Eğitim Girişimim Doğru Olmuş Mu?

YouDet

Üye
Kankalar selam.

Az önce bitkilerime ufak bir eğitim vermeye çalıştım. Görselleri ekliyorum.

Yanlış bir uygulama var mı bakarsanız sevinirim. Birde sizce genel durumları nasıl ?

Saygılarımla

YouDet

YAPILAN DÜZELTMELER HK.

Eğitim konusunu yanlış anlamışım, sağolsun @istr kankam yanlışlarımı düzeltti. Bende mevcuttaki yaptığım şeyleri değiştirdim. Şuanki durumlarını paylaşıyorum;

Yorum yapan kankalara teşekkürler, böyle böyle öğreneceğiz işte :)

Son düzenleme:

istr

Ordinaryüs
Yaprakları tutup tek tek ayırmıycaktın yahu. Bitkiyi komple tutup yan yatıracaktın. Kanka bir iki youtube videosuna baksaydın bari.

YouDet

Üye
Bak sana anlatabileyim diye gittim paintten çizdim. Bu kadar basit aslında, gri olanları lst teli olarak gör bitkiyi bu kıvamda yatıracaksın ki yanı ışık alsın. Tek olay bu
Ekli dosyayı görüntüle 19726
kanka sağol, ben mevzuyu şimdi anladım, yanlış anladığım için uygulamam da yanlış olmuş haliyle.
ben sanıyorum ki boya vermemesi için ve daha çok ışık alması için dalları aşağı doğru alıyoruz :D :D

çizimin harika olmuş kanka teşekkür ederim

istr

Ordinaryüs
kanka sağol, ben mevzuyu şimdi anladım, yanlış anladığım için uygulamam da yanlış olmuş haliyle.
ben sanıyorum ki boya vermemesi için ve daha çok ışık alması için dalları aşağı doğru alıyoruz :D :D

çizimin harika olmuş kanka teşekkür ederim
Güldürdün :D

Rica ederim işine yaradıysa ne mutlu bana

UFUK...

Üye
eve geçince dallara bi bakayım da kanka yön değiştirebilirim belki
O bagladigin kablolar serttir kanka onlari topraga batirarakta egebilirsin ilk hatali gorselinde ki gibi bak yukarida ki cizimde gri renk olarak iki tel var kok tarafi topraga sifirlamasin diye ordan destekleyip sola cekmis tepeden asagi kolay kolay kirilmaz yatir yatirabildigin kadar ilerde isine yaricak.

YouDet

Üye
O bagladigin kablolar serttir kanka onlari topraga batirarakta egebilirsin ilk hatali gorselinde ki gibi bak yukarida ki cizimde gri renk olarak iki tel var kok tarafi topraga sifirlamasin diye ordan destekleyip sola cekmis tepeden asagi kolay kolay kirilmaz yatir yatirabildigin kadar ilerde isine yaricak.
dediğin gibi kanka kablolar sert, ama kablo almam lazım çünkü ilk hatalı uygulamada kablolarım bitti :D bugün biraz daha alacağım, dediğin gibi gövdeye destek atıp yatıracağım, çok güzel olacak

istr

Ordinaryüs
dediğin gibi kanka kablolar sert, ama kablo almam lazım çünkü ilk hatalı uygulamada kablolarım bitti :D bugün biraz daha alacağım, dediğin gibi gövdeye destek atıp yatıracağım, çok güzel olacak
Bişey olmaz kabloların sertliğinden, tel kıvamındaysa daha da iyi, bu bitki neredeyse 90 dereceyi zorlayacak şekilde esneyebiliyor aklında bulunsun, yani 45 60 dereceler seni korkutmasın, kırılma kıvamını nazik davrandığın sürece hissedersin zaten, acele etmene de gerek yok bitki daha ufak, eğitime başladın artık, günden güne açabilirsin bitkiyi Bitki çiçeğe girmeden kendini toplaması için zaman verecek şekilde hareket et, yani çiçeğin ilk haftası bitkiyle daha uğraşmana gerek kalmamış olsun

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Zorro Zorro:
    ***** ***** **** hahahaha****** *** **** ****** ****** ****** ***** ** ******** *** ****** ******** hahahaha **** ****** ** ***** ****** ****** **** ****** ***** ******** ******* ****** ***** ****** *** ********* ********* **** *** *** ******* hahahaha
  • maganda maganda:
    ****** ****** hahahaha* *** hahahaha* ******** ********* *** ** ***** ***** ***** ********** ********** *****
  • D devilhunter:
  • Zorro Zorro:
    ***** ***** ******** ***** * ******** ******** *** ********* ****** *** ****** hahahaha ***** *** ***** hahahaha*
  • Zorro Zorro:
    ***** ***** ******** ******* * ***** ***** ********* ********** ******** ***** **** ***** **** ******* ** ******* ***** ***** ******** ******* ****** *** ***** ********** ***** ****** ***** ******** ******* ******* *******
  • Zorro Zorro:
  • D devilhunter:
    ***** ******** * ** ***** ****** ***** * ***** ***** ****** ******** ** * ********* ** hahahaha****
  • CaptainCook CaptainCook:
    ********* ***** hahahahahahahaha ******* **** *** ****
    +1
  • D devilhunter:
  • Zorro Zorro:
    *** ** ******** ***** ** ****** **** ***** ********* ***** hahahaha* hahahaha *******
  • Zorro Zorro:
    ******* ***** ******** ********* hahahaha *** *****
  • Zorro Zorro:
  • Zorro Zorro:
    ** * ****** ******** ********** ***** hahahaha *********
  • D devilhunter:
    **** hahahaha ******** ***** * ******* ** ******** ********** ****** ****** *********
  • D devilhunter:
  • Zorro Zorro:
    ***** ***** ** *** *** ******** ******* **** ****** hahahaha ******** ******* ******* *** ********* ****** ****** ** ******* ******* ***** ****** ***** ****** ******* *** ********* **** ***** hahahaha ********** ***** ** *** **** *** ***** **** ** *** *** *****
  • Zorro Zorro:
  • D devilhunter:
  • D devilhunter:
  • Zorro Zorro:
    ***** ***** ***** ******** ******** ********** *** ******* *** hahahaha hahahaha* ******* ********* ********* ***** **** *** ******* hahahaha ********* ***
  • D devilhunter:
  • Zorro Zorro:
  • Zorro Zorro:
  • Zorro Zorro:
    **** *** ********** ********* **** ***** ****** ** ******** ***** ******* ******
  • Zorro Zorro:
    *** ****** ** ******** *** hahahaha* ** *** ******** hahahaha ****** **** hahahaha** ****** ******* ****** **** hahahaha* ******
    Zorro Zorro: *** ****** ** ******** *** hahahaha* ** *** ******** hahahaha ****** **** hahahaha**...