esrar yaprağı kafa yapar mı?

Ü

Üye silindi 20768

Guest
kankalar 10gram mali telef ettim kafa falan hiçbir şey yok 450 lira para verdim ona üzülüyorum. çimen sarıp içseniz daha çok kafa yapar. daha da tanımadığım adamdan su bile almam.
kanka geçmiş olsun. 10g 450 lira olur mu hiç. bile bile lades olmuş seninki. gramına 250 yazıyolar bizim buralarda. :D

Woppy

Ordinaryüs
Baska sekilde nasıl olabilir knk seker yapraklarını kurutup decarp edip yağ falan yaparak tüketmek en mantıklısı ama o iştede decarp püf nokta ben hala decarp olayını tam anlamıyla yapabilmiş degilim. Cumartesi deneyecem tekrardan bakalım :)

varmibisey

Kıdemli Üye
Baska sekilde nasıl olabilir knk seker yapraklarını kurutup decarp edip yağ falan yaparak tüketmek en mantıklısı ama o iştede decarp püf nokta ben hala decarp olayını tam anlamıyla yapabilmiş degilim. Cumartesi deneyecem tekrardan bakalım :)
Kanka decarp olayinda süre değilde renge bakmak en iyisi kahve bok rengi gibi olunca calisiyor asil yeşilse çalışmıyor

OGkush

Üye
Decarp yapabilirsin kanka ama çok uğraştırıcı ve zaman alıcı bir işlem. Şimdi 3-4 kök büyüten birisinden çıkacak şeker yaprağı 2 avucu geçmez kurutunca, ben 2 ölçekli makro elek kullanıyorum trichomlarını ayırıp kubar basıyorum. İlk grow dönemlerimde bu işlemi de tül perde ile yapıyordum. Şeker yapraklarını çıtır çıtır oluncaya kadar kurutup sonra elime 2 kat eldiven geçiriyorum (plastik doktor eldiveni) perdeyi gerip üzerine elimde ufalıyorum yaprakalrı toz haline gelincede sallıyorum bastırarak ve 1 damla yaprak bile düşmüyor, eleğin içinden ttoalde 30 dk uğraşıp sigara paketi büyüklüğünde kubar basıyorum ^^ İlk ufalamadan sonra cok az trickom cıkar bu seni yanıltmasın, ne kadar kurursa kurusun içindeki nem toz haline dönüştürünce kendini salıyor. sonra 2. gün aynı eleme işlemini yapıyorum kalan azcık nemde 1 günde kurudugu için malzemenin içindeki bütün trck ları 2. günde toplamış oluyorum. Geriye kalan yaprak posalarını bile atmıyorum onlarıda bir sonraki bitkilerin toprağına dökerseniz sineklenmeyi ve böceklenmeyi yüzde 100 önlersiniz ^^ eti sütü herşeyi bereketli

Woppy

Ordinaryüs
Bu sefer olacak inş knk kactır deniyorum calısmıyor herkes yazıyor ne kafa yasadım şöyle felan diye okudukça cıldırıyorım :)

Woppy

Ordinaryüs
Decarp yapabilirsin kanka ama çok uğraştırıcı ve zaman alıcı bir işlem. Şimdi 3-4 kök büyüten birisinden çıkacak şeker yaprağı 2 avucu geçmez kurutunca, ben 2 ölçekli makro elek kullanıyorum trichomlarını ayırıp kubar basıyorum. İlk grow dönemlerimde bu işlemi de tül perde ile yapıyordum. Şeker yapraklarını çıtır çıtır oluncaya kadar kurutup sonra elime 2 kat eldiven geçiriyorum (plastik doktor eldiveni) perdeyi gerip üzerine elimde ufalıyorum yaprakalrı toz haline gelincede sallıyorum bastırarak ve 1 damla yaprak bile düşmüyor, eleğin içinden ttoalde 30 dk uğraşıp sigara paketi büyüklüğünde kubar basıyorum ^^ İlk ufalamadan sonra cok az trickom cıkar bu seni yanıltmasın, ne kadar kurursa kurusun içindeki nem toz haline dönüştürünce kendini salıyor. sonra 2. gün aynı eleme işlemini yapıyorum kalan azcık nemde 1 günde kurudugu için malzemenin içindeki bütün trck ları 2. günde toplamış oluyorum. Geriye kalan yaprak posalarını bile atmıyorum onlarıda bir sonraki bitkilerin toprağına dökerseniz sineklenmeyi ve böceklenmeyi yüzde 100 önlersiniz ^^ eti sütü herşeyi bereketli
Birde kubarı nası bastını anlatta tam olsun denenbilir knk

