Coco

• Konbuyu başlatan Üye silindi 25603
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 25603

Guest
Bütcene göre bir sürü gübre var hepsi sana hasat aldirir, en hesaplisi biobizz ve en pahalisi plagron, bütcen nedir dostum, tecrüben az olduguna göre san cok kolay kullanacagin ve az masarla iyi hasat alacagin gübrede önerebilirim. Ama biobizz den de hesapli bionova allmix var. hersey icinde bastan sona

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Aaagida sana 2 ayri gübre gönderdim,bu gübrele sana bastan sona yetecek. 1. Auto icin 2. photo icin. Bunlarin yanina sadece PK 13/14 alacaksin ve gayet iyi sonuc alirsin. Bunlara ekstra olrak calmag ihtiyacin var.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Fazla bile gelir 1 lt calmag, gerisini bir dahaki growa kullanirsin.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Ne zaman istersen buyur dostum, ama yakinda tatile cikacagim ve kendi growvuma basliyacagim. Hemen cevap yazmasamda 1-2 gün icinde yazarim.

ceysi

Üye
@Nargile abi senle bi türlü denk gelemedik ben yazayım sorularımı müsait olunca yazarsan sevinirim

1.Coco için ppm chart'ını yazarmısın
2.coco besin tutuyormu mesela veg de her sulama 400 ppm olarakmı yapıyorsunuz haftayamı bölüyorsunuz
3.cocoda her günmü dahamı sık sulanıyor sanırsam 13 14 saatte bir sulasanız bile overwatering sıkıntısı ile karşılaşmıyorsunuz
4.Gübre olarakda Flora mic grow bloom calmag kullanmayı düşünüyorum ekstra olarak tavsiye ediceğin birşey varmı
5. 1.https://www.growkent.com/urun/general-hydroponics-cocotek-px-50-l %60coco %40 hidroton
2.https://www.growkent.com/urun/general-hydroponics-cocotek-px-50-l %75coco %25 perlit tavsiye edersin

@Nargile abi senle bi türlü denk gelemedik ben yazayım sorularımı müsait olunca yazarsan sevinirim

1.Coco için ppm chart'ını yazarmısın
2.coco besin tutuyormu mesela veg de her sulama 400 ppm olarakmı yapıyorsunuz haftayamı bölüyorsunuz
3.cocoda her günmü dahamı sık sulanıyor sanırsam 13 14 saatte bir sulasanız bile overwatering sıkıntısı ile karşılaşmıyorsunuz
4.Gübre olarakda Flora mic grow bloom calmag kullanmayı düşünüyorum ekstra olarak tavsiye ediceğin birşey varmı
5. 1.https://www.growkent.com/urun/general-hydroponics-cocotek-px-50-l %60coco %40 hidroton
2.https://www.growkent.com/urun/general-hydroponics-cocotek-px-50-l %75coco %25 perlit tavsiye edersin
bu perlit mi hidroton mu yoksa yüzde %15er ikisinden mi tavsiye edersin bende merak ediyorum @Nargile abi

Ü

Üye silindi 25603

Guest
ppm 1100-1200 arasi 1 lt suya 1,25 ml calmag koydugun zaman yaklasik 200 ppm gerisi gübre icin.
Tabiki coco besin tutuyor ama hangi amacla sorduguna bagli bu soru. Bitki icin yeterli besin mi, evet ve ayrica coco lifleri Ca.,Mg. yi tutugu icin ekstra calmag veriyoruz.
Tabiki bitkin büyüdükce verdigin gübreli su miktarini arttiracaksin.
Sectigin gübre güzel bir gübre , gübrelemeyi semaya göre yapmalisin. PK 13/14 cicek gübresidir, bitkin cicege girdiginde gene gübre semasina göre vermelisin.Toprak olarak ister hydrotonlu ister perlitli larisimi sec hic fark etmez. Eger aralarinda bir fark varsa ben bilmiyorum. Ben her iki karisimida kullandim ve simdi yeni growa basladigimda hydroton lu karisim yapacagim ama bunun özel bir nedeni yok.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Cannanin gübre semasindaki bütün gübreleri ve calmag.Macigplant le growkent in fiyatlarini karsilastir. Arada fark var.

progrower:)

Moderator
Cannanin gübre semasindaki bütün gübreleri ve calmag.Macigplant le growkent in fiyatlarini karsilastir. Arada fark var.
kanka müsaden varsa bu konuya cevap atmak istedim eğer toprak da dahil olmak üzere anatomisini tanımadığın bir bitkiyi bilmediğin bir medyada büyüteceksen ilk defa sana önerim highlevel suplement kullanmaman önce daha sade ve düz gidip bitkinin hangi dönemde hangi besine ihtiyacı olur doğru ışık nasıl kullanılır solisyon nasıl hazırlanır önce bunları okumanı tavsiye ederim sonrasında ise ilk defa coco medyada büyüten kişilere önerim tek likit ile 1 defa grow atman olur bunun için APTUS HOLLAND markasının all in one liquit gübresi var npk değeri ilk yetiştirici için idealdir spesifik gübreleme yöntemi ile tek bitkiden +300 gr alabilirsin ben önce burdan başla derim :) tek ürün ile grow biter tek 1 yaprak dahi feda etmemiş olursun

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Dostum o yarismaya nasil giriliyor, bilgim yok ben 15 Agustos gibi basliyacagim Eylüle yetismez. Ama önce 4 adet auto yapacagim, harmanlik uzun sürmesin diye TC de. Ben esas photocuyum. Tamam girelim su yarisma neyin nesi ise.Anlat biraz bana.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • ceysi ceysi:
    ısıtıcı aç kanka sen
  • ceysi ceysi:
    temiz hava girişin varmı
  • pupilla pupilla:
    60 lık kabine gerek yok
  • pupilla pupilla:
    yanlar yukarısı falan acık
  • pupilla pupilla:
    yoksa zaten o sıcaklık derecesinide görmez
  • ceysi ceysi:
    o yüzden demedim ısıtıcıyı açarsın odada
  • ceysi ceysi:
    sıcak hava basardın içeri
  • ceysi ceysi:
    odayı ısıtırdın yani
  • ceysi ceysi:
    sen klimalı odadaysan oraya al kabini kanka
  • ceysi ceysi:
    60x60
  • pupilla pupilla:
    kanka soyle bi durum var ev kendi evim ama havalar tırt oldugundan kalmıyorum orda
  • pupilla pupilla:
    suan ısıtıcı acık bırakamam orda yani
  • pupilla pupilla:
    aksamdan aksama bitkilere bakmaya gidiyorum
  • pupilla pupilla:
    yani cobla ısıtabilirmiyim kafasındayım ben
  • ceysi ceysi:
    400 w cob 150x150 kabinde
  • ceysi ceysi:
    4 derece oynatıyodu
  • ceysi ceysi:
    burdamsn