Erken hasat edilen sömekleri olgunlaştırmak

Selam kankalar forum da daha önce bir kaç kez denk geldiğim çeşitli sebeplerle bitkisini erken hasat etmek isteyen arkadaşlar olmuştu. Erken hasat edilen bitkinizin sömeklerini olgunlaştırmak için çok basit bir yöntem var, erken hasat etmek zorunda kalırsanız bu yöntemi kullanabilirsiniz.
1 adet saklama kabı (tercihen şeffaf olmasın)
1 adet muz
1 adet elma
1 adet armut
Ve olgunlaşmamış sömekleriniz.
sömeklerinizi çok sıkıştırmayacak şekilde kabın içine koyuyorsunuz, ardından meyveleri ekliyorsunuz meyvelerin sömeklere değmemesine özen gösterin. Saklama kabının ağzını kapatıyorsunuz ve 3-7 gün arası oda sıcaklığında karanlık bir yerde bekletiyorsunuz, gün içinde kapağını açıp 2-3 kez havalandırın uzun süre kapağı açık bırakmayın. 3.gün itibariyle mikroskop ile trikom takibi yapmaya başlayabilirsiniz hazır olduklarında kaptan çıkartın ve kurumaya alın.

Ü

Üye silindi 20768

Guest
sen denedin mi kanka?
denemediysen bu bilgiye nereden ulaştın? kaynak paylaşabilir misin?
eğer çalışıyorsa çok faydalı bilgi.

sen denedin mi kanka?
Kanka youtube da bir video da denk geldim yeşil muzları bu yöntemle sarartıp tatlandırıyorlar, ben de yetiştirdiğim bitkinin altta ışık görmeyen sömeklerini kestim denedim bu gün 3. Günü mikroskopla baktım pistiller kahverengiye döndü trikomlar da renk değişimi var.

sen denedin mi kanka?
Bozulma küflenme yok ben kabın içine bir elma bir mandalina koydum olgun meyveler etilen gazı salgıladığı için olgun olmayan meyveyi olgunlaştırıyor. Zorunlu olmadıkça yapılmasını önermem. Ancak evden taşınman gerekir Şehir dışına çıkmam gerekir kızlara bakamayacak olursan bu yola başvurup kötünün iyisi emeğini boşa çıkartmamış kafanıda yapmış olursun. Şeffaf pistilden trikomdan iyidir bu yöntemle elde edeceklerin.

conejtos

Üye
Bozulma küflenme yok ben kabın içine bir elma bir mandalina koydum olgun meyveler etilen gazı salgıladığı için olgun olmayan meyveyi olgunlaştırıyor. Zorunlu olmadıkça yapılmasını önermem. Ancak evden taşınman gerekir Şehir dışına çıkmam gerekir kızlara bakamayacak olursan bu yola başvurup kötünün iyisi emeğini boşa çıkartmamış kafanıda yapmış olursun. Şeffaf pistilden trikomdan iyidir bu yöntemle elde edeceklerin.
yarın deniyorum rapor yazarım

Ü

Üye silindi 20768

Guest
kanka erken hasat ettireceksin bana, harmanım :D

C

Canna

Guest
Kanka youtube da bir video da denk geldim yeşil muzları bu yöntemle sarartıp tatlandırıyorlar, ben de yetiştirdiğim bitkinin altta ışık görmeyen sömeklerini kestim denedim bu gün 3. Günü mikroskopla baktım pistiller kahverengiye döndü trikomlar da renk değişimi var.
Dostum yesil muzlari o yazdigin meyvelerden bir tanesini cürümüs olarak koy muzlarin yanina, ve torbanin agzini kapat cok cabuk olgunlasir muzlar, ama sömekleride olgunlastiri mi, sen su youtube video sunu bir bulsana

C

Canna

Guest
Dostum o muz nasil olgulastirir anlatiyor, sen sömeklerde ise yariyacagini yazmissin, bu isi hakikaten merak ettim, nasil olacak bu si, sömekler nasil olgunlasacak,

Dostum o muz nasil olgulastirir anlatiyor, sen sömeklerde ise yariyacagini yazmissin, bu isi hakikaten merak ettim, nasil olacak bu si, sömekler nasil olgunlasacak,
Kankam bu videodan yola çıkarak deney yaptım değişim oldu dedim yukarıda bahsettim olayın akışından :) videodaki gibi bir uygulama yaptım küçük sömeklerimin pistil ve trikomları 3. Gün de amberleşmeye başladı.

Muz nerde Esrar sömekleri nerde ben bir alaka kuramadım armut falanda yazmışsın :)
Kanka yazdıklarımı okumuyorsunuz sanırım armut muz değil konu. Konumuz olgunlaşmamış meyveyi olgunlaştırmak etilen gazı da olgunlaşmamış meyveyi olgunlaştırıyor. Muzla kenevir arasında nasıl bir bağ kuramadın anlamadım ikiside bitki bir hayvan biri bitki değil dostum ikiside yaşamını sürdürebilmek için aynı şeylere ihtiyaç duyuyor.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • İstanbul İstanbul:
    **** ***** ** ******* ***** ****** ****** **
  • muadip muadip:
    ****** **** **
  • İstanbul İstanbul:
  • muadip muadip:
  • İstanbul İstanbul:
    *** **** hahahaha
  • muadip muadip: