Erken Ekim Hakkında Photo

DanteHere

Yeni üye
Kankalar selam 15 mart civarı evde bitkinin ilk 15. gunun geçirtsem geri kalan 3 ay civarı donem için dışarıya eksem olur mu bitki 1 nisan civarında dışarıya ekilse ne olur ege bölgesindeyim bulunduğum bölge sıcak guzel guneş alan bir bölgeye ekmeyi dusunuyorum tahmini 1 temmuz gibi hasat almak istiyorum photo bir bitki için yaklaşık 1 ay erken ekicem ama dediğim şeyleride göz önunde bulundurun bitki ne gibi bir duruma maruz kalır ölur mu hasat mı az verir ? teşekkurler

oturanboga35

Müptezel
Photoperiodlar çiçeklenme evresine gecelerin gündüzlerden daha uzun olmaya başlamasıyla geçerler. Buda ülkemiz için hasati en erken Ekim başı almamızı sağlar. Süreye bağlı olarak hasat almanın tek yolu autolara yönelmektir. Bende onu önermiyorum. Dış mekanda autolar verimsiz kalıyor. En iyisi ege bölgesinde Nisan başında dikilen photodur eğer Mart başında dikip havalar iyice ısınana kadar saksının etrafına dört çubuk dikip streç film ile bir iki kat sararsan hem başlangıçtaki yüksek nem ihtiyacını hemde soğuktan korunma ihtiyacını karşılarsin martdan Ağustos sonuna kadar veg de kalan çiçek ağaç gibi olur tek kökten bir yıl yetecek sigarayı alirisn

DanteHere

Yeni üye
hocam sağlam bakılmış bir auto nasıl bir etki yaratır yani tek bitki blue dream yada sağlam auto genetiklerinden kaç gram hasat alabilirim autoda tesekkurler
Photoperiodlar çiçeklenme evresine gecelerin gündüzlerden daha uzun olmaya başlamasıyla geçerler. Buda ülkemiz için hasati en erken Ekim başı almamızı sağlar. Süreye bağlı olarak hasat almanın tek yolu autolara yönelmektir. Bende onu önermiyorum. Dış mekanda autolar verimsiz kalıyor. En iyisi ege bölgesinde Nisan başında dikilen photodur eğer Mart başında dikip havalar iyice ısınana kadar saksının etrafına dört çubuk dikip streç film ile bir iki kat sararsan hem başlangıçtaki yüksek nem ihtiyacını hemde soğuktan korunma ihtiyacını karşılarsin martdan Ağustos sonuna kadar veg de kalan çiçek ağaç gibi olur tek kökten bir yıl yetecek sigarayı alirisn

DanteHere

Yeni üye
yada hocam

az hasat almasına rağmen bildiğin sağlam genetikli bir auto var mı acaba

DanteHere

Yeni üye
agam birde son anlattığın streç filmle sarma olayının detaylı bir konu başlığı varsa atabilr misin yada youtubbede genel bir tutorial i varsa paslayabilr misin

oturanboga35

Müptezel
Genetik oneremem ama streç film olayı çok basit. Saksıyı bahçede açıklık bol güneş alan bir yere koy etrafına saksıdan daha uzun dört çubuk dik. Çubukların etrafından streç film ile sar üstünu de kapat bu kadar

Gbrother

Yeni üye
Instagramda yada başka yerlerde fotoğraflar goruyorum adamlar erik ağacı gibi ağaç yapıyorlar bunun sırrı formülü nedir ve hangi tür geetiklerden olur

oturanboga35

Müptezel
-Büyük, çok büyük saksı kullanımı.
-Uzun veg dönemi.
-Uygun yaşam koşullarına çevrenin elverişli olması.

