E-Sigara Likiti(Esrarlı)

Timsah

Üye
Cvp: E-Sigara Likiti(Esrarlı)

Knka çıkan yağı kullandığımız normal likite eklesek olurmu
Oluyo %75e 25 çoğaltabiliyorsun aroma verebiliyorsun boş tütünün içine damlatarak resmen çift kağıtlıyı kıvırmıs gibi yapabiliyorsun. Ama çok pahalı satılıyor burda cebi baya yoruyo o yüzden kendin yapamıyorsan yapıstırmaya devam
 

AAA000

Yeni Üye
Herkese selam,
Geçmişte internette rastladığım ve deneme fırsatım olan bir cigaralı e-likit tarifini sizlerin de yapabileceği şekilde Türkçe'ye çevirmeye karar verdim.
Öncelikle kaynağımızı verelim: http://vaporblog.org/blog/guides/advanced-cannabis-e-liquid-guide/

DENEYİMLER

-Yakıp içmek varken bu kadar masraf ve uğraş neden?
ÇÜNKÜ bu hale getirebildiğinizde sigaranızı her yerde (Sinema salonları, restoranlar, ders) içebiliyorsunuz ayrıca taşıması süper güvenli hale geliyor. Sıvı halde veya içildiğinde bir kokusu var ancak bunu herhangibir şeye kimse benzetemez emin olun.
-Ben bu tarifi uygularken tarifi veren kişiden imkanlar sebebiyle bir kaç noktada ayrıldım bu sebeple tarifi veren kişi 2-3 damla ile bir kafa çıkarıyorum demesine rağmen ben 10 damla atıp 9-10 çekimde 'evet, kafam güzel oldu' diyebildim.
-Tariften ayrıldığım ana nokta, tarifi veren kişi EJMix adlı bir PEG400 çözeltisi kullanırken ben esigara likitlerinde kullanılan Propilen Glikol'ü kullandım. Fark şu: PEG400 çok daha çözücü bir madde, yani esrar yağınız ve içindeki saykoaktifler PEG400'ün içinde çok daha rahat çözünecektir, bu da doğrudan kafanıza giden yolu çok kısaltacaktır.
-Tariften ayrıldığım bir diğer nokta, tarifi veren kişi 1g. malzemeye 1ml PEG katarken ben 3g malzemeye 2ml PG ekledim yani kullandığım sıvı daha az çözücü olduğu için, daha yüksek miktar sigara ile yoğunlaştırmaya çalıştım.

ÖNERİLER

- Tüm malzemeleri toplamadan yola çıkmayın. Malzemeleri başka malzemelerle ikame etmeye çalışmayın, ben denedim başarı oranı düşük, sömeklerinize yazık.
- Tarifte sürekli ana tarifi çevirdiğim için 'yapraklar' ifadesi geçecek ancak imkanınız varsa bu 'yapraklar' yerine direk aynı miktarlarda sömek kullanın.
- Tarifte bahsedilen miktarlar bu işin minimumu ancak önerim kesinlikle bu miktarların 5-10 katı malzemeler ile çalışmanız olur zira herhangi bir aşamasında minimum tarifte muhattap olduğunuz miktarlar: '3ml', '1gramdan az' gibi miktarlar, bunlarla çalışmak tam bir eziyet, bunun yerine bunların 5-10 katları ile çalışmak hem işinizi çok kolaylaştıracaktır hem de kafacıklar tezgaha mı damladı? ya hepsi uçup gittiyse? gibi triplerden sizi uzak tutacaktır.
- Bu likiti, mümkünse damlatmalı bir atomizer ve tertemiz bir sarım ile için, günlük kullandığınız esigara tankını çok hızlı pert eder, temizlemek için çok uğraşırsınız.
- Her şeyden önce iş güvenliği, sıkıntılı bir çok süreçten oluşan bir tarifle muhattapsınız, kafanız güzelken yapmamanızı öneririm, her koşulda yangın vb. için önlem almanızı, iyi havalandırılan yerlerde yapmanızı öneririm.


