Elektrik tüketimi ve tecrübe aktarımı

King

Kıdemli Üye
kankalar selamın aleyüm,
bir grow planım var fakat elektrik tüketimi ve bu tüketimden dolayı elektrik dağıtım şirketinden yada devletten takip yeme olasılığım var mıdır?
bu konuda tecrübeli arkadaşlar bilgi verirse sevinirim,dumanınız bol olsun.

Ü

Üye silindi 2874

Guest
kimse durduk yere senın elektrıgıne bakalım demez. al bi klima al bi ufo ısıtıcı ... dersın bak bunları kullanıyorum...
süpheli bir durum sıkayet olmadıktan sonra kımse senın 300 400 tlik elektırıgıne bakmaz hocam.

ha bide elektrık actırırken fatura isteme fatura gelmesın cebıne mesaj gelsın veya e maıl kımse gormesın senın faturanı .

sonerads

Kıdemli Üye
Kanka zaten elektrik sirketleri ozellesti, adamin canina minnet keske ayda 5 bin liralik elektrik kullansan. Burda tek cekinecegin kisim eve gelen fatura. Yasadigin yerde insanlarin faturasina falan bakan yavsak bir komsun varsa sorun olabilir. O yuzden eve gelen faturayi iptal ettir, sadece sms atsinlar. Ayda 1000 tlye kadar fatura gelmesi normal. Bana da baslarda ayda 300 400 tl cok gibi gelmisti ama hem elektrik pahali hem de evlerde cok fazla elektrikli alet kullaniyoruz.

Ü

Üye silindi 24286

Guest
Kanka zaten elektrik sirketleri ozellesti, adamin canina minnet keske ayda 5 bin liralik elektrik kullansan. Burda tek cekinecegin kisim eve gelen fatura. Yasadigin yerde insanlarin faturasina falan bakan yavsak bir komsun varsa sorun olabilir. O yuzden eve gelen faturayi iptal ettir, sadece sms atsinlar. Ayda 1000 tlye kadar fatura gelmesi normal. Bana da baslarda ayda 300 400 tl cok gibi gelmisti ama hem elektrik pahali hem de evlerde cok fazla elektrikli alet kullaniyoruz.
Dostum senin elektrik faturanın yüksek gelmesi , dağıtım şirketinden emniyet müdürlüğünde takibe düşmesi demektir. Düştü varaayalım , teknik takibe alınırsın görüşmelerinde birşey bulamazlarsa işleri olmaz

sonerads

Kıdemli Üye
Dostum senin elektrik faturanın yüksek gelmesi , dağıtım şirketinden emniyet müdürlüğünde takibe düşmesi demektir. Düştü varaayalım , teknik takibe alınırsın görüşmelerinde birşey bulamazlarsa işleri olmaz
Bro artik insanlar evlerinde onlarca elektrikli ev aleti kullaniyor. 3 4 kisilik ailelerde bile min ayda 700-800 tl elektrik gideri var. Bu etrafimdaki ve ailemdeki bircok kisinin isyani bu zaten:)
Yani onbinlerce hanenin ve bunlarda yasayan yizbinlerce insanin sadece elektrik faturasi nedeni ile teknik takibe dusebilmesi imkansiz birsey, emniyet tum isi gucu birakip bununla ugrassa yine takip edemez.
1000 tl icin seni kimse teknik takibe falan almaz, ben bu meseleyi daha once narkotikte calisan arkadasima da sordum, kiciyla guldu afedersin:)
Sikayet ve ihbar disinda o is cok zor.

Relaxx

Üye
Bro artik insanlar evlerinde onlarca elektrikli ev aleti kullaniyor. 3 4 kisilik ailelerde bile min ayda 700-800 tl elektrik gideri var. Bu etrafimdaki ve ailemdeki bircok kisinin isyani bu zaten:)
Yani onbinlerce hanenin ve bunlarda yasayan yizbinlerce insanin sadece elektrik faturasi nedeni ile teknik takibe dusebilmesi imkansiz birsey, emniyet tum isi gucu birakip bununla ugrassa yine takip edemez.
1000 tl icin seni kimse teknik takibe falan almaz, ben bu meseleyi daha once narkotikte calisan arkadasima da sordum, kiciyla guldu afedersin:)
Sikayet ve ihbar disinda o is cok zor.
Kanka benim sistem 750 lira kadar fatura getirecek yani hiç sorun olmaz değil mi kanka bu arada grow için tuttuğum ev 6+1 dubleks

