahkemede bana nerden temin ettiğimi sormalarından korktuğum için böyle ifade verdim desem bir yararı olur mu.
1 yıl verseler hagb de patlasa yatarım olmuyor itiraz usulüyle ama verdiğim ifadeden dönersem daha yüksek bir ceza verir mi acaba diye korkuyorum.

negma

Kıdemli Üye
acaba mahkemede bana nerden temin ettiğimi sormalarından korktuğum için böyle ifade verdim desem bir yararı olur mu.
1 yıl verseler hagb de patlasa yatarım olmuyor itiraz usulüyle ama verdiğim ifadeden dönersem daha yüksek bir ceza verir mi acaba diye korkuyorum.
daha önce ceza almadıysan işlem yoksa hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına alırsın bi sıkıntı olmaz içiciyim de

ne kadar zaman oldu işlem göreli
5 yılı geçmedi kardo muhtemelen ceza verirse hagb vermicek, fakat anlatamadığım şey bu evde ekili halde veya kurutulmaya bırakılı kenevir olmamasına rağmen kenevir ekme suçu işlenmediği yargıtay kararında var. buna rağmen ceza verebilir mi acaba

NoF4

Yeni üye
Geçmiş olsun, tohumları nereden almıştınız güvenilir değilmiydi neye göre bastılar ?

negma

Kıdemli Üye
5 yılı geçmedi kardo muhtemelen ceza verirse hagb vermicek, fakat anlatamadığım şey bu evde ekili halde veya kurutulmaya bırakılı kenevir olmamasına rağmen kenevir ekme suçu işlenmediği yargıtay kararında var. buna rağmen ceza verebilir mi acaba
zannetmiyorum bişey olacağını ama 5 sene ne zaman dolacak çok varmı

NoF4

Yeni üye
benim denetimli serbestliğim var içicilikten (elimde yanarken yakalandım zaten). 5 yıl içinde Tekrar edersem 2-4 yıl arası ertelenmiş yatarım görünüyodu. Ama afedersin tacizci tecavizcü 1 yılda salınıyor hatta yatmıyorlar bile.. bence iyi bi avukatla kamu görevi gibi ya da amatem tedsvisi Ve denetimle salınabilirsin. bu işlere bakan avukatlar üzerinde 50 tane 1 gr lık paketlerle yakalanan adamları içici diyip bıraktırıyolar cidden lise arkadaşım kurtulmuştu öyle bence bi görüş

benim denetimli serbestliğim var içicilikten (elimde yanarken yakalandım zaten). 5 yıl içinde Tekrar edersem 2-4 yıl arası ertelenmiş yatarım görünüyodu. Ama afedersin tacizci tecavizcü 1 yılda salınıyor hatta yatmıyorlar bile.. bence iyi bi avukatla kamu görevi gibi ya da amatem tedsvisi Ve denetimle salınabilirsin. bu işlere bakan avukatlar üzerinde 50 tane 1 gr lık paketlerle yakalanan adamları içici diyip bıraktırıyolar cidden lise arkadaşım kurtulmuştu öyle bence bi görüş
doğrudur kardeşim iyi bir avukatım olduğunu düşünüyorum fakat şans işi birazda. seninki 2-4 değildir alt sınırdan.2 yıl vermiştir 1.8 ay vermiştir ve hagb vermiştir. 5-6 defa yakalatıp denetim gören tanıdıklarım var fakat bu iş şans işi.

NoF4

Yeni üye
katılıyorum şansta önemli inşallah şans sana da güler gerçekten üzüldüm okuduğumda. Ben basit şeyden ne kadar stres yaşamıştım.. müptezel gibi davranmayıp efendice konuşunca yetkililerle bide giyimin elin yüzün traşın düzgün olunca bile o kadar farkediyo kii. Hayırlısıyla en hafif şekilde atlatırsın umarım kardeşim
doğrudur kardeşim iyi bir avukatım olduğunu düşünüyorum fakat şans işi birazda. seninki 2-4 değildir alt sınırdan.2 yıl vermiştir 1.8 ay vermiştir ve hagb vermiştir. 5-6 defa yakalatıp denetim gören tanıdıklarım var fakat bu iş şans işi.

katılıyorum şansta önemli inşallah şans sana da güler gerçekten üzüldüm okuduğumda. Ben basit şeyden ne kadar stres yaşamıştım.. müptezel gibi davranmayıp efendice konuşunca yetkililerle bide giyimin elin yüzün traşın düzgün olunca bile o kadar farkediyo kii. Hayırlısıyla en hafif şekilde atlatırsın umarım kardeşim
doğrudur kardeşim evde arama yapan polisler bile sevdi beni motive etmeye çalıştı. hatta üzüldüler bile. zaten yazılımcıyım zaten asosyalim dışarı çıkmıyorum kendim eker kendim içerim demiştim. bahtsız bedeviyi çölde kutup ayısı mükermiş hesabı oldu biraz.

