Coco için bunlar yeterli olur mu?

thckolik

Yeni üye
Gelişim dönemi için:
AN Connoisseur Coco Grow A-B
AN B-52
AN Voodoo Juice

Çiçeklenme dönemi için:
AN Connoisseur Coco Bloom A-B
AN B-52
AN Voodoo Juice
AN Big Bud Coco
AN Overdrive

Acil durumlar için: AN Revive

Bunları kullanmayı düşünüyorum. Cocoda yetiştirme yapacağımı göz önünde bulundurarak yapacağınız değerlendirmelere şimdiden sonsuz teşekkürler ediyorum kankalar...

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 25603

Guest
Öncelikle sunu belirteyim ben seninle kendi tecrübelerimi paylasiyorum. Lütfen bana ben internetten senin yazdigin bilgilereden daha farkli bilgiler buldum senin yazdiklarin dogru degil diye gelme karsima. Sütten agizim yandi yogurdu üfliyerek yiyorum.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka gübre olarak hesi coco öneririm arti calmag ihtiyacin var takviye icin. Kanka calmag cocoyu doyurmak icin gerekli. Istersen uzun uzunda aciklayabilirim. Coco hazirlarken yani su ile karistirirken suya calmak vermelisin. 1 litreye 0,25 ml daha sonra PH ayarlama gerek. 5,8-5,9 olarak. Hazirladigin cocoyu saksiya koydugunda bitkiyi saksiya ekmeden 3-4 gün bekle coco iyice kurusun

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Coconun topraga göre bir cok avantaji var ama cocoyu hergün sulamalisin. Forumlara gir orada Hesinin gübre semasi var.O semaya göre %25 daha az gübre karisimi yap. Genelde semada verilen miktarlar hep fazla geliyor. Calmag kullanimi na gelince bitkin 1 haftalik olana kadar gerek yok ama daha sonra her sulamada verdigim miktar kadar gübre suyuna eklemelisin.

thckolik

Yeni üye
Advanced Nutrients’ten vazgeçiyorum o zaman. Sen nasıl dersen öyle yapacağım usta. Sanki böyle parça parça olmasındansa senden şöyle sağlam bir sabit konu çıkar mı diye düşündüm?

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Bitkin cicege gectiginde artik her gün calmag vermene gerek yok 2-3 günde bir yeterli. Tohumu patlatmanin bir cok yöntemi var, benim yöntemim; su tek kullanimlik plastik bardaklarin altini kesiyorum bitkinin büyücegi büyük saksinin ortasina yerlestiriyorum tohumu ortasina ekip su vermeye basliyorum. Her gün su vermen gerekir gerekirse günde 2 kere tohum patliyana kadar. Kelle topraktan ciktigi anda gübreli suya baslamalisin

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka ben hic Advanced Nutrients kullanmadim süphez ki oda iyi bir gübredir ama dedim ya sana benim tecrülerimi yaziyorum. Simdi kanka hazirligini yap takildigin yerde bana buradan yaz. Sikinti olmaz bastan sona yanindayim

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Sana canna calmag tavsiye ederim kullandigim bildigim bir ürün

thckolik

Yeni üye
Bitkin cicege gectiginde artik her gün calmag vermene gerek yok 2-3 günde bir yeterli. Tohumu patlatmanin bir cok yöntemi var, benim yöntemim; su tek kullanimlik plastik bardaklarin altini kesiyorum bitkinin büyücegi büyük saksinin ortasina yerlestiriyorum tohumu ortasina ekip su vermeye basliyorum. Her gün su vermen gerekir gerekirse günde 2 kere tohum patliyana kadar. Kelle topraktan ciktigi anda gübreli suya baslamalisin
Jiffy tablet kullanacağım. Cocoya aldığımda da gübrelemeye başlarım. Ben şimdi Hesi’nin hangilerinden almam gerektiğini araştırayım. “Sıkıntı olmaz baştan sona yanındayım” dedin ya o yeter. İlk tecrübemi buradan seninle yaşamak isterim kanka.

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka macigplan te baslangic seti var oraya bak o gübrelerin hepsi sana lazim + calmag. Dikkat et coco gübresi siparis vereceksin

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Kanka o hesinin icinde gerekli olan her sey var ben hic jiffy tablet kullanmadim hem gübre hem tablet bilmiyorum nasil bir sonuc verir. O hesi serisinde kök gelisimini destekleyen gübrede var

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Onun yerine bulabilirsen bitkiler icin CO2 tabletleri var. Akvaryum icin olanladan degil, Gübre suyunun icine katilan saksida yetisen bitkiler icin. Bulurda kullanirsan hasatin % 30 artar

thckolik

Yeni üye
DEFC5DB2-6BF3-491E-85C0-22C2C0A9A0AD.png
En alttaki Boost hariç hepsi starter pack’te var. Ondan alıyorum. Bir de Canna Calmag alıyorum. Herkes gibi sonlarda Overdrive ekleyecek miyiz? Bir de bu schedule photo için yapılmış. Auto’ya uyar mı?

Ü

Üye silindi 25603

Guest
Hayir kanka bu semadaki gübreler yeter boost almasanda olur onun yerine muz kabugu gübreside isini görürür ama en bilirsin. Bu sema auto icin 8 haftada is bitiyor

thckolik

Yeni üye
Önümüzdeki ay başlıyorum. Bu konu coco konusundaki forumdaki eksikliği de giderecek diye düşünüyorum. Şimdilik aklıma soracak bir şey gelmiyor. Tekrar görüşmek üzere usta.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • bambam02 bambam02:
  • Emmy Emmy:
    ***** ** *** ******* ** ******** ******** ***** ******** *** *** ***** ** *** **** hahahaha** ***** hahahaha**
  • bandaleros bandaleros:
  • A ax-b:
  • muadip muadip:
    ***** ***** **** * **** ******* ******** ******** *** **** ********* **** ****** hahahaha*** ***** hahahaha**
  • bandaleros bandaleros:
    ******** *** ***** * ****** *** ******* ** ********* ********* ******** ** **** ******* ***
  • U Umutlar:
    hahahaha ***** ** ******** **** *** **** ********* **** ******
  • muadip muadip:
    * ** ****** ********** hahahaha******** *** ***** * ****** *** ******* ** ********* ********* ******** ** **** ******* ***
  • muadip muadip:
  • bandaleros bandaleros:
  • U Umutlar:
  • muadip muadip:
  • bandaleros bandaleros:
    ********** hahahaha*** *** ***** *** *******
  • U Umutlar:
    *** ******** hahahaha ***** ** hahahaha*****
  • bandaleros bandaleros:
  • muadip muadip:
    ***** ******** ******** hahahaha ***** ** hahahaha*****
  • bandaleros bandaleros: