En Sevdiğim kafa MESKALİN (Her gün köfte yenmez kankalar

BobaFett

Member
kankam teşekkürler, birkaç gün kurutuyorum köklendirmeden önce, diğer bitkilerimde hep aloe vera kullanırım köklendirmek için ama kaktüslerde hiç gerek duymadım şimdiye kadar :D

kankam ben bu arkadaşınkine benzer bir şekilde yapıyorum sadece opak bir kap kullanıyorum, suyu da sadece bitkinin altının temas ettiği yere kadar dolduruyorum. bitkinin suya ulaşmak için köklenmesini sağlamış oluyorum böylece, bitki derin suda oturmadığından köklerinde sorun da yaşamadım daha önce hiç. birkaç gün sonra kontrol ettiğimde köklenmişse direkt medyaya alıyorum, ancak medyaya aldıktan sonra sulamaman lazım. suya doymuş oluyor zaten bitki, tekrar sularsan fazla gelip çürüyor. zaten köklenirken suda bekleyeceği için klon bölmeyi de ana bitki suya açken yapmak lazım.
Kanka ben anladım sizde yorumlarınız için sağ olun youtube dan videolarını izledim bi anda profesör oldum bu bitki hakkında ama kafamda hala kalan 1 soru işareti var bu attığın adamın kaktüsünda bildiğin yaprak gibi dallar var her neyse adı artık ama San Pedro dümdüz hıyarımsı bi bitki biz bunun neresinden kesicezde bu işlemleri yapıcaz ? Nerden kök vericek bu ? Atıyorum kafadan 5 cm kesip bu işlemleri mi uygulicaz ?

IcBlue

New Member
6cmin altındaki parçalar daha yavaş büyürler, minimum 6 cm olacak şekilde kesmende fayda var. farklı şekillerde köklenebilen bir arkadaş bu, yan yatırıyorsun yandan kökleniyor falan :D kolay aslında şartları uygun olursa. şimdi eline gelecek olanı ortadan bölsen olur, kullanmadan önce bıçağı dezenfekte etmeyi unutma yeter.

BobaFett

Member
6cmin altındaki parçalar daha yavaş büyürler, minimum 6 cm olacak şekilde kesmende fayda var. farklı şekillerde köklenebilen bir arkadaş bu, yan yatırıyorsun yandan kökleniyor falan :D kolay aslında şartları uygun olursa. şimdi eline gelecek olanı ortadan bölsen olur, kullanmadan önce bıçağı dezenfekte etmeyi unutma yeter.
Anladım kanka sağ ol ama benimkini hala kargoya vermediler Pazar günü sipariş geçtim Pazartesi Salı oldu tık yok Perşembe gününe kadar kargoya verme süresi varmış satıcının.

BobaFett

Member
Bu işe yanlış mevsimde girdik tamam büyütelim ama havada güneş yok ki.Ben karar değiştirdim bitki gelince klonlamayı deneyip Temmuz Haziran a kadar büyütebildiğim kadar büyütüp öyle denicem.

jingamin

Member
Bu işe yanlış mevsimde girdik tamam büyütelim ama havada güneş yok ki.Ben karar değiştirdim bitki gelince klonlamayı deneyip Temmuz Haziran a kadar büyütebildiğim kadar büyütüp öyle denicem.
Sen bu kaktüsü her zaman her yerde bulabileceğini mi sanıyorsun eğer öyle sanıyorsan sanmaya devam et ben geçen kış ne kadar aradım bulamadım haziranda buldum kullandım temmuz ve ağustos ayında yine aradım yine bir tane bile bulamadım. Sana katılıyorum mevsim kış ama her zaman bulamıyoruz var sanıyoruz olmadığını bilen sahteciler giriyor piyasaya millete başka kaktüsü san pedro diye basıyorlar. O yüzden bence iyi yaptın mevsime aldırma bu psyhedelic malzemelere denk geldiğinizde hemen alın yoksa benim gibi çok diz döversiniz.

BobaFett

Member
Sen bu kaktüsü her zaman her yerde bulabileceğini mi sanıyorsun eğer öyle sanıyorsan sanmaya devam et ben geçen kış ne kadar aradım bulamadım haziranda buldum kullandım temmuz ve ağustos ayında yine aradım yine bir tane bile bulamadım. Sana katılıyorum mevsim kış ama her zaman bulamıyoruz var sanıyoruz olmadığını bilen sahteciler giriyor piyasaya millete başka kaktüsü san pedro diye basıyorlar. O yüzden bence iyi yaptın mevsime aldırma bu psyhedelic malzemelere denk geldiğinizde hemen alın yoksa benim gibi çok diz döversiniz.
Baba her zaman bulunur diye bir şey demedim ki zaten havada güneş yok sadece dedim niye hiddetlendin.Şimdi bi ışığın altına aldım muhtemelen bu ışık yetmeyecek zaten o yüzden yeni bir ışık alabilirim.Bu azot ihtiyacını azot gübresi ile giderebilir miyiz yoksa güneşe muhtaç mıyız ?