MALZEMELER

1) PG400: (Amazon'da EJMix olarak satılıyor, Türkiye'ye gelişinde sorun olur mu bilemem, ben iş bağlantılarım aracılığıyla rica minnet bir miktar çözebilmiştim) [ÖNEMLİ: eğer aynı malzemeyi farklı bir marka vb. alacaksanız USP Food Grade olduğundan emin olun, ciğerleriniz elinizde kalmasın]
2) %95 üzeri saf alkol [Tarımsal kökenli etil alkol]: M*gros, M*crocenter gibi yerlerde bulabilirsiniz rafta olmuyor ama isteyince getiriyorlar, içki yapmak için kullanılıyor.
3) 2 adet lastikli ve iğneli şırınga: kaç ml olduğu önemsiz, çok ufak almayın, çalışması eziyet oluyor.
4) Plastik damlatmalı şişe: sonucu saklamak için kullanacağız, tercihen mat olanları seçin ki günışığı bozmasın.
5) Kahve Filtresi: C*rrefour'da bulmuştum muhtemelen her büyük markette vardır, filtre kahve makinesi için olan kağıtlardan.
6) Fırın Kağıdı: Bildiğimiz fırın kağıdı.
7) 2 adet kavanoz
8) 1 adet tencere (kavanozlar içine enden boydan sığmalı)
9) 1 adet ocak, 1 adet fırın.
10) 3.5 gram kubar yapımında kullandığımız yapraklardan [KURUTULMUŞ]: sömeklerin içinden fışkıran, kağıttan içmediğimiz ama üzerinde bir sürü THC olan yapraklar. (Bence bunun yerine 3.5 gram sömek kullanın)

ADIM 1: Kuru yapraklarımızı (Ya da tercihli olarak kuru sömeklerimizi) iyice kıyıp parça pinçik neredeyse toz olana kadar grinder veya makas ile çekiyoruz.
ADIM 2: İyice çektiğimiz malzemeyi fırın kağıdı ile kaplı fırın tepsisine güzelce yayıyoruz. Fırınımızı 100C'de önceden ısıtıyoruz. Isınan fırına tepsiyi sürüyoruz, arada bir çevirerek fırınınızın kalitesine göre 25-40dk. fırınlıyoruz. Burada ulaşmaya çalıştığımız sonuç sömeklerin kahverengimsi hatta kahverengi bir renge dönmesi. Fırınınız benimki gibi dandikse bu işlem 1 saati rahatlıkla geçebilir.
Bu adımın amacı: Normalde ateşle yaktığımız sigarada THC-A bileşeni o ısı ile THC'ye yani kafamıza girebilen bir hale dönüşür ancak esigaralar bunu yapamayacağı için biz bunu peşinen yapmalıyız. Bu işleme DECARBOXYLATION deniyor.
Bu adımda dikkat isteyen hususlar:
- Fazla veya yüksek ısıda pişirirseniz sigaranızdaki tüm saykoaktifler yanar ve sizin yerinize fırınınızın kafası güzel olur. O yüzden 100Cden yükseltmeyin, sabırlı ve dikkatli olun, sürekli gözlemleyin, gerekiyorsa arada bir tepsiyi çevirin.
- Bu işlem sırasında fırının bulunduğu ortam sigara içilmiş gibi kokabilir, dikkatli olun.
ADIM 3: Fırından çıkardığınız kahverengileşmiş malzemenizi 1 kavanoza dökün, üstünde 1cm. fazladan olacak şekilde kavanoza alkol ekleyin. Daha fazla eklerseniz ilerdeki adımlardan birinde bekleme süreniz katlanacak, gerek yok.
ADIM 4: Alkol ve sigaranın olduğu kavanozu ağzı kapalı şekilde karanlık serin bir yere koyun, bu adımı tarifçi 48 saat olarak önermiş ancak bunu minimum olarak düşünelim, fazladan geçen her gün çözünmeyi artıracaktır. Arada bir şöyle bir sallayabilirsiniz, zaten ilk günden sonra alkolün yemyeşile, gitgide de kapkaraya dönüşeceğini göreceksiniz.
ADIM 5:
5.1- Diğer kavanozunuzu da açın,
5.2- Şırıngaların iğnelerini ve bir şırınganın pompasını sökün
5.3- Pompasını söktüğünüz şırınganın ağzını, sağdan soldan kaçak olmayacak şekilde içerden kahve filtresi ile tıkayın.
5.4- Dolu kavanozdan boş şırıngayla çekip filtreli şırıngaya basın, filtreli şırınganın pompasını takıp boş kavanoza basın, bu adımı ilk kavanoz bitene kadar tekrarlayın, yani süper bir süzme yapmanız gerekecek bu aşamada, en çok buraya özenin. Gerekirse her seferinde temiz kavanozlar kullanarak 2 kere yapın. DİPTE KALAN SÜZÜLMÜŞ ALKOLE BULANMIŞ CİGARAYI İÇMEYİN.
ADIM 6:
İçinde sadece sıvı kalan yeni kavanozu en az 48 saatliğine buzluğa atın, merak etmeyin donmaz veya çatlamaz, kayıp düşmeyeceğinden emin olduğunuz ve dik bir biçimde koymanızı öneririm. Bu adımın amacı süzmeden sonra bile içinde bir şey kaldıysa dibe çökelmesi imiş.
ADIM 7: Buzluktan sallamadan dikkatlice çıkardığınız kavanozun oda sıcaklığına düşmesini bekleyin çünkü az sonra ısıtacağımız alkol soğukken çok daha tehlikelidir.
ADIM 8: Adım 5'te yaptığımız işlemi, her şeyi sıfır (Veya iyice yıkanmış) malzeme kullanarak tekrarlayın.
ADIM 9: Kavanozun ağzını açıp bir tencereye koyun, tencereyi kavanozun yarısından biraz aza kadar (içerdeki karışımdan yüksek olursa iyi olur) su ile doldurun. Ocağı açıp kaynatmaya başlayın. BENMARİ denen bir ısıtma yöntemi kurmuş oldunuz, yani tenceredeki su kaynayacak, bu sıcaklık kavanozun içini ısıtacak, alkol buharlaşacak, geriye sigaranın yağı kalacak. Tarifte, 3.5 gram yapraktan 1 gram altı bir yağ kalacağı yazıyor, benim tartma fırsatım olmadı ama dediğim gibi katlarıyla ve yaprak yerine sömeklerle başlarsanız işiniz kolaylaşır.

