Coco ile yetiştirmek

Ü

Üye silindi 22921

Guest
O
Yaklasık 3 hasattır coco kulanıyorum topraktan çok daha verimli ve daha az hastalanıyor bitkin ph 6 yapıyorum 2 gübreli 1 boş yapıyorum benim ortamda coco biraz erken kuruyor 2.gün sulama istiyor. Son ayında porsiyonu biraz kısıp günlük sulama yapıyorum gübre konusuna gelince topraktan daha fazla gübreleme ister. Gübre olarakda A N sensi a+b, big but, b/52 cal mag, overdrive, sensizim, nirvana.
ordamısın reis

Kanka güzel gwnetikler aldım yeni auto yapcam disarda sıkıntı yok fikrini almak istiyorum 15 lt saksi kare .elimde cocapet, perlit, leonardit, petrangon bat mix.ve ayrı yeten solucan gübresi var nasıl bir karışım yapmalıyım fikir verirmisin

Ü

Üye silindi 22921

Guest
Kanka güzel gwnetikler aldım yeni auto yapcam disarda sıkıntı yok fikrini almak istiyorum 15 lt saksi kare .elimde cocapet, perlit, leonardit, petrangon bat mix.ve ayrı yeten solucan gübresi var nasıl bir karışım yapmalıyım fikir verirmisin
%70coco %30 perlit. Solucan gübresini de yarım litre karıstır içine. Perlit olmasın coco topragının üstünde. 5cm coco olsun karışımın en üstü

sertbira

Yeni üye
Coco/ perlit karşımı 80/20
Canna coco A-B, Rhizotronic, cal-mag kullanıyorum şuan da. 18 güne kadar toprak muamelesi yaptım ki kökler suyu arayarak gelişsin yani 2-3 günde bir suladım. Artık kökler geliştiği için her gün yaklaşık 500ml su veriyorum. 19 litre saksılarım ama tam dolu değiller. Ppm değeri 300-400 arasında değişiyor. Her hafta 80-100 ppm arttırıyorum. Hepsinden litre başına 1ml koyunca 350 ppm civarına tekabül ediyor ama kullandığın su kalitesine göre değişkenlik gösterebilir.
Kankam cocoda yeniyim bitkilerim 4 günlük yapraklarda dalgalanma var cılız ve yavaş büyüyor gibiler. Ec bakarak gübre veriyorum 400 ec geçmemi söylediler ama su 130ec üzerine ne koysam geçiyor 400ü acaba ec 800 ppm mi 400 olacak bu haldeki çiçeklere ne yapmamı önerirsin? https://resimyukle.io/g/5rLxabU3Va

Hausted

Üye
Kankam cocoda yeniyim bitkilerim 4 günlük yapraklarda dalgalanma var cılız ve yavaş büyüyor gibiler. Ec bakarak gübre veriyorum 400 ec geçmemi söylediler ama su 130ec üzerine ne koysam geçiyor 400ü acaba ec 800 ppm mi 400 olacak bu haldeki çiçeklere ne yapmamı önerirsin? https://resimyukle.io/g/5rLxabU3Va
Selam kanka ec-ppm dönüşümü olayını tam hatırlamıyorum fakat biraz araştırma yaparsan bulabilirsin. Çiçeklerin daha çok ufak muhtemelen şimdiye kadar büyümüşlerdir ama az vermek fazla vermekten her zaman daha iyidir :)

Cvp: Coco ile yetiştirmek

Coco da gubreyi her sulama da veriyormuyuz advance nutrient coco bloom ? Yoksa 1 sulama da bir mi
Ben her sulamada veriyorum hergun, dikkat et suya az verirsen saksının dibinde tuz , besin fazlalığı kalır buda bitki için hiç iyi olmaz besin kitlemesi yaşıyabilir cocoyu sularken cocoyu yıkadığını düşün fazla ver eksik verme yani :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Tommy vercetti Tommy vercetti:
    ****** ***** ******** ****** *** *** ***** ********** ** ******* ******** *** ******* *** **** ********* **** *********
  • GardensGarage GardensGarage:
    ** *** ***** dready ******* **
    +2
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ********* *********** ***** **** *** ********* **** *** ***** dready ******* ********* ******* ********* *** **** *********** ********* ********* ******* *** **** **
  • cokorama cokorama:
    ******** *** ***** dready ******* **
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ***** ***** ******* ****** ***** ******** *** ** ****** ***** ****** *** **** ********* ***** ***** *** ******* ****** *****
    +1
  • cokorama cokorama:
    ********** *********** ******* ***** ******* ****** ***** ******** *** ** ****** ***** ****** *** **** ********* ***
    dready ******* ******* **********
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    *** *** ***** *********** ******* ******** **
  • Nazim_Red Nazim_Red:
  • Mordecai Mordecai:
    ********* ***** *** ***** **
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ***** ******* *** ** **** dready*** ***** *** ***** **
  • Mordecai Mordecai:
    ***** **** *** *** ** ********* dready **** ******* *********** ********* ***** ******
    ***** ***** **
  • Mordecai Mordecai:
  • G GaribanMüptezel:
    ****** dready ****** ****** *** ***** *** ** ****** ** ***** ****** ********* * ******** ****** ***** ** ***** **** **** ********** ***** ***** dready*
  • G GaribanMüptezel:
  • Mordecai Mordecai:
    Mordecai Mordecai: ** ******** *****