Dallar çıt diye kırılmıyor ama sömekler kupkuru.

21gram

Yeni üye
Yavruları hasat edeli 3 gün oldu. 3 gündür çadırın içindeler çıkış fanı açık havayı temizliyor karanlıkta kurumaya bıraktım. Dalları kontrol ettiğinde hala çıt diye kırılmıyor ama sömekler bana çok kuru geldi kankalar. İlk growum o yüzden bilmiyorum nasıl olur sömek bu dönemde diye ama çorbacıdan aldığım sigaraların bi çoğu bu kurulukta değildi. Umarım kendimi tribe sokuyorumdur yardım kankalar.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka öncelikle asmadan önce büyük fan yapraklarini kestin mi? Kestisen o sana kup kuru gelen sömeklerin sadece üstü kuru daha icinde %80-85 nem var.

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Çıkş fanını kapa girişide dımerın var iyice kıs yoksa zaman saatini yarımsaat kapalı onbeşdakka açık yap çokta kuruduysa sıkınca çıtır çıtır yapıp dagılıyosa bırak dalı at kavonoza orda kurlensin günse yarımsaat kadar açıkbırak önce güzelbi salla kavanozu sonra yarımsaat açık bırak kapa bir ay kadsr

21gram

Yeni üye
Çıkş fanını kapa girişide dımerın var iyice kıs yoksa zaman saatini yarımsaat kapalı onbeşdakka açık yap çokta kuruduysa sıkınca çıtır çıtır yapıp dagılıyosa bırak dalı at kavonoza orda kurlensin günse yarımsaat kadar açıkbırak önce güzelbi salla kavanozu sonra yarımsaat açık bırak kapa bir ay kadsr
Kanka elimde 58 nem regülatörü var acaba bu kuruluğa fayda eder mi

Ü

Üye silindi 25603

Guest
O 58 nem regülatör sana kürlemede gerekli. Kurutmada degil.

Ü

Üye silindi 25973

Guest
bro burası cahiliyet koktu xD sigara kurutmayı bilmiyolar daha. 3.gundesin o yuzden beklemen lazım sana tavsiyem %50 nem ve 18-20 derece ısıyıla ortalama 11-12 gun kurutman ondan sonra vur dumana gel imana alskdhlashdhas :d

Ü

Üye silindi 22921

Guest
bro burası cahiliyet koktu xD sigara kurutmayı bilmiyolar daha. 3.gundesin o yuzden beklemen lazım sana tavsiyem %50 nem ve 18-20 derece ısıyıla ortalama 11-12 gun kurutman ondan sonra vur dumana gel imana alskdhlashdhas :d
Kürlemiycekmi

Ü

Üye silindi 20701

Guest
O rigulatör kavonoza girdikten sonra lazım ve meteor herkez cahil hangi konuya yazsan cahille başlıyon bi senmi yapıyon bu **** growvunu yetr be kardeşim ben kolay kolay şahsi cevap vermem ama sen her lafına het konuya cahille başlayıp bitiriyon yeter şişirme milleti profvlukta taslama kabinnkurulumunda uzmansın kututmada uzmansın yetiştirmeyi en iyi sen biliyon kimse bişey bilmiyo

Ü

Üye silindi 25973

Guest
ben kavga etmiyom bro bazı arkadaslar kürlenmemis onlar bi kürlicem xD

higthead

Jolly Green

Dostum sen ananın karnından grow bilgisiylemi doğdun??????
Herkes gibi sende okuyarak , sorarak , görerek öğrendin. Kimse kimseye burda kişisel olarak laf söyleyemez. Bu forumda saygı ve sevgi çerçevesinde ilerliyoruz.

Ozaman şöyle bir empati yapıyorum, Sende bana göre çok cahilsin , acemisin , amatörsün bro. Kendine yapılmasını istemediğin seyleri başkasına yapma. Heves kırma.

Ü

Üye silindi 25973

Guest
bro ölmüş anamı neden karıştırıyosun sürekli :((((((((((((((

Indicaguy

Yeni üye
Sıcaklık ne kadar düşük ve nem ne kadar yüksek olursa sigara o kadar geç kurur. Tavsiye ettiğin %50 nem ve 18-20 derece arasında ise kuruma süresi 1 haftayı zor geçer. 11-12 günde kuruması için nemin %60 civarı sıcaklığın da 15-18 arası olması lazım. Ayrıca kurutma işinde tek bi doğru yoktur. Mesela Dinafem ilk 3 gün klorofilin hızlı şekilde atılması ve küf riskini azaltmak için sıcaklığı 20 derece nemi de %50 öneriyor ama bu değerlerle sigara hızlı kuruyacağı için sonrasında sıcaklığı 17-18 arasına nemi de 60'a getirmelisiniz diyo. Jungle Boys ise optimal kurutma için sıcaklığın 15-16 arası nemin 60 olmasını ve kurumanin da 2 hafta sürmesi gerektiğini söylüyo. Yani gördüğün gibi tek bi doğru yok. Umarim bi şeyler ögrenebilmişsindir...

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • İstanbul İstanbul:
    **** hahahaha* *** ******* *********
  • E Einsatz:
  • İstanbul İstanbul:
  • İstanbul İstanbul:
  • B bandaleros:
    ***** ***** ******* hahahaha ****** ***** ********** ***** ***** ** * ***** hahahaha** ********* *******
  • B bandaleros:
    *** **** ********* ******** ********* *** ********* ******* **
  • E Einsatz:
  • B bandaleros:
  • E Einsatz:
    ******* **** ***** **** **** * **** **** ** ******* **** ******* **** ****** ******** *** ****** ******** *** ***** ***** ********* ******* ****** *** ***** ****** *** ******** **
  • E Einsatz:
    ******** ******* ***** ********** ** ****** ** hahahaha **** ****** ******
  • E Einsatz:
    ******* **** hahahaha * **** ****** ** **** *** **
  • B bandaleros:
    hahahaha ****** ******* ******* hahahaha* ****** ***** **** **** *****
  • İstanbul İstanbul:
    ******* ******* ** ****** ****** **** **
  • E Einsatz:
  • B bandaleros:
  • E Einsatz:
    *** ***** ***** ***** *** ****** *** **** ***** ****** ***** ******** **
  • İstanbul İstanbul:
    ********** hahahaha** ******* hahahaha******
    +2
  • E Einsatz:
    ********** hahahaha** ******* hahahahahahahaha
  • B bandaleros:
    ***** ***** ****** ***** *** ******* ***** ***** *** ***** ***** ***** *** ****** *** **** ***** ****** ***** ******** **
  • kawinnnz kawinnnz:
    ***** ******** ******** ******** **** **
  • VendettaX VendettaX:
  • kawinnnz kawinnnz:
    hahahahahahahaha
    kawinnnz kawinnnz: hahahahahahahaha