Erken hasat edilen sömekleri olgunlaştırmak

Ü

Üye silindi 28492

Guest
Bir umuttur yasamak.

Dene ama bir degisiklik olabilecegini zannetmiyorum. meyvelerin hepsi bekledikçe olgunlaşır ama bu adi meyve olsa da meyve degil.

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
kanka muz ve esrar farklı genetikler :) mesela inekler yerdeki çamurlu suyu içer ve hastalanmaz zira biyolojilerinde mideye inene kadar suyu filtreleyen mikroorganizmalar var, ama sen 3 gün yerdeki suyu iç, ateş halsizlik bulantı yaşarsın.

hasat sonrası kuruttuğunda, ardından kavanoza alıp hergün havalandırdığında zaten fermente işi yapıyorsun. yanına bişey koymasan bile bitki tricomlarını daha etkin hale getiriyor

kanka muz ve esrar farklı genetikler :) mesela inekler yerdeki çamurlu suyu içer ve hastalanmaz zira biyolojilerinde mideye inene kadar suyu filtreleyen mikroorganizmalar var, ama sen 3 gün yerdeki suyu iç, ateş halsizlik bulantı yaşarsın.

hasat sonrası kuruttuğunda, ardından kavanoza alıp hergün havalandırdığında zaten fermente işi yapıyorsun. yanına bişey koymasan bile bitki tricomlarını daha etkin hale getiriyor
Kanka anlaşamadığımız nokta şu inek te insan da suya ihtiyaç duyar burada önemli olan konu su pis veya kirli olması değil, çoğu etçil canlı biz insanların gözünde bozulmuş kokmuş denilen eti yer zehirlenmez biz yersek ölürüz bunu tolere edemeyiz ancak biz de et yeriz. Hayatımızı idame ettirmek için besleniriz. Muz ve kenevir tabii ki farklı türler ancak ihtiyaç duydukları şeyler aynı hava su toprak ışık :)

https://ibb.co/Xbp9GBq
https://ibb.co/sWW2nkN
https://ibb.co/chjgXHb
https://ibb.co/sWW2nkN
https://ibb.co/n0mCRTY
Mikroskop un klipsini bulamadığım için görüntüler pek net değil. Sömeği son fotoğrafa koydum sömeğin büyüklüğü 1.5-2 cm. arası. Bu sömeği kaba 4 gün önce koydum kaba girmeden önce ki görüntüleri maalesef yok, kaba girmeden önce pistilleri beyazdı trikomlar tamamen şeffaftı 4 günlük süreçteki değişimi fotoğraflardan görebilirsiniz. Bu sömeği kestiğim bitki ak-47 xtrem auto genetiği, bu sömek kesildiğinde tohumdan bu güne 45 gün geçmişti çiçeklenmenin 16-17. günündeydi.

kenevir bitkisinin kesildikten sonra gelişim gösterdiğini savunan arkadaşlar benim gibi günü gününe net bilgilerle aynı boyutta ve aynı durumda olan bir sömeği kesip dışarıda bekleterek 4 günlük değişimi atarlarsa sevinirim. Paylaştığım bilginin aksini savunan kankalarım havadan olur olmaz sallamayarak muz a armuta takılmadan bir deney yapar ve bu bilgiyi geçersiz kılarsa problem yok ancak lütfen konuya kimse uzaktan sallamasın.

erşan kuneri

Kıdemli Üye
güzel bi tartışma konusu olur. yabancı forumda böyle bişey denk gelse altında aylar sonra deneme fotoğrafları görürdüm. :D

Lollipopping yapacak kankalar zahmet edip bir çalışma yaparlarsa herkes faydalanır, bu işi netleştirebilirsek fan yapraklarında bulunan trikomları olgunlaştırıp mındar etmeden kullanabiliriz.

Morded

Kıdemli Üye
Kabın içerisinde nemlenme olacak sömeklerde küflenme olursa temelli kaybetmez miyiz kanka ben onu anlamadım

Kabın içerisinde nemlenme olacak sömeklerde küflenme olursa temelli kaybetmez miyiz kanka ben onu anlamadım
Kanka benim kabın içinde şu an 1 elma 1 mandalina var şu an küflenme vs. yok mikroskopla takibini yapıyorum görünürde bir problem yok sadece kap elma kokuyor buram buram :) sigara içip kabı açarsan acıktırıyor :D

Morded

Kıdemli Üye
Üst dalların pistillerinde bile kızarma yok ama bu sayede pistiller kızarmış trikom lar da iyi duruyor alt dal olmasına ragmen en az gelişen sömek olmasına ragmen çok iyi duruyor kanka

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Didrug Didrug:
    ****** ******* ******* **
    +1
  • Emmy Emmy:
    ***** ***** *** ******** ***** ******** ******** ***** *** ******** ******* ********** ******** ****** *** ***** * ******** ********** ***** *
  • Emmy Emmy:
    ***** ***** ******** ******** ****** ********* ******** ** ****** ******* ******* **
  • Didrug Didrug:
    ********** hahahaha ***** *** ***** **** *** **** ****** ****** ****** ******* ******** ******* ***** *** *** * **** ****** * * **** ********* ****
  • Didrug Didrug:
    ********* ******* ******** * **** * ****** hahahaha** *********
  • NewGardener NewGardener:
  • Didrug Didrug:
    ***** ***** ***** ****** * * ****** ********** ** *** ***** ***** ******** ******** ****** ********* ******** **
  • Didrug Didrug:
    ******** * ****** * ****** ***** ******* **** hahahaha*
    ** *** ******** ***** ***** ******* ***** ******** ******** ****** ********* ******** **
  • Emmy Emmy:
    ***** *** ******* ********* *** ***** ******** ** ********* hahahaha ******** ********* **** ***** ***** hahahaha ****** ****** ********* ***** ******* ******** * ***** hahahaha** ********* ********* ******** *** ***** ******** ***** ****** ** ********* ********* ********** **** ****** ****** *** *** ******* ** ***** ********* ********* ***** ***** *** ** ***** hahahaha ******* ********* **** **** hahahaha* ******** *** ***** hahahaha* ** **** *** hahahaha** *** ****** ******
    ****** *** *** ***** **** ****** ***** ******** *** ******** ******* ******* **
  • Emmy Emmy:
    ***** ******* ****** ***** ** ** *** ******** ***** ***** **
    +1
  • Didrug Didrug:
    ********* ********* ******* ******* ****** ***** **
    +1
  • Emmy Emmy:
    ** *** ******* ***** ** ******* ******* ***** ****** *** *** ***** **** ******* ******** **** ********* *** ****** ******* ********** ********** ******* ********** *******
    ******** *** ****** ******* ********* ***** ******** **
  • Emmy Emmy:
    ***** **** *** ** ******* ***** ***** ***** ******** ***** ******* ***** ***** **** *** ******* *** ********* ****** **** ***** *** ******** ***** hahahaha** ******* ********* ***** *** ******** ****** ****** ** ****** **** ******* *** **** ***** ******* *** ******* *** ***** **** ***** *** ***** ****** **** **** ** ********** ****** ******* ****** ***** ********** ******** ********** *** *******
  • Emmy Emmy:
    hahahaha* ***** ******* ***
  • Emmy Emmy:
    ****** ** ***** ** ******* ******* ******** hahahaha hahahaha*** *****
    NewGardener NewGardener: ****** ********* ***** ***** *** ******