En birinci growum yardım ve yorum lütfen

Hermanno

Yeni üye
Arkadaşlar herkese selam
İlk growa 60x60 kabinle başladım. Gübreler biobizz in pack, Bloom ve heaven. Işık 120w quantum board. Saksılar 2 tanesi 11lt biri 3lt. 3lt olanı bızıklamak için attım saksıya 2 kez toping yaptım. Tohumlar sponsordan sanırım hepsi auto ben de onlara auto gibi davrandım. Fotoğraflar 45. Günden henüz 12 12 ye geçmedim, 1 2 güne geçeyim diyorum ne dersiniz?

Genel bakış
https://ibb.co/jLVdkzY

Bruce banner auto diye sipariş edilen yavru biz ona kısaca hulk diyoruz

Bir diğer çılgın

Üzerinde bazı şeyler denenen 3lt lik saksıdaki

Her türlü yorum, tavsiyeye açığım. Hepsinden en az 300-500 gram çıkar bence belki inş daha daha da fazlası :)

Dumanınız bol kafanız kıyak olsun.

Cuhara

Müptezel

Hermanno

Yeni üye
Kankalar öyleyse vereyim ben bunlara bloomu. Top max de var 20-4 devam. Başka gübreye ihtiyaç var mı?
Sizce 3 bitkiden ne kadar verim gelir?

Ü

Üye silindi 899

Guest
grow bloom topmax tablona uygun vermeye basla dostum, ışık döngüne dokunma karanlığa felan alma

gjn527

Yeni üye
bitki sayısı degil toprak miktarını ve bitkinin boyutunu(ne kadar kök salabildigini) göz önünde bulundurumalısın hasat miktarı icin ama böyle az ısık ve toprak ile cok gelmez. autolara ısıgı ayarlamana gerek yok 20/4 kisisel fikrim fazla auto sonucta 6 karanlık ver thcsine yatırım yapsın growda degil sonucta suan blooma gireli bir hafta olmus bile ben olsam önceden baslamıstım bloom vermeye. bloomu ciceklerin tüylerini görmeye baslayınca veriyorum

Hermanno

Yeni üye
bitki sayısı degil toprak miktarını ve bitkinin boyutunu(ne kadar kök salabildigini) göz önünde bulundurumalısın hasat miktarı icin ama böyle az ısık ve toprak ile cok gelmez. autolara ısıgı ayarlamana gerek yok 20/4 kisisel fikrim fazla auto sonucta 6 karanlık ver thcsine yatırım yapsın growda degil sonucta suan blooma gireli bir hafta olmus bile ben olsam önceden baslamıstım bloom vermeye. bloomu ciceklerin tüylerini görmeye baslayınca veriyorum
kanka ilk grow olunca pek emin olamadım. Işığın neden az olduğunu düşünüyorsun? 60x60 kabin için 120w qb yeterli deniyor

gjn527

Yeni üye
kanka ilk grow olunca pek emin olamadım. Işığın neden az olduğunu düşünüyorsun? 60x60 kabin için 120w qb yeterli deniyor
normal ya kanka benim ilk growu anlatsam recep ivedik 7. her ögrendigimiz bise icin bir bitkiyi öldürdük. ben daha cok toprak ve ısık miktarını karsılastırıyorum hasat icin. kabini ayarlayacaksın kendine göre kendini kabine göre degil ama o boyutta bir kabinin icinde zaten cok hasat da alamazsın ısık da koyamazsın ama ben olsam 200W koyardım. yaprakların birbirine gölge yapmasına izin verme malum hps degil gölge demek gölge demek gercekten. ısıgı yaklastır bloomda 50cm den coksa yararlanamazlar zaten uzayacakları kalmamıstır artık ve ısık güclü degil. takip et mesela sismeyen sömege yardımcı ol yeniden konumlandır. ısık mesafesi olayında yanlısın var gibi güzelce arastır ögren hakim ol bak uzak duruyor suan. ledi cok yakına alıp bitkiye zarar vermek kolay degil zaten korkacak pek bise yok yakın olması lazım. belki fotodan anlasılmıyor am abenim olsa bu kabin ısık vantilatörün asıldıgı yerin azıcık üzerinde olurdu ilk fotoda görünürdü yani. cok yaklastırırsan sömeklerin ucunun rengi koyulasır, oradaki yapraklar hafif acık yesil olur ve yorgun gibi salarlar kendilerini anlarsın yakın oldugunu öyle ama uzak oldugunu anlayamazsın