doğrudur kardeşim evde arama yapan polisler bile sevdi beni motive etmeye çalıştı. hatta üzüldüler bile. zaten yazılımcıyım zaten asosyalim dışarı çıkmıyorum kendim eker kendim içerim demiştim. bahtsız bedeviyi çölde kutup ayısı mükermiş hesabı oldu

Merhaba arkadaşlar benim mayıs 25 te evime baskın yaptılar ve aradılar kenevir ekme malzemelerini buldular ve 94gr esrar bulundu. olay yerinde polisler savcıyı aradı ve içicilikten işlem yapmasını söyledi. fakat ifademi almaya gittiğimde polisler değişti haliyle fakat olayla ilgisi olmayan bir polis kendi kullanımı için kenevir ekme suçu maddesinide ekletti. bende ifademde kendi ektiğimi söyledim ayrı bir suç olduğunu bilmediğim için. fakat avukatım mahkemede savunma ifade verirken ekmediğini söyle korktuğunu falan söyle dedi.
sorum şu olacak beraat alır mıyım?
şu sitede benim olayla ilgili yargıtay kararları var. bende çok tedirginim. daha önce içicilikten bir hagb'm bulunuyor.
şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.
Yargıtay bu kararında şu hususları dikkate almıştır:

1)
Ekili durumda kenevir bitkisinin bulunmadığı,

2) Hasat artığının söz konusu olmadığı,

3) Kök tespiti yapılamadığı,

4) Kenevir ekmeye ilişkin görgüye dayalı tanık anlatımının bulunmadığı,

5) Kenevir bitkisinin önceden ekildiği alanın belirlenemediği,

6) Kim tarafından yetiştirildiğinin açıklığa kavuşturulamadığı.

Yukarıda belirtilen tespitleri yapan Yargıtay, bu gibi unsurların varlığı halinde sanığın ikrarına dayalı olarak esrar elde etmek amacıyla kenevir ekme suçundan mahkumiyetine karar verilemeyeceğini işaret etmektedir.[15]
Çok geçmiş olsun bilader şahsen bana da baskın verseler bende kendim ektim derim başkasından almış olsam bile çünkü isim. Vermek zorundayız öyle demesek ama sen de diyorsun ki ektim demeyeceksim ne diycekmisz o zaman isim vermeden avukat birşey dedi mi

Bubleb00m

Kıdemli Üye
Çok geçmiş olsun bilader şahsen bana da baskın verseler bende kendim ektim derim başkasından almış olsam bile çünkü isim. Vermek zorundayız öyle demesek ama sen de diyorsun ki ektim demeyeceksim ne diycekmisz o zaman isim vermeden avukat birşey dedi mi
Sarı çizmeli mehmet ağadan aldım dersin brom niye itiraf ediyosun ki yalan bedava

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • E ErdemRS6:
  • 4glow20 4glow20:
    dready********** dready********** dready**********
  • 4glow20 4glow20:
  • E ErdemRS6:
    ********* *** ***** ******* ****** **** ****** *********** *********** ******** ******** dreadydready***
  • Night owl Night owl:
  • E ErdemRS6:
  • K Kolpa.:
    dready********** dready********** dready********** ******** ****** dready* ****
  • Night owl Night owl:
    ********* **** ** ****** *********** **** **** **** ****** ***** *********** **** ** ********* ******* ***** *** *** ******* *****
    +1
  • 4glow20 4glow20:
    +1
  • Night owl Night owl:
    ******* **** *** ***** ********* ********* ******* *** ****** ** ******** ****** ******** *********** dready**********
  • Night owl Night owl:
    **** **** **** ****** ******** ***** *** ****** ******** ****** dready* ****
  • E ErdemRS6:
    ******* **** *** ***** ********* ********* ******* *** ****** ** ******** ****** ******** *********** *** ***** **** *** ***** ****** ********* ********* ***** *******
    +1
  • Night owl Night owl:
    ******* **** ***** ******** ****** ** ****** *** **** ********** *** ***** ****** ********* *** ****** ******** ***** *****
  • K Kolpa.:
    **** **** **** ****** ******** ***** *** ****** ***** *** **** ******** ***** ******** ****** ******* *** ******* **** dready*** **** *********** ****
  • K Kolpa.:
    +1
  • Night owl Night owl:
    **** ******** ******* **** **** **** ** ****** **** ***** *** **** ******** ***** ******** ****** ******* *** ******* **** dready*** **** *********** ****
  • 4glow20 4glow20:
    ***** ******** **** ****** ******** ****** ***** ****** *** ********* **** dready **** ********** ****** ****** ********** **********
  • 4glow20 4glow20:
    +2
  • Night owl Night owl:
    ********** **** ***** ** ***** ********** ***** ******** **** ****** ******** ****** ***** ****** *** ********* **** dready **** ********** ****** ****** ********** **********
  • K Kolpa.:
    ****** ******** ** ********* ******* ******** ******** ** ********* ****** *** **** ****
    +1
  • K Kolpa.:
  • K Kolpa.:
  • Night owl Night owl:
    dready** ***** ********* *** ******
    +1
  • K Kolpa.:
    dready** ****
  • 4glow20 4glow20:
    4glow20 4glow20: ********* **********