Relaxx

Üye
kankalar selamın aleyüm,
bir grow planım var fakat elektrik tüketimi ve bu tüketimden dolayı elektrik dağıtım şirketinden yada devletten takip yeme olasılığım var mıdır?
bu konuda tecrübeli arkadaşlar bilgi verirse sevinirim,dumanınız bol olsun.
Anladığım kadarıyla benimki gibi bir sistem kuracaksın yani büyük sistem olacak değil mi

sonerads

Kıdemli Üye
Kanka benim sistem 750 lira kadar fatura getirecek yani hiç sorun olmaz değil mi kanka bu arada grow için tuttuğum ev 6+1 dubleks
Kanka 6+1 eve de 750 lira fatura cok normal.
Tabi bu dedigin sadece sistem sanirim, ayrica kendi kullanacagin elektrik de var. Ordan tasarruf edersin biraz, gereksiz isik yakmazsin, gereksiz tv acik birakmazsin, camasiri gereksiz yikamazsin, kliman varsa surekli acik birakmazsin, bunlar kucuk seyler ama bir ay boyunca heryerden biraz kistigin zaman aslinda baya fark ediyor. Normal faturan ne kadar geliyor bilmiyorum ama 1.5 2 bin tl bile 7 odali villa icin makul bir fatura bence.
Ben 2+1 90 metrekare evde tek basima yasiyorum, gereksiz isik bile yakmiyorum, 300 400 arasi geliyor suanda. Ben de sistemi degistirecegim muhtemelen 600 civari olacak yakinda.
Tabi bunlar benim dusuncem kanka, ben de bu ise baslamadan faturadan tirsiyordum, burdaki arkadaslara sordum, bahsettigim arkadasima sordum sonra sorun olmayacagi kanaatine vardim. Oncesinde faturam 2 yildir 70 100 tl arasiydi simdi, simdi 300 400. 3 fatura donemi gecti bi sorun yasamadim.

Relaxx

Üye
Kanka 6+1 eve de 750 lira fatura cok normal.
Tabi bu dedigin sadece sistem sanirim, ayrica kendi kullanacagin elektrik de var. Ordan tasarruf edersin biraz, gereksiz isik yakmazsin, gereksiz tv acik birakmazsin, camasiri gereksiz yikamazsin, kliman varsa surekli acik birakmazsin, bunlar kucuk seyler ama bir ay boyunca heryerden biraz kistigin zaman aslinda baya fark ediyor. Normal faturan ne kadar geliyor bilmiyorum ama 1.5 2 bin tl bile 7 odali villa icin makul bir fatura bence.
Ben 2+1 90 metrekare evde tek basima yasiyorum, gereksiz isik bile yakmiyorum, 300 400 arasi geliyor suanda. Ben de sistemi degistirecegim muhtemelen 600 civari olacak yakinda.
Tabi bunlar benim dusuncem kanka, ben de bu ise baslamadan faturadan tirsiyordum, burdaki arkadaslara sordum, bahsettigim arkadasima sordum sonra sorun olmayacagi kanaatine vardim. Oncesinde faturam 2 yildir 70 100 tl arasiydi simdi, simdi 300 400. 3 fatura donemi gecti bi sorun yasamadim.
Kanka başka kullanım yok evde growa özel ev tuttum

Ü

Üye silindi 25337

Guest
Kanka başka kullanım yok evde growa özel ev tuttum
Kanka tehlikeli sulardasin. Evinde baktigin 3,5 kök e belki duzgun savunma ile icicilik alirsin. Ama senin durumunda 5,6 seneyi gozden cikartman gerek haberin olsun. Ayrica arkadasin dedigi gibi tek risk elektrik olmaz. Ben grow evi tutup da patlamayana daha denk gelmedim. Tercih senin tabi ama iciciysen 6 ayda bir 2,3 kök yeter sana , yok ticaret boyutunda bakiyosan olaya zaten riskleri almissindir sen faturayi dert etme.

Relaxx

Üye
Kanka tehlikeli sulardasin. Evinde baktigin 3,5 kök e belki duzgun savunma ile icicilik alirsin. Ama senin durumunda 5,6 seneyi gozden cikartman gerek haberin olsun. Ayrica arkadasin dedigi gibi tek risk elektrik olmaz. Ben grow evi tutup da patlamayana daha denk gelmedim. Tercih senin tabi ama iciciysen 6 ayda bir 2,3 kök yeter sana , yok ticaret boyutunda bakiyosan olaya zaten riskleri almissindir sen faturayi dert etme.
Kanka neden patlayayim o kadar büyük bir sistem değil 16 bitki yapıcam

Relaxx

Üye
Bro bence onun elektrikten daha baska riskleri var. Cevrede yasayan insanlar ara sira gelinen bir evden kuskulanabilir, o konuda dikkatli olmani oneririm. Biliyosun bizim millet meraklidir bi de, kim bu, neden surekli kalmiyor burda falan filan diye. Yoksa elektrik faturasi gayet makul.
Ara sıra gitmicem kanka her gün gidicem bir de pencerede perdesi falan her şeyi var yani gidicem bitkilerime bakıcam her gün girip çıkıcam yani bir de faturayı sms olarak alıcam

Ü

Üye silindi 25337

Guest
Kanka neden patlayayim o kadar büyük bir sistem değil 16 bitki yapıcam
Valla bro gecen ay bulundugum semtte 20 kök yakalandi villa kiralamis arkadas bu ise girismis patladi haliyle , hatta gazetelere falan cikti olay. Suan Uyusturucu yetistirmek , satmak , tedarik etmek cart curt diye 40 tane dosya acildi 14 sene ile yargilaniyor , ve bu cocugun daha onceden ne icicilik ne torbacilikdan yakalanmisligi var. Ceza sistemi uyusturucu konusunda cok degisti taviz yok denecek kadar az neredeyse. Eger icici olarak yakalanmadiysan ki 15 16 kök de kimseye iciciyim diyemezsin , sende 10 , 15 seneyi gozden cikartip gir bu ise. Kesin yakalanirmisin? Hayir , ama buyuk ihtimalle yakalanirsin ve yatarin iyi hal vs cikarsan en az 6 7 yil olur.

