Erken Çiçeklenen Bilinmeyen Strain Hasat Zamanı

Lady Jo

Yeni üye
Merhaba kankalarım, ben grow için gerekli malzemeleri ancak parça parça alabildim (çadır ve filtrem hala eksik). Yaklaşık 2.5 ay önce ışığı bez saksıyı toprağı filan almışken bi arkadaşımın güzel tohumlar diyerek verdiklerinden birini denemelik ektim. Birkaç hafta sıkıntı yoktu sonra yapraklarda bozulmalar başladı ve boyu çok küçükken(20-30 cm) çiçeklenmeye girdi, zaten fotoğraflardan da anlayacağınız gibi boyu o şekilde kaldı. Gübreleri çok geç vermeye başladım, ph ayarı aynı şekilde çok geç yapmaya başladım, odada bütün gün cam açık ama filtre kadar olmuyordur.. vs. Bütün bunları nası yapmam gerektiğini buradan öğrendim, emeği geçenlere çok teşekkürler yeri gelmişken :) Şimdi size sorum şu, budlar minicik ama hiç şişmiyo da, bu kızın hasat zamanı gelmiş mi bir türlü emin olamadım. Üstte iki tane bud var onlar kesin tamam gibi geliyo hatta bütün pistiller kahverengi gibi geç bile kalmış olabilirim, alttakiler hala açık renk. (İlk iki foto üst budlar, son foto alttakilerden biri) Üstteki ikisini önce kessem kalanlar biraz daha büyür mü yoksa bitki ölmeye mi başlar? Çok sağ olun şimdiden!

Son düzenleme:
Knka benim çiçeğim 10 cm boyundayken çiçeklenmeye girdi yani 20-30 cm gayet iyi bence çünkü çiçeklenmedede iyi boy atıyor 2 katı oluyor desem yeridir

Ü

Üye silindi 14596

Guest
Merhaba kankalarım, ben grow için gerekli malzemeleri ancak parça parça alabildim (çadır ve filtrem hala eksik). Yaklaşık 2 ay önce ışığı bez saksıyı toprağı filan almışken bi arkadaşımın güzel tohumlar diyerek verdiklerinden birini denemelik ektim. Birkaç hafta sıkıntı yoktu sonra yapraklarda bozulmalar başladı ve boyu çok küçükken(20-30 cm) çiçeklenmeye girdi, zaten fotoğraflardan da anlayacağınız gibi boyu o şekilde kaldı. Gübreleri çok geç vermeye başladım, ph ayarı aynı şekilde çok geç yapmaya başladım, odada bütün gün cam açık ama filtre kadar olmuyordur.. vs. Bütün bunları nası yapmam gerektiğini buradan öğrendim, emeği geçenlere çok teşekkürler yeri gelmişken :) Şimdi size sorum şu, budlar minicik ama hiç şişmiyo da, bu kızın hasat zamanı gelmiş mi bir türlü emin olamadım. Üstte iki tane bud var onlar kesin tamam gibi geliyo hatta bütün pistiller kahverengi gibi geç bile kalmış olabilirim, alttakiler hala açık renk. (İlk iki foto üst budlar, son foto alttakilerden biri) Üstteki ikisini önce kessem kalanlar biraz daha büyür mü yoksa bitki ölmeye mi başlar? Çok sağ olun şimdiden!
foto yokki kankam atmamışın

Lady Jo

Yeni üye
@ceysi Ya yükledim ama siteden direkt olmamış, ibbden yükledim şimdi fotoları pardon :) @RescourtSpawn kankam ama hiç boy atmadı işte 1 2 cm belki :/ bu arada budlar da en büyük iki tane tepede var 2 cm maxtır ve aşırı cılız :( Denemelik dedim ama üzüldüm yine de tabii günlerin emeği hehe

