drenaj, sulama ve bitkiler.

• Konbuyu başlatan Üye silindi 23638
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 23638

Guest
arkadaslar merhaba

öncelikle bitkimde yasadıgım 2 tane sorun var. daha önceki growlarda basıma gelmedi özellikle bu kadar kücüklerken. fotoları bırakıyorum.

-kabin 120*120
-600w mh 24/0
-24-20 c
-%55-70rh
-ph6.5

bu güzellik 2. haftasını doldurdu ve bu zamana kadar sadece 2 kere besinli su verildi.
-150ml suya 0.1 ml grow a 0.1 ml grow b 0.1 ml calmag 0.1 ml voodoo
-besinli suların arasında 2 gün var.

ışıgım cooling hood da duruyor ve onu indirip kaldıramadıgım için saksıları yükselterek ışıga yakınlastırdım. ve altına hava alması için delikli bir kovayı ters koymustum. zannedersem havalar sogudugu için saksı kurumuyor ve ya saksının altı hava almıyor.

1-)fotoda gösterdigim kahverengi benek en önemli sorun. bu kadar kücükken bunun olmasını anlamıyorum. bu ikinci kahverengi benek ilk cıkardıgı büyük yaprakların ikisindede suan yaprak ucunda benek var fakat ilk benek ışıga yakınlastırdıgım için ışık stresi diye düsünmüstüm. 1 hafta sonra simdi bu yapraktada gördüm
2-) bitki sanki aşırı sulanmıs gibi yapraklarını baya bi salmıs halde.

sizce kumas saksıların altına drenaj yapmamak bir sorunmudur? yorumlarınızı bekliyorum

Reception

Kıdemli Üye
Besinli su verirken yapraklara gelmesine dikkat et kanka yaprakları yakabilir belkide besinli su geldi

CahilKush

Doktor
arkadaslar merhaba

öncelikle bitkimde yasadıgım 2 tane sorun var. daha önceki growlarda basıma gelmedi özellikle bu kadar kücüklerken. fotoları bırakıyorum.

-kabin 120*120
-600w mh 24/0
-24-20 c
-%55-70rh
-ph6.5

bu güzellik 2. haftasını doldurdu ve bu zamana kadar sadece 2 kere besinli su verildi.
-150ml suya 0.1 ml grow a 0.1 ml grow b 0.1 ml calmag 0.1 ml voodoo
-besinli suların arasında 2 gün var.

ışıgım cooling hood da duruyor ve onu indirip kaldıramadıgım için saksıları yükselterek ışıga yakınlastırdım. ve altına hava alması için delikli bir kovayı ters koymustum. zannedersem havalar sogudugu için saksı kurumuyor ve ya saksının altı hava almıyor.

1-)fotoda gösterdigim kahverengi benek en önemli sorun. bu kadar kücükken bunun olmasını anlamıyorum. bu ikinci kahverengi benek ilk cıkardıgı büyük yaprakların ikisindede suan yaprak ucunda benek var fakat ilk benek ışıga yakınlastırdıgım için ışık stresi diye düsünmüstüm. 1 hafta sonra simdi bu yapraktada gördüm
2-) bitki sanki aşırı sulanmıs gibi yapraklarını baya bi salmıs halde.

sizce kumas saksıların altına drenaj yapmamak bir sorunmudur? yorumlarınızı bekliyorum
Kanka diğer konularda birşey demek bana düşmez ama şuna cok eminim drenaji her tip saksıda yapmakta fayda var yoksa kullandığın topraksı malzemelerin o gözenekleri tıkar ve su atması zor olur...

Ü

Üye silindi 23638

Guest
Kanka diğer konularda birşey demek bana düşmez ama şuna cok eminim drenaji her tip saksıda yapmakta fayda var yoksa kullandığın topraksı malzemelerin o gözenekleri tıkar ve su atması zor olur...
kankam iyide bez saksıda drenaj nasıl yapıcam. sürekli hareket halinde bez oldugu için yapacagın drenaj durmaz ki altında

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • B bongalov:
    **** hahahaha***** ********* *******
  • B bongalov:
  • T Turco:
  • T Turco:
    ******** ** ******* ** ****** ********** **** ******* ****** ***** hahahaha*** ******* hahahaha **** ** ********** **** **** * * ***** ***** *********
  • B bongalov:
  • T Turco:
    ***** *** ***** *** * ** ***** *** hahahaha********* ********* ******* **** *****
  • B bongalov:
    ***** ** ****** ** ********** ******** ******* ********* hahahaha* ***** ** **** *******
  • B bongalov:
  • T Turco:
  • T Turco:
  • T Turco:
  • B bongalov:
    ***** ****** ********* ***** **
  • B bongalov:
  • B bongalov:
    +1
  • T Turco:
    hahahahahahahaha
  • T Turco:
  • T Turco:
    ****** ****** ****** ****** ***** **
  • B bongalov:
    hahahaha ****** ******
  • B bongalov:
  • T Turco:
  • T Turco:
    ***** * ********** **** hahahaha ***** ***** ***** ***** ****** ****** ** ****** *******
  • T Turco:
    hahahahahahahaha
  • T Turco:
  • O oziozi:
  • T Turco:
    T Turco: *** ****