Coco için bunlar yeterli olur mu?

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka resimler acilmiyor. 1700 lux nasil ölctün dedigin gibi iceri bakilmiyorsa bir yerde hata var, Isik cok gelmesin yakmasin bitkileri o yazdiklarin ve verdigin 1700 lux degeri bir biri ile uyusmuyor. Icin rahat degil bir yerde yolunda gimeyen bir sey var. Resim görsem o sariliga teshis koyarim sikinti yok. CO2 güzel nasil ve nezaman hangi sicaklita bildigini kabul ediorum

vpn den acılmıyordur. vpn kapatıp resmı ac.
co2 de ısık acıkken 20 saat acıp
ısık kapalı ıken 4 saat de cekvalf ı kapıyorum.
icerısı ortalama 28 derece
ısıklar resımde gorunuyor

ısıya baglı yanma baslangıcı galıba yesıl oda da oyle dıor ve de aksam 28 derece olan gun ortasında 30 u gecer sımdılık kapısını acık bıraksam bı kac gune de tahliye fanı eklerım.
kapısını acık bırakırsam zararı olur mu ki

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Dikkat et et iceri isik sizmasin, aksi halde baska problem basliyabilir.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Evet kanka isiklar sönünce iceri isik sizmasi.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Evet isik iyi görünüyor ama hala kafamda o yazdigin 1700 lux ve göz kamastiran isik, bir birine uymuyor kanka, nem durumunu unutma

Üst resimde yeşil bir prop var ne kadar sağlıklı ölçüm yapıyor bilmiyorum.isiga tepki veriyor pilsiz çalışıyor ama hassas bir ışık ölçer mi onu bilemedim.ben toprak nemini olcsun diye almıştım. Nem makinesi var sürekli orta ayarda calisyor.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Prop dedigin en kanka anlamadim, sen birde telefonuna lux metre app indir onunla ölc.

JhackhaL

Üye
Yaptim kanka 3 makale yayinladim isik, bitkinin seker üretimi ve coco da yetistirme konusunda. En son coco konusundaki makaleme bir dangalak cikti sinirlerimi bozdu sildim. Diger iki makaleyide cok kisi anlamadi bile. Ben bu ise cok kafa yordum hala da yoruyorum
Valla kanka helal olsun.
bildiklerini paylaşmak ya ben buradayım deyip güven vermen bile o kadar güzel ki.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka tesekkür ederim elimden geleni yaparim bildigim kadar, ardina koymam, torbacilara olan kizginligimdan dolayi. Sana iki kanka daha öneririm takip edecek hepimiz belli konularda cok iyiyiz, @Odin3479 ve @OttoMan47. Zaten biz hep aramizda bilgi alisveri yapiyor forumdaki her kankaya da yardimci oluyoruz elimizden geldigince.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üstadım ne sorucam.minnak saksı dan aliyip Coco ve perlit dolu bez saksıya alayım diyorum.mainnak saksıda kökleriyle tuttugu topragiyla beraber mi coco ya almaliyim.
9 günlük oldu.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Evet kanka topragi ile birlikte, kökleri zedelemeden aynen saksi degistiri gibi, büyük saksiya al. Tabiki arkasindan can suyunu unutma. :)

Hazirlamasini biliyormusun coco,perlit karisimini, kanka coco da gübre semasinda olmiyan bir gübre var ``CALMAG`` cocoda kesinlikle kullanmalsin

Evet kanka topragi ile birlikte, kökleri zedelemeden aynen saksi degistiri gibi, büyük saksiya al. Tabiki arkasindan can suyunu unutma. :)

Hazirlamasini biliyormusun coco,perlit karisimini, kanka coco da gübre semasinda olmiyan bir gübre var ``CALMAG`` cocoda kesinlikle kullanmalsin
%70 Coco 20 perlit mi yapayım 80 e 20 mi. Preslenmiş cocoyu nemlendirip toprak haline getirecek perlitle karistiricagiz diye biliyorum ama bilmem gereken başka bir şey varsa paylasirmisin.
bu gece yapicam verdiğin şemaya ekk calmag alinacaklar listesine koydum da daha alamadım.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka cocoyu hazirlarken %70 coco %30 perlit ve PH 5,8-5,9. Bitkini cocoya aldigin andan itibaren gübreli su vermelisin ve her sulamada 1 lt suya 0,25 ml calmag. Kanka calmag öncelikle coco yu doyurmak icin veriyoruz. Hergün sulamalisin ve saksinin altindan verdigin suyun %10 kadar cikacak sekilde. O cikan suyu at bitkin kullanmasin, takildigin yer olursa sorarsin gene kanka.

E ozman mecbur calmagin gelmesini bekliyicem .sağol kanka sıcaklık başıma bela olucak gibi aksamlari bakiom 30derece yi goruyordu biraz değişim yaptım fan koydum şimdi gunduz 27 C oldu.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    ***** ********* ********* **** **** ***** ****** **** ********** ***** ******* ********** *****
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
    ******** * ***** *** **** ********** ******* ****** hahahaha ****** ******* **********
  • istr istr:
    ***** ******* ******* ****** *** *** ****** **** ***** hahahaha** *** ******* hahahaha* ** **** ***** ***** ******* ****** * **** *** **** **** ****** *** **** ********** ****** **** ******* ******** ********** ****** ********* hahahaha*** ******* ********** hahahaha** ** ** ****** *** ******** ********* *** ********** ******** ********** ***** ****** ******** ********* ****** ***** ** ** **** *****
  • kawinnnz kawinnnz:
    ******* ******* ******* hahahaha** ****** ***** **** ********** ******* ***** hahahaha ******** *****
  • istr istr:
    ***** *** ********** ****** hahahaha ***** hahahaha** ******** ******** ****** ********* * ******* ******** ********* ****** *** ******** ***** *******
  • kawinnnz kawinnnz:
    **** ******* *** ******** ********* ***** ********* ******* ***** ***** ***** *** ****** **** **********
  • kawinnnz kawinnnz:
    ****** ** ***** **
    ****** ******* ***** ********** ******* ********** *** ******* ********** ******* ****** ****** ******** ****** ***** *** ****** ******** ********* ***** ***** *** ********** ***
  • Emmy Emmy:
    *** ******** ******** hahahaha ***** ****** ******** ******* ***** ********* ******* ****** ******
  • T terbiyeligunahkar:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    *** ******** ******** hahahaha ***** ****** ******** ******* ***** ********* ******* ****** ****** ****** ********** ******
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • lavrens lavrens:
    ******** ***** hahahaha* ******* ****** ********** ******
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha****
  • A ax-b:
    **
    VisneliKadayif VisneliKadayif: **