ERKEN EKİM HAKKINDA

Tohumsuz Kanka

Yeni üye
Bu bilgi doğru mu ? 
Outdoor ekim için en uygun zamanı nasıl belirleriz ?

[attachment=75]

Ekli dosyalar

• Screenshot_2017-12-05-14-23-59.png
    Screenshot_2017-12-05-14-23-59.png
    207.4 KB · Görüntüleme: 1,846

Afordisman

Yeni üye
Kanka bence gunduzlerin uzayip sicakliklarin yavas yavas arttigi zaman tam zamanidir bence nisan sonu mayis basi gibi bence ideal zamandir

lebiderya

Yeni üye
[font=Open Sans, sans-serif]Outdoor (dış ortam) ekim için en uygun zaman mayıs ayının son haftası ve/veya haziran ayının ilk haftasıdır. [/font]
[font=Open Sans, sans-serif]Nedeni ve amacı güneşin en dik yani bitkiler için en verimli olduğu dönemdir. [/font]
[font=Open Sans, sans-serif]Bunu yanında günlerin uzun olması bitkinin ışığa maruz kalma süresini arttıracaktır. [/font]
[font=Open Sans, sans-serif]Işık olmazsa olmaz. [/font]
[font=Open Sans, sans-serif]Işık olmadığında bitki fotosentez yapamaz fotosentez demek bitki için nefes almak demektir.  [/font]
[font=Open Sans, sans-serif]Işık olmadığında bitki nefes alamaz. [/font]
[font=Open Sans, sans-serif]Gerek indoor (iç ortam) gerekse [/font][font=Open Sans, sans-serif]outdoor (dış ortam) yetiştirmeler de ışık faktörünü kesinlikle önemseyin![/font]

Mami10

Yeni üye
Kanka martta filan atsanda gelişme olmuyor çiçeklerde erken ekme buyumuo zaten kaliyor aynı boyda  bazı bitkiler hastalıklı olabiliyor ilerki dönemde erken ekersen bence en ideali mayıs başında ek . He ben kendi evimde patlatıyorum biraz buyutup mayısta doğaya ekiyorum daha çok hasat aldgmı dusunuyorum bu sekilde .

emerald

Yeni üye
erken ekmek faydalıdır... eğer erken ekersen dalı fazla olur..Fazla dal fazla sömek demektir.  21 haziranda ekinoks döner ve geceler uzamaya gündüzler kısalmaya başlar. ekinokstan sonra bitki hemen çiçeklenme hazırlığı yapar.  Yani mayıs ayında ekilen bir bitki, nisan ayında ekilen bitkiye göre az hasat verir. çünkü büyüme 21 hazirandan sonra azalmaya başlar, dallanma biter veya azalır. 
Nisanda dikilirse (1 nisan) 2 ay 21 gün veg dönem olur bitkiye.
martta dikilirse eğer ( ki profesyoneller martta diker) 3 ay 21 gün olur. 
21 Hazirandan sonra dikilmesi halinde hasat hem az olur hem geç olur.
En mantıklısı mart başında evde çimlendirip, mart ortalarında dikmektir. ama bu maalesef TR de her bölgede pek mümkün değil. Urfa kilis hatay gibi yerlerde olur daha çok.

Nisan ortasında arkadaşım white widow ekti şuan bitki çok kısa ve cılız kaldı tahmini 15/20gr hasat verecek gibi görünüyor.
Geçen yıl mayıs sonunda ekmişti 130/140 gr civarı hasat almıştı.
Toprak, saksı, gübreler vs.. aynı. 

Yukarıdaki yorumlarda verilen zaman bilgileri photo bitkiler için muhtemelen.

zildjian

Yeni üye
Cvp: ERKEN EKİM HAKKINDA

Bence de ekim zamanı bulunduğunuz coğrafi bölgenin koşulları ile alakalı arkadaşlar. Ben Ege de ikamet ediyorum bugün ekmeyi düşünüyorum misal..

Vedoo

Kıdemli Üye

zildjian' Alıntı:
Bence de ekim zamanı bulunduğunuz coğrafi bölgenin koşulları ile alakalı arkadaşlar. Ben Ege de ikamet ediyorum bugün ekmeyi düşünüyorum misal..

Ben 20 gün önce ektim martra çatlattım mesela erken oldu fakat oldu yabi hep aynı benim işler

zildjian

Yeni üye

Vedoo' Alıntı:
zildjian' Alıntı:

Ben 20 gün önce ektim martra çatlattım mesela erken oldu fakat oldu yabi hep aynı benim işler

Hocam  sen deneyimlisin ::) Yazdıklarının çoğunu okudum forumda gerçekten hepsi birbirinden faydalı cevaplar olmuş.. Benim daha ilk growum olacak bakalım neler bekliyor bizi

L3MON

Yeni üye
Tohum temini hk.

Merhabalar tohum almak icin sitedeki adrese ulastim ama wpden cevap vermiyolar sbaska nasil temin edebilrim ,?

Ben 7 Nisanda suya koydum tohumu. 
13 Nisanda filizlendi ve balkona çıkardım.
Bugün 10. Günü. Gelişimi biraz yavaş gibi geldi bana. Ayrıca bitki photo.

Bugün yine selpakta köklendirdiğim auto dark widow uda toprağa koyup güneşe çıkardım. Aradaki farkı gözlemleyeceğim.

10.günündeki bitkim

https://imgyukle.com/i/QZNFUp

Eko1982

Yeni üye

Ben mart ortasında ektim tohum aldığım marihuanna lardan çıktı bana boyuna görenyaprakları çok büyük geldi 10 gün önce çektiğim resmi paylaştım . ve hangi aşamada nelere dikkat etmem gerekiyor fikirlerinizi yardımlarını paylaşırsanız sevinirim . balkonda baktığım için hangi ne zaman büyük saksıya geçmem lazım
https://imgyukle.com/i/rHBeJ6

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
    ******** dready ********* ********* ******** ****** *** ****
  • B Bomberx:
  • B Bomberx:
  • M Mûrâyî:
  • M Merciless:
    *** ***** ********* ***** *** ***** ******* *********** ***** ***** ********* **** ****** ****** ** ***** ******* ****** ***
  • M Merciless:
    ***** ****** ***** ****** *** ***** *********** ***** ******* ****** ******* ***** * *** **
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • B Bomberx:
    ********** *** ***** *** ***** *********** ********** ******* ****** ** ***** ***** ******** **********
  • G GaribanMüptezel:
  • B Bomberx:
  • M Merciless:
  • M Merciless:
    dready* *******
  • B Bomberx:
    B Bomberx: ******** *** *** ********