Relaxx

Üye
Bro bence onun elektrikten daha baska riskleri var. Cevrede yasayan insanlar ara sira gelinen bir evden kuskulanabilir, o konuda dikkatli olmani oneririm. Biliyosun bizim millet meraklidir bi de, kim bu, neden surekli kalmiyor burda falan filan diye. Yoksa elektrik faturasi gayet makul.
Ara sıra gitmicem kanka her gün gidicem bir de pencerede perdesi falan her şeyi var yani gidicem bitkilerime bakıcam her gün girip çıkıcam yani bir de faturayı sms olarak al
Valla bro gecen ay bulundugum semtte 20 kök yakalandi villa kiralamis arkadas bu ise girismis patladi haliyle , hatta gazetelere falan cikti olay. Suan Uyusturucu yetistirmek , satmak , tedarik etmek cart curt diye 40 tane dosya acildi 14 sene ile yargilaniyor , ve bu cocugun daha onceden ne icicilik ne torbacilikdan yakalanmisligi var. Ceza sistemi uyusturucu konusunda cok degisti taviz yok denecek kadar az neredeyse. Eger icici olarak yakalanmadiysan ki 15 16 kök de kimseye iciciyim diyemezsin , sende 10 , 15 seneyi gozden cikartip gir bu ise. Kesin yakalanirmisin? Hayir , ama buyuk ihtimalle yakalanirsin ve yatarin iyi hal vs cikarsan en az 6 7 yil olur.
Neyden yakalandı kanka o dediğin kişi

Relaxx

Üye
Kanka ticari olmadiktan sonra neden yakalanayım iste onu anlamaya çalışıyorum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    *** * *** hahahaha ***** ******* hahahaha ***** ** ********** ***** ***** ******** *** **** ******* ******* ******** ** ******* ***** ******* ****** ******** ******** ********* ****** ***** hahahaha* hahahaha** ***** ******* ******** ***** ***** **********
    +2
  • bandaleros bandaleros:
    ****** ******* *** ***** * hahahaha**
  • lavrens lavrens:
    ***** ** ********* ****** **** hahahaha * ******** ******** **** ****** ***** ********** *** ***** ******* ****** ***** ******
  • Night owl Night owl:
    ********** hahahaha* ******* ******
    +1
    **** ******** ** **** ***** ****** ****** ***** ********** hahahaha******** ** hahahaha***** ** ********* ****** **** hahahaha * ******** ******** **** ****** ***** ********** *** ***** ******* ****** ***** ******
  • bandaleros bandaleros:
  • İstanbul İstanbul:
    ********* ** ****** ******** ******* ******** *** **** ****** ******* ** ******** ***** ** ********* ****** **** hahahaha * ******** ******** **** ****** ***** ********** *** ***** ******* ****** ***** ******
  • lavrens lavrens:
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha** ********** hahahaha** **********
  • lavrens lavrens:
    **** hahahaha** ********** hahahaha** **********
  • W Weedmans:
    ******* ********** **** hahahaha** **** ***** ********* ***** ****** **** ****** ********** ***** ***** **** *** ***
  • bandaleros bandaleros:
    ** ******* hahahaha ********* ****** ******
    ***** ****** **** **** *** *** ***** ******** ******** ***** **** hahahaha ******** ***** ***** *********
    +1
  • lavrens lavrens:
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha ***** ****** ** hahahaha** ********** hahahaha*
    hahahaha******* ******* ********** **** hahahaha** **** ***** ********* ***** ****** **** ****** ********** ***** ***** **** *** ***
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ******* ******* ****** ***** ********* **** ********** ******** hahahaha*** hahahaha**
  • W Weedmans:
    hahahaha ***** hahahaha****
  • A ax-b:
    hahahaha**** ******** **** ****** ***** * **** ********** ****** ****** ** ***** ********* **
  • lavrens lavrens:
    **** *** ******** *** ********** ***** ** ********* hahahaha***** **** ******* hahahaha** ******** ******** ********** hahahaha***** ********** ***** **** ******* *** ******* ******* ******* ******* **** ****** ***** ***** ******** ** ***** ******** * ** ****** ******* * ******* ******* ******* ******* hahahaha** **** hahahaha **** hahahaha ***** ******** hahahaha******* ******** **** ****** ***** * **** ********** ****** ****** ** ***** ********* ** **
    +1
  • W Weedmans:
    *** ****** ***** ****** hahahaha **** ** ***** ******* * ***** **** hahahaha *** hahahaha****
  • A ax-b:
    ****** hahahaha* ******** **** ** ******** ********** hahahaha***** ***** ******* *** hahahaha*
  • A ax-b:
    ********* hahahaha* ***** *********
    A ax-b: ********* hahahaha* ***** *********