ÖNEMLİ: Bu adım çok uzun sürüyor ve çok önemli bir nokta var tenceredeki su kaynadıkça kavanoz hareket edebiliyor, devrilip tenceredeki suya karışırsa çok üzülürsünüz, dikkat edin.
- Su eksildikçe tencereye su ekleyin.
- Kavanozdaki tüm alkol buharlaşıp kavanozun dibinde katran gibi bir kıvamda sigaranın yağı kaldığında işiniz bitmiş demektir, ocağı kapatabilirsiniz.
ADIM 10: Aynı tencereyi tekrar su ile kavanozun beline kadar doldurun, bu sefer yağın tek tarafta toplanması için kavanozun bir tarafının altına kaşık vb. koyabilirsiniz (DİKKAT: yine devrilme riski var). Yağınıza, en başta kaç gram sömek kullandıysanız o kadar mililitre PG400 ekleyin, örneğin en başta 15g. sömek ya da kubarlık yaprak kullanmıştınız, 15 mililitre PG400 eklemelisiniz. Bu adımda yoğunluğu artırmak adına benim denediğim gibi, daha az PG400 de ekleyebilirsiniz.
ADIM 11: Yine ısıtmaya başlayın, belki incecik bir şeyle karıştırabilirsiniz, 10 dk. gibi kısa bir sürede PG400 ile yağınız karmakarışık olmuş olacaktır.
Bu malzeme artık e-sigara'larınızda kullanabileceğiniz bir likittir. Kokusu var ancak kimsenin anlayabileceği bir koku değil, sizin bile. Tadı çok iyi diyemem hatta bir çoğunuz muhtemelen sevmeyecektir, karışımınızın son halinde içine 1-2 damlayı geçmemek kaydıyla esigara aroması ekleyip iyice çalkalayabilirsiniz.
Güle güle kullanın. Her şeyden önemlisi, yaparken her adımda ÖNCE İŞ GÜVENLİĞİ.


-Baylimon
Adım 10 a kadar ki asama esrar yagi cikarma asamasi diyebilirmiyiz ? Yani yağ boylemi cikarilir ? Bilen varmi arkadaslar adim 10a kadar ki olan bu yontem yağ cikarma yontemi midir ?
 

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • CigaraVerin Chat bot:
    *********** *** ******* *** *** *********
    CigaraVerin Chat bot: *********** *** ******* *** *** *********
    Üst