IcBlue

New Member
genelde büyümeye girdiği zamanlarda satışı yapılmıyor böyle şeylerin. adam yaz ayında 20cm diye siteye koysa stok tükenene kadar hızlıca büyür bitkiler, adam zarara girer :D verimliyken kimse çıkartmak istemez elindekini haklı olarak. o yüzden zaten uykudaki bitkiyi temin ediyoruz. hem böyle olması iyi, uykudaki bitkiye işlem yapmak daha güvenli, yine aceleye getirmeyip sezon boyunca büyütürsün misler gibi.

BadgerMushroom

Active Member
Valla ben 2 tane aldım gittigidiyordaki satıcıdan 20 cm bile yok 12 cm falan. Zaten hemen yiyecem diye bir acelem de yok hele bir büyüsünler zıranta gibi kocaman olsunlar onları ben daha büyük kova gibi saksılara alacam boyları tavana kadar uzayınca keserim kaynatır sularını içerim artık tabi bu dediğim 2 yılı mı bulur 3 yılı mı bulur zaman gösterecek :D

jingamin

Member
Baba her zaman bulunur diye bir şey demedim ki zaten havada güneş yok sadece dedim niye hiddetlendin.Şimdi bi ışığın altına aldım muhtemelen bu ışık yetmeyecek zaten o yüzden yeni bir ışık alabilirim.Bu azot ihtiyacını azot gübresi ile giderebilir miyiz yoksa güneşe muhtaç mıyız ?
Hiddetlenmedim kanka yanlış yaptığını düşünüyodun onu anlattım iyi yaptın almakla dedim. Yarın alırım deyip elimden kaçırdığım çok şey oldu o geldi birazda aklıma kendime kızdım sana değil :) Güneşe veya ışığa her zaman muhtaçsın.

BobaFett

Member
Bana gelen bitkinin boyutu tam 12cm saksı dahil 18 filan zaten satıcı açıklama da yazmış min saksı dahil 18 dir diye doğru yani.Şimdi bi ışığın altına koyduk ama çok baba bi ışık değil bildiğin tepe lambası.Güneş muhtelemen bi süre daha yok o yüzden napcaz bilmiyorum en az kaç watt ışık gerekir buna güneş gelene kadar idare edecek şekilde en azından ?

magaradadugun

New Member
Bana gelen bitkinin boyutu tam 12cm saksı dahil 18 filan zaten satıcı açıklama da yazmış min saksı dahil 18 dir diye doğru yani.Şimdi bi ışığın altına koyduk ama çok baba bi ışık değil bildiğin tepe lambası.Güneş muhtelemen bi süre daha yok o yüzden napcaz bilmiyorum en az kaç watt ışık gerekir buna güneş gelene kadar idare edecek şekilde en azından ?
hangi satıcıdan aldın?

magaradadugun

New Member
galiba aynı yerden aldık da bana kaktüs 10 cm falan geldi onu kafaya takmıştım. Saksı dahil en az 18cm falan filan demese takmazdım da neyse 1-2 santimin önemi yok sanırım yazın zaten deli gibi boy atacaklar...

BobaFett

Member
Dostlar kaktüsünde yer yer yeşilimsi sararmalar olan var mı leke gibi bu durum normal mi yoksa biz mi berecemedik ? Ben çok zor değildir diye aynı şekilde bıraktım ama böyle olmaz bu iş sanırım yeteri kadar ciddiye almadık işi.Hemen pomza taşı perlit solucan gübresi saksı siparişi verdim şimdiye kadar torf kullandım ama torfla olacak iş değil sanırım ya da normal bir durum bu ben paranoya yapıyorum bilmiyorum.Ayrıca havalar birden buz kesti ara ara 2 günde 1 filan camımın önü 3-4 saat güneş görüyor ama hava çok soğuk bitkinin toprağı ve saksıyı buz kesiyor resmen bu durum bi sorun teşkil eder mi yoksa devam mı bir problem olmaz mı ? Eğer ki problem olacaksa ben hemen ışık alacağım.O kadar grow yaptım ekstrem genetikler büyüttüm bunu beceremezsem intihar ederim.

BadgerMushroom

Active Member
Dostlar kaktüsünde yer yer yeşilimsi sararmalar olan var mı leke gibi bu durum normal mi yoksa biz mi berecemedik ? Ben çok zor değildir diye aynı şekilde bıraktım ama böyle olmaz bu iş sanırım yeteri kadar ciddiye almadık işi.Hemen pomza taşı perlit solucan gübresi saksı siparişi verdim şimdiye kadar torf kullandım ama torfla olacak iş değil sanırım ya da normal bir durum bu ben paranoya yapıyorum bilmiyorum.Ayrıca havalar birden buz kesti ara ara 2 günde 1 filan camımın önü 3-4 saat güneş görüyor ama hava çok soğuk bitkinin toprağı ve saksıyı buz kesiyor resmen bu durum bi sorun teşkil eder mi yoksa devam mı bir problem olmaz mı ? Eğer ki problem olacaksa ben hemen ışık alacağım.O kadar grow yaptım ekstrem genetikler büyüttüm bunu beceremezsem intihar ederim.
Aynı sorun bende de var kanka lekeler falan oluştu kaktüste