Dal Kırıldı

Arkadaşlar merhaba

Dün, topping yaptıktan sonra çıkan iki daldan birini kırdım. Geri yerine bantladım ama yapraklarının yarısı soldu yarısı sağlıklı kaldı.

Diğer yarısı da solar mı? Solarsa önlemek için yapabileceğim bir şey var mı? Buruşan yaprakları koparmalı mıyım?

Maalesef Aleo vera'm yok. Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• kırık.jpg
    kırık.jpg
    99.7 KB · Görüntüleme: 40

Kimde Bu

Müptezel
Yapraklar neden ıslak? Yaprak koparma stresi artırırsın, tamamen kopmadıysa ve bantladıysan tekrar kaynar orası hatta daha güçlü olur

Yapraklar neden ıslak? Yaprak koparma stresi artırırsın, tamamen kopmadıysa ve bantladıysan tekrar kaynar orası hatta daha güçlü olur
Fısfıslamıştım. Tamam yapraklara dokunmuyorum. Tam kopmadı evet, çapraz gitti bir parça hala tutuyordu bantladığımda. Umarım güçlü olur en umut vaat eden iki daldan birini kırdım :')

HighMann

Müptezel
bantlama birdaha hiç bi şekilde streç filimle sar bantın içindeki yapışkan sıkıntı çıkarır %100 doğal yapışkan değilse ki öyle bi bant sanmıyorum

aloa vera varsa aloa vera yap toparlamadıysa toparladıysa bırakabilirsin toparlamadıysa çamur yada aloa vera yap acilinden
Dediğim gibi aleo veram yok. Bant evet biraz amatörce olmuş ama sohbetin birinde bu sorunu yaşayan başka birisi için yara bandı önerilmişti. Yara bandı büyük gelir diye böyle yaptım :D Şimdi düzelmiş mi diye bakmak için kaldırıyım mı bandı, yanlış kaynamasın sonra? :D

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • VendettaX VendettaX:
    hahahahahahahaha
  • P puslu77:
  • VendettaX VendettaX:
    **** ***** ******** ****** **** *** ** ***** **** ****** hahahaha
  • VendettaX VendettaX:
    ******* ***** ** ***** hahahahahahahaha*********
  • P puslu77:
    hahahahahahahaha
  • P puslu77:
  • P puslu77:
    hahahaha *** ********
  • P puslu77:
  • Emmy Emmy:
    ******** ***** ********* ******* *** ***** hahahahahahahaha
  • Emmy Emmy:
  • TroubleStyla TroubleStyla:
  • P puslu77:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    +1
  • M Marryhuana:
  • P puslu77:
  • M Marryhuana:
    ********* ****** ********* ******* ***** *** ***** ******* *** ******* ******* ***** **** ******** *****
  • M Marryhuana:
  • M Marryhuana:
  • M Marryhuana:
    hahahahahahahaha ** ********* **** ** * ** *** ********* ********** **** *******
  • muadip muadip:
  • muadip muadip:
    hahahahahahahaha***
    +2
    *** hahahahahahahahahahahaha*
  • muadip muadip:
  • M Marryhuana:
  • muadip muadip:
    ***** * hahahaha**** ********** ********** ********
    muadip muadip: ***** * hahahaha**** ********** ********** ********