Coco Medya Kullanımıyla İlgili Bilgi

Arkadaşlar Herkese Merhaba.
İlk growumda Biobizz Allmix toprak ve Biobizz gübre kullanmıştım.
Ama Konulara Baktığımda Coco Medyaların Daha Verimli Olduğunu Anlamış Oldum.
Bu 2.Growum Olacak ve Cocoda Yapmak istiyorum Gübrede Hesi olarak Karar verdim.
Birkaç Aklima Takılan Konu Var Bilgilerinizi Paylaşırsanız Sevinirim.

Aklıma Takılan Coco Medyada Cal-Mag Her Sulamada Kullanılacak Mi?

Kullanımdan Önce Tampon Nasıl Yapılıyor?

Hergün Gübreli Olarak mı Sulamalıyım?

Sadece Perlit Karıştırsam %30 Yeterli Olur Mu?

Ve Hangi Coco Markasını Almalıyım ?

Bilgilerinizi Paylaşırsanız Çok Memnun Olurum.
Herkese İyi Growlar :)

C

Canna

Guest
Evet cocoda her sulamada CAl.MAg kullanmalisin, ilk baslarda yani ilk 1 hafta 10 gün her seferinde vermesende olur, Coco lifleri verdigin gübredeki CA, ve Mg tutar, bitkin bu elemtleri alamaz, biz öncelikle cocoyu doyurmak icin Cal-Mag veriyoruz. Bitki büyüdükce kökler coco liflerini parcalar ve yeni lifler gene Cal-Mag ister.
Cocoyu hazirladigin suya 1 lt 1,25 ml Cal-Mag koyarak yapiliyor tambonlama.Linkteki coco hazir tambonlu.
Evet hergün gübreli sulamalisin, hatta günde 2 kere sulayanlarda var, arastir netten sen karar ver. Ben 1 kere gübreli su veriyorum günde.
Evet %30 perlit cok iyi ama daha iyisini istesen saksinin altina 4 cm yükseklikte hidroton koy.

Evet cocoda her sulamada CAl.MAg kullanmalisin, ilk baslarda yani ilk 1 hafta 10 gün her seferinde vermesende olur, Coco lifleri verdigin gübredeki CA, ve Mg tutar, bitkin bu elemtleri alamaz, biz öncelikle cocoyu doyurmak icin Cal-Mag veriyoruz. Bitki büyüdükce kökler coco liflerini parcalar ve yeni lifler gene Cal-Mag ister.
Cocoyu hazirladigin suya 1 lt 1,25 ml Cal-Mag koyarak yapiliyor tambonlama.Linkteki coco hazir tambonlu.
Evet hergün gübreli sulamalisin, hatta günde 2 kere sulayanlarda var, arastir netten sen karar ver. Ben 1 kere gübreli su veriyorum günde.
Evet %30 perlit cok iyi ama daha iyisini istesen saksinin altina 4 cm yükseklikte hidroton koy.
Canna coco a-b aldığımız zaman gene cal-mag kullanmaya gerek var mı?
Mikoriza mantarı için ekstra bir ürün kullanıyor musun?
Canna startı almaya gerek var mı?
nacizane bunlarda benim sorularım abi

C

Canna

Guest
Calmag herzaman kullanmalisin AMA asagida acikladim amasini., nedenini acikladim, hayir canna start almana gerek yok, canna serisindeki rhizotonik mikoriza mantar isini hallediyor, ekstra bir ürüne ihtiyacin yok. Canna coco aslinda calmag konusunda cok iyi ayarlanmistir, ne kadar cocoda her sulamada calmag verilmesi tavsiye edilsede sen calmag kontrollü ver, ben her sulamada vermiyorum.

C

Canna

Guest
ilk 3-5 gün calmag vermesende olur. Bitkin 15,20 günlük olana kadar 2 günde bir yeter ama daha sonra cicege kadar her sulamada calmag ver, cicekten sonra 2 günde bire düsür, bunlar benim tecrübelerim.

