Coco

TC Nargile

Rastafaray
Hayir miktar ayni ama zamalama preriyodu degisik. Ben sana bir sema düzeltip gönderirim eger auto yapacaksan.

Bu şema elimde kalsın ama auto için de gönderirsen sevinirim ikiside olsun elimde sana zahmet bu attığın şemadaki gübreleri alıyorum extra eklemem gereken bir şey varmı

TC Nargile

Rastafaray
Birazdan evden cikmam gerekiyor en gec yarina atmis olurum, hazir degil yapmam lazim, vaktim yok simdi yapmak icin.

TC Nargile

Rastafaray
1627331249128.png
Ben bu degerlerin hep ortalamasini aliyorum, 20_40 yaziyorsa örngin ben 30 ml olarak veriyorum. Degerler 10 litre su icin, PH 5,7-6
PK 13/14 semada 1 hafta diyor, sen toplam 3 hafat ver

TC Nargile

Rastafaray
Dostum coco lifleri verdigin besinin icindeki kalsiyum ve magnezyumu tutar ve bikin bunlari tam alamaz. Tamponlama dedigimiz, cocoyu suyla karitiriken icine 1 litre suya 1,25 ml calmag koyacak, PH yi 5,7-6 arasi ayarliyacaksin ve o sekilde cocoyu hazirliyacaksin. Iste bu isleme tamponlama diyoruz. Sen önce cocoyu calmag ile doyuracaksin ki verdigin besinleri bitkin tam olarak alsin. Bitkinin kökleri büyüdükce coco liflerini parcalar ve yeni parcalanan liflerde calmag tutmaya baslar, bundan dolayi her sulama da dedigim miktar kadar gübreli suya calmag katmalisin.

o zaman blok şeklinde olan cocopeatlardan gönül rahatlığıyla alabiliriz. onu suyla açarken sadece ph ve calmag'a dikkat edeceğiz

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
    Z Zalimspor: resimlere bakanlara sorum su , yapraklari budamalimiyim ? birde tahmini ne kadar sure kalmis