OGkush

Üye
Bu sefer olacak inş knk kactır deniyorum calısmıyor herkes yazıyor ne kafa yasadım şöyle felan diye okudukça cıldırıyorım :)
Oda growlamak gibi biraz tecrübe istiyor tam anlamıyla yapmak için 2-3 defa tecrübe etmen lazım, videodan bakarak yapamıyorsun cunku videoyu çeken arkadas onlarca kez yapmış oluyor ve bildiği genetiğe yapıyor, indica bir bitkının tric. ile sativanınki aynı sıcaklıkla DECARBOXYLATE olmaz sorun orda işte ^^ 250 fahr diyorlar ama o iş öyle değil, insan gibi düşünebilirsin bazısı - 20 derecede üşümüyor bağzısı 0 derecede donuyor. Genetikle alakalı. Kendi genetiğininkini deneyerek çözebilirsin. Olmaz diye bir şey yok, o çok süper kafa yaşadım diyenlerde biraz abartı sanki, ya senin gibi günlük içici değiller, yada bünyeleri senden daha zayıf. ama yiyerek tüketmek içerek tüketmekten daha sağlıklı ve daha uzun kafa demek .

Woppy

Ordinaryüs
Deneye deneye bulacam knk kafaya koydum kaçtır deniyorım tek kapak almısm gibi bi kafa oluyor demek istediğini anladım saol ;) hafta sonu kendime güzellik yapacam bakalım decarp edip mangolu tarif deneyeceğim kapanısta 1 tane papiğim var onla yapmayı planlıyorum :)

OGkush

Üye
Birde kubarı nası bastını anlatta tam olsun denenbilir
Sigara jelatinine doldur trik ları, mektup gibi katla kenarlara felan taşmasın,(sallanınca yer değiştirmesin trck lar ) sonra onu bir kagıda sar normal bir kagıt, sonra kağıtı suyun içine koy 1 dk ıslansın. ıslak kagıdıda yağlı kağıda 1 tur sar yağlı kağıdıda ıslat, kurumadan önce varsa saç maşası 180 derece ayarla, Yoksa mutfak elektrikli taş ocağı ısıt 2. veya 3. kademede üstünede cezve koy ikiside ısınınca ıslak malzemeyi ocagın üstüne koy ve cezve ilede baskı yap, zaten o güzelim koku burnuna gelince işlem tamam. ( 10 saniye bastırman yeterli) sonra yere atıyorsun tabanınla bütün vücut ağırlığınıda üstüne bastırıyorsun 20 saniye işlem tamamdır, kağıtları sök at jelatini cıkart at ve gubarın hazır. Cok fazla ısıya maruz bırakırsan jelatin eriyecektir, bunuda 2-3 sefer yapınca proflaşıyorsun.

Son düzenleme:

Cashh

Doktor
kankalar 10gram mali telef ettim kafa falan hiçbir şey yok 450 lira para verdim ona üzülüyorum. çimen sarıp içseniz daha çok kafa yapar. daha da tanımadığım adamdan su bile almam.
10 gramı 450 ye alırken şüphelenmeliydin orjinal iyi sigara 10 gramı kanalların yoksa 2000 e alırsın çok kanalın varsa 1500 e alırsın 450 feriştah olsan kimse vermez 10 gramı

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: **** ******* ***** *** *****