Ü

Üye silindi 26240

Guest
aldığın coco medya tamponlu bile olsa yinede iyice yikamak lazim önceden calmagli su ile.
ilk 1 hafta köklendirici ve hafif calmag verilebilir aşırıya kaçmadan.
plagron veya canna coco medyasi alabilirsin
ilk 1 hafta ph 6.1 6.2 arasi tut

progrower:)

OldSchool

Çok teşekkür ederim bilgilerin için gayet açıklayıcı bir yazı olmuş

aldığın coco medya tamponlu bile olsa yinede iyice yikamak lazim önceden calmagli su ile.
ilk 1 hafta köklendirici ve hafif calmag verilebilir aşırıya kaçmadan.
plagron veya canna coco medyasi alabilirsin
ilk 1 hafta ph 6.1 6.2 arasi
Teşekkürler bilgin için dostum.bir soru daha sormak istiyorum.ilk haftadan sonra ph kaç ayarlamaliyim ?

Shammy

Kıdemli Üye
ilk 3-5 gün calmag vermesende olur. Bitkin 15,20 günlük olana kadar 2 günde bir yeter ama daha sonra cicege kadar her sulamada calmag ver, cicekten sonra 2 günde bire düsür, bunlar benim tecrübelerim.
Verdiğimiz fertigasyon un ppm aralığı dönemlere göre nasıl olmalı?

OldSchool
Verdiğimiz fertigasyon un ppm aralığı dönemlere göre nasıl olmalı?

Valla bende bir soru sormak istiyorum canna nin Coco için hangi gübreleri ni almalıyız ekstra gübre değil beni hasata götürecek kaç çeşit gübre lazım. Yazarsanız çok makbule geçer

OldSchool
Abi birde son olarak cokmu kesmişim morelim cok bozuldu ne durumda sizce
mükemmele yakın olmuş üstte iri 2 büyük yaprak kalmış alttakine ışığı az vermesin onları alma ama altında dal varsa ışığa doğru kaydır şöyle güzel eğitimler verdiğinizi görünce kendimle 1 defa daha övünüyorum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ** *** **** ** ********* ****** **** ****** *** ****** ******** *** ****** ******** *** *** ******** ****** ******
  • bandaleros bandaleros:
  • kralartur01 kralartur01:
    *** **** ******* ******** ***** ***** hahahaha*
  • B burap1:
    ****** hahahaha*** ***** *** ***** ******* ** *** ******* ** ********* ******* ***** ******** ******** ***** ** hahahaha **** **** ******** ***** ** hahahaha*
  • muadip muadip:
    ***** ********** ******** ********* ********* *** ********* *** ********** ** ***** ******** ********** hahahaha* ******** ***** hahahaha*** ** *** **** ** ********* ****** **** ****** *** ****** ******** *** ****** ******** *** *** ******** ****** ******
    +1
  • B burap1:
    hahahahahahahaha
  • bandaleros bandaleros:
    ****** *** **** ****** ****** ***** ******* ***** **** ******* ******** ***** ***** hahahaha*
  • B burap1:
    hahahahahahahaha
  • kralartur01 kralartur01:
    ********* hahahaha ****** ********** ***** hahahaha ***** ****** *** **** ****** ****** ***** ******* **
    +1
  • B burap1:
    ******* ****** ****** ******** *** hahahaha **** ****** ****** ******* hahahaha* ******* ********* ***** ********* ******** ****
  • bandaleros bandaleros:
    ***** *** ******** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha***** hahahaha ****** ********** ***** hahahaha *****
  • bandaleros bandaleros:
    ** ********* ******* **
  • bandaleros bandaleros:
    ******** ******* *** **** ***** hahahaha** hahahaha* ****** ********* **** hahahaha***
  • Kanka Kanka:
    *** ****** ***** ********* hahahaha * ******* hahahaha***** *** ***** ****** **
    +1
  • Kanka Kanka:
    ******* ***** hahahaha** ***** ***** hahahahahahahaha *** ******** hahahaha******* ******** ***** hahahaha **
  • NewGardener NewGardener:
  • S sefilzenci:
    hahahaha ********* **** ***** ***** ********* **** ******* ****** ***** **** hahahaha**** ***
  • bandaleros bandaleros:
    ***** *** ****** ******* *** **** ***** ****** ***** ********* hahahaha * ******* hahahaha***** *** ***** ****** **
  • Kanka Kanka:
    ******* ***** ***** hahahaha********
  • D deatheulalia:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • bandaleros bandaleros:
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
    Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii: *** ***