@Lady Jo knka bloom gübren bitkiye az veriyorsun bence bitkin beslenmiyor, benim başıma şöyle bir olay geldiydi bitkimin çiçeklenmeye girince boy atması durdu yapraklarda ölme başladı ilk başta calmag sandım gübre az olacağını hiç düşünemedim çünkü yapraklarda azot fışkırıyor gibi yep yeşildi. Aynı böyle aşağı doğru eğilmişti. Calmag veririm yok ışıkla oynarım yok en sonunda blomu 1.5 kat fazla verdim bitki hayata döndü

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Resimler açılıyo ben baktım baya küçük kalmış fakat saksında küçük onunda etkisi var yapa bilicen bloom yüklenmek yakmadan tabi bitki küçük fazlasını zor tölere eder takviye yapabilirsen bud candy big bud tarzı bloom lar etkili olur bu saaten sonra yapabilicen bitek bu kalmış takma kafanı tecrübe olmuş olur buda sana

Lady Jo

Yeni üye
@RescourtSpawn @Odin3479 çok sağ olun kankalar aslında sensi grow var elimde ve hep kullandım calmagla birlikte ama işte geç başladım belki o yüzden :/ şu an elimde biobizz heaven da var sensigrow yerine heaven mı versem o zaman? Bi de asıl önemlisi bu üstteki iki bud pistillerin rengi itibariyle olmuş gibi geliyo bana, onları kessem alttakiler büyümeye devam eder mi çünkü altları kızartayım derken üsttekiler gidecek bu sefer :( Ne dersiniz tecrübeli abiler ablalar da bi baksa keşke :)

@Lady Jo knka bitkin çiçeklenme döneminde, kullandığın gübreler bitkinin vegatif dönemi için yani acilen bloom diye tabir edilen çiçeklenme dönemi gübreleri temin etmeni öneririm. Biobiss bloom ve topmax gübrelerini kullanıyorum ben memnunum ayrıca terpinatör ve cannaboast verirsende sömekler çıldırıyor ama tabi ışığın kaç watt? Sadece gübreylede olmuyor ışığın güçlü değilse gübre bir işe yaramıyor desem yeridir.

Lady Jo

Yeni üye
@RescourtSpawn kanka ışığım 300 watt led, 3 tane 100wattlık açılı kanadı olanlardan. Gübre alırım ama 4 5 güne ancak gelir, bir de yine burada tecrübeli bi abimiz (ismini hatılamıyorum) çok da fark etmediğini söylemişti gübrelerin grow ya da bloom olmasının, biraz pazarlama hilesi gibi demişti :) Neyse sipariş vereceğim yine de ama asıl önemlisi üstteki budlar, onları kessem alttakiler devam eder mi büyümeye sence? Çünkü dediğim gibi çok fark var üsttekiler olmuş gibi geliyo bana ama alttakilerin üstü çok az kristalli daha. Bi bilen yazsa valla çok makbule geçecek :)

@Lady Jo kankacım üzgünüm ama eğer ışığın buysa
E23E0B68-2817-4745-AADF-112731BA542B.jpeg
senin bütün problemin ışık. Bununla menekşe bile yetişmez boşuna gübre falan alma.. Bu ışığa rağmen güzel bile yetiştirmişsin demekki ekipmanın olsa kol gibi sömek yapacaksın. 10 gr alırsanda öp başına koy.

Ü

Üye silindi 19038

Guest
@RescourtSpawn @Odin3479 çok sağ olun kankalar aslında sensi grow var elimde ve hep kullandım calmagla birlikte ama işte geç başladım belki o yüzden :/ şu an elimde biobizz heaven da var sensigrow yerine heaven mı versem o zaman? Bi de asıl önemlisi bu üstteki iki bud pistillerin rengi itibariyle olmuş gibi geliyo bana, onları kessem alttakiler büyümeye devam eder mi çünkü altları kızartayım derken üsttekiler gidecek bu sefer :( Ne dersiniz tecrübeli abiler ablalar da bi baksa keşke :)
Dostum yanlış mı anladım seni bilmiyorum ama calmag la birlikte bişey kullanılmaz calmag tek verilir

Lady Jo

Yeni üye
@RescourtSpawn kanka evet bu fotodaki niye öyle dedin 900 liraya aldım ya aşırı üzüldüm şu an :( başka önerebileceğin led var mı peki yurtdışı sitesinden olmayan? of aşırı sinirlerim bozuldu ya :(