DanteHere

Yeni üye
Dediğin gibi bir iklimde isen, öleceğini sanmam ama gece sıcaklıklarıni göz önünde bulundurarak başarabilirsin. Temmuz yada ağustos gibi hasat alman imkansız gibi photo bitki için tabiki. Ancak bitki soğuk stresi yaşar bodur kalırsa erken çiçeğe girebilir. Gündüz ve gece sıcaklık farkının azalttığı vakitler daha sağlıklı bitkiler yetişecektir. Bol şanslar dilerim...
saol brom

Bedotodor

Yeni üye
Dediğin gibi bir iklimde isen, öleceğini sanmam ama gece sıcaklıklarıni göz önünde bulundurarak başarabilirsin. Temmuz yada ağustos gibi hasat alman imkansız gibi photo bitki için tabiki. Ancak bitki soğuk stresi yaşar bodur kalırsa erken çiçeğe girebilir. Gündüz ve gece sıcaklık farkının azalttığı vakitler daha sağlıklı bitkiler yetişecektir. Bol şanslar dilerim...
Kanka peki indoor yetiştirmede ki gibi bitkiyi karanlığa koysak 1 hafta falanda 12 saat karanlık tutup dışarı koysak sonrada kendi haline bıraksak nasıl olur? ne olur?
Yani sormak istediğim şu, outdor yetiştirmede bitkiyi suni yollarla çiçeklenmeye sokup devamını getirebilirmiyiz?
Konuyu açan arkadaşla aynı dertten muzdaribim…

Kanka peki indoor yetiştirmede ki gibi bitkiyi karanlığa koysak 1 hafta falanda 12 saat karanlık tutup dışarı koysak sonrada kendi haline bıraksak nasıl olur? ne olur?
Yani sormak istediğim şu, outdor yetiştirmede bitkiyi suni yollarla çiçeklenmeye sokup devamını getirebilirmiyiz?
Konuyu açan arkadaşla aynı dertten muzdaribim…
Kanka karanlıga koyup çiçege bindirirsen
Dışarı çıkardıgında gene blomdan vege ğeçer benim şuan 1 tane bitkim var dısarda photo 2 kere veg blom oldu
Buda hasatını düşürür 1 aydan fazladır çiçekte benim sanki 1.5 haftadır çicekte gibi şimdiye dolması lazımdı sömeklerin kendi haline bıraktım bakalım ne olucak
Yani yapma öle bişey

Bedotodor

Yeni üye
Kanka karanlıga koyup çiçege bindirirsen
Dışarı çıkardıgında gene blomdan vege ğeçer benim şuan 1 tane bitkim var dısarda photo 2 kere veg blom oldu
Buda hasatını düşürür 1 aydan fazladır çiçekte benim sanki 1.5 haftadır çicekte gibi şimdiye dolması lazımdı sömeklerin kendi haline bıraktım bakalım ne olucak
Yani yapma öle bişey
Kankacım değerli cevabın için teşekkür ederim en iyisi doğanın işine karışmamak

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kralartur01 kralartur01:
    ** ***** ***** ********* ***** **
  • İstanbul İstanbul:
  • elonmusk elonmusk:
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ****** hahahaha*
  • elonmusk elonmusk:
  • İstanbul İstanbul:
    ****** ***** **** ** **
  • İstanbul İstanbul:
  • elonmusk elonmusk:
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
    **** **** ***** hahahaha*** ***** ***** ***** * ********** ****** ******* ******* ****** ***
  • İstanbul İstanbul:
    ***** **
  • elonmusk elonmusk:
    *** *** hahahaha***** **** **** ***** ***** ****** **********
  • İstanbul İstanbul:
  • VendettaX VendettaX:
  • VendettaX VendettaX:
  • VendettaX VendettaX:
  • VendettaX VendettaX:
  • elonmusk elonmusk:
    ********* **** **** ***** **** * ****** *** *** ******* ******* *** ** ** ********* hahahaha**** ***** **
  • VendettaX VendettaX:
  • VendettaX VendettaX:
  • TabldotLife TabldotLife:
  • B bandaleros:
    ***** ******** hahahaha******* * ** ****** *******
    ******** ***** ***** ********* ******* ****** **** ********** **** ****** ******** ******** *******
    **** ****** ***** ******* ********* **** **** ***** **** * ****** *** *** ******* ******* *** ** ** ********* hahahaha**** ***** **
    TabldotLife TabldotLife: **** ****** ***** ******* ********* **** **** ***** **** * ****** *** *** ******* ******* *** **...