Hermanno

Yeni üye
normal ya kanka benim ilk growu anlatsam recep ivedik 7. her ögrendigimiz bise icin bir bitkiyi öldürdük. ben daha cok toprak ve ısık miktarını karsılastırıyorum hasat icin. kabini ayarlayacaksın kendine göre kendini kabine göre degil ama o boyutta bir kabinin icinde zaten cok hasat da alamazsın ısık da koyamazsın ama ben olsam 200W koyardım. yaprakların birbirine gölge yapmasına izin verme malum hps degil gölge demek gölge demek gercekten. ısıgı yaklastır bloomda 50cm den coksa yararlanamazlar zaten uzayacakları kalmamıstır artık ve ısık güclü degil. takip et mesela sismeyen sömege yardımcı ol yeniden konumlandır. ısık mesafesi olayında yanlısın var gibi güzelce arastır ögren hakim ol bak uzak duruyor suan. ledi cok yakına alıp bitkiye zarar vermek kolay degil zaten korkacak pek bise yok yakın olması lazım. belki fotodan anlasılmıyor am abenim olsa bu kabin ısık vantilatörün asıldıgı yerin azıcık üzerinde olurdu ilk fotoda görünürdü yani. cok yaklastırırsan sömeklerin ucunun rengi koyulasır, oradaki yapraklar hafif acık yesil olur ve yorgun gibi salarlar kendilerini anlarsın yakın oldugunu öyle ama uzak oldugunu anlayamazsın
kanka paylaştığın bilgiler için çok teşekkür. Dün akşam 24 saat karanlıkta kalması için ışığı kapatmıştım eve gidince tekrar çalıştıracağım. Sanırım 1 günlük farklı aydınlık karanlık farkı olmaz.
Ayrıca ışık fotoda görünmüyor fakat mesafesi 35-40cm olarak tutuyorum şu an

gjn527

Yeni üye
kanka paylaştığın bilgiler için çok teşekkür. Dün akşam 24 saat karanlıkta kalması için ışığı kapatmıştım eve gidince tekrar çalıştıracağım. Sanırım 1 günlük farklı aydınlık karanlık farkı olmaz.
Ayrıca ışık fotoda görünmüyor fakat mesafesi 35-40cm olarak tutuyorum şu an
yeterince yakınmış o zaman. autoların ışık pek skinde degil kanka. grow zamanı fazla ısık verirsen daha cok uzarlar bloomda da karanlıkta dinlenince daha iyi sisiyor ve daha cok thc oluyor diye biliyorum. onun dısında autoların gece-gündüz algısı yok.

Hermanno

Yeni üye
yeterince yakınmış o zaman. autoların ışık pek skinde degil kanka. grow zamanı fazla ısık verirsen daha cok uzarlar bloomda da karanlıkta dinlenince daha iyi sisiyor ve daha cok thc oluyor diye biliyorum. onun dısında autoların gece-gündüz algısı yok.
kanka blooma geçtim. ışığı da fulledim artık hayırlısı :) bilgi paylaşımı için çook teşekkür.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kamilars kamilars:
    +1
  • BRUNOOOOO BRUNOOOOO:
    +1
  • B Bavçikimari:
    ******* dready*** ********* ******* ******* ********* *** ***** ** ** ****** ******* ********* ****** ******** ********** *** ******* ** ***** dready* ** ******* dready** **** ******* ***** ***** ***** ****** ** ****** *********** ******* dready*** ******* ****** ******
    +1
  • SariTursu SariTursu:
  • SariTursu SariTursu:
  • Night owl Night owl:
  • S sibetta:
  • S sibetta:
    ********** *** **** ***** ***** ******** ****** ***** ******** ***** ***** ****** ***** *** ****** *****
  • Emmy Emmy:
  • S sibetta:
  • Emmy Emmy:
  • Emmy Emmy:
    ******** * **** ***** *** ******* ***** *** ***** **** ** ***** ******* ******* ******** * **** ***** ****** *** ***** ********* ****** ***** ******* ***** *** *********
  • S sibetta:
  • S sibetta:
    ***** ******** ******** **
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
    dready********** ** ******* ** *** ***** *** ****
  • Mordecai Mordecai:
    *** dready
  • Mordecai Mordecai:
    ***** ****** **** ***** *** ********** dready* *****
  • kawinnnz kawinnnz:
    **** dready** ********** ** *** *****