Lady Jo

Yeni üye
@Mahmood sensigrowla beraber verdim, ürün bilgilerinde diğer advanced ürünleriyle birlikfe kullanılabilir diyodu? Allam her şeyi yanlış yapmışım oaaaff :confused:

koala

tembel hayvan
geçmiş olsun kanka, sarı sitede önerilen satıcılar var cob led için, bilindik ve önerilen satıcıların dışından sakın alma kanka bu piyasada tokatçı malesef çok fazla

@Lady Jo canım knkacım seni üzmek için demedim kurban İnan bana bunuda nerden biliyorum çünkü aynı yerden aynı ışıktan bende aldım ve senin gibi sonradan çok büyük hayal kırıklığına uğradım 900 tlm çöp oldu. Birde indirimli aldım diye seviniyordum. Burada dikkat etmen gereken en önemli husus ışık. Hem verim açısından hemde çok fazla dolandırıcı var. Kaliteli orjinal ışıklar faiş fiyattan satılıyor. Muadilini uyguna alayım diyorsun bu seferde dolandırılıyorsun. Aman dikkat ben bir bu ışıkla 900 tl çöpe atmış oldum iki sarı siteden cob led alırken dolandırıldım 2000 tl. En sonundada 1800 e dolndorılmadan almayı başardım. Ama totalde bukadar can sıkıntısı çekeceğimi bilseydim faiş fiyata kaliteli ışık alırdımki zaten aynı para benden çıktı.. O yüzden üzülme ve derinlemesine bir araştırma yapıp doğru ürünü doğru kişilerden al.

Lady Jo

Yeni üye
@RescourtSpawn yok biliyorum kanka niye üzmek isteyesin senle ilgili diil ki ben de kendimce çok araştırdım iyisini aldım filan diyordum :( Peki senin aldığının linki var mı kanka burdan yasaksa dmden de atabilirsin, mümkünse yani çok sevinirim

@Lady Jo Knka sahibindenden aldığım cob ledi aldığım satıcıyı bulamadım sayfası silinmiş takipteydim. Ama eğer vaktin varsa beklerim dersen çinden birtane getirtiyorum. En geç p.tesi elimde olcak. Gelince bakayım orjinal samsung lm301h çiplimi değilmi bakayım eğer öyleyse linkini atarım sende alırsın 15 günde geliyor. Ürün şu
9569D2CF-95BA-4903-97DA-76BEFCC40A64.png

cobledden quantum boarda geçmemin sebebi birincisi aldığım cob led çok elektrik harcıyor ve çok ısı üretiyor şuanda kış olduğu için sorun yok ama bu bana yazın büyük sorun olcak eminim. Quantum boardların daha az elektrik harcayıp daha az ısı üretip daha fazlaverim verdiğini biliyorum. Ben maksımum 2 bitki bakıyorum bana yetiyor.1 ay kadar beklersen istersen 1 ay kullandıktan sonra aradaki farkıda sana söylerim.

Lady Jo

Yeni üye
@RescourtSpawn kankacım bu olabilir mi cobled mi bu daha doğrusu öyle sorayım?:) forumda birkaç yerde güvenilir bir satıcı olduğunu okudum, bi fikrin var mı?
Ya şöyle ki benim iki yıl önce ali expressten sipariş ettiğim biir sürü şey (hepsi sanatsal malzemeler, minik minik şeylerdi) elime ulaşmadı ve farklı bir sürü satıcıdandı, bi sıkıntı çıkarsa bi kez daha boşa para vermek istemiyorum o yüzden yurtiçinden alacağım kesin :/

koala

tembel hayvan
@Lady Jo onur tamar isimli satıcı öneriliyor forumda kanka sarı siteden, işçiliği ve ışıkları güvenilirmiş biraz bakın forumda bu isme. bu attığın link bana hiç sağlıklı gelmedi

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Mordecai Chat bot:
    Mordecai Chat bot: ******** *** ******* *** *** *********