cob led tecrubesı olan

Sancak

Yeni üye
Slm kankalar

Bundan 2 ay önce n11 üzerinden cob led yapan bir firma var ordan el yapımı 800 w lık cob led satın aldım.
üzerinde 8 adet çip var her biri 100 w lık yani.

Belirli bir süre sonra teker teker sönmeye başladılar. Bende bunların 100 lük olduğunu ve çok geldiğini düşünerek yerlerine 50 w lık ları takarak
değiştireyim dedim.

Ancak sönme işlemi devam etmekte belirli aralıklarda çipler bozuluyor 50 w lıklar da bozuluyor bu arada.

Sorun nedir bu gibi bir durumla karşılaşan var mı devamlı led leri tazelemem gerekiyor. Fan, soğutucu macun vs tüm sistem klasik bildiğimiz gibi eksik olan birşey yok.

Acaba diyorum nem vs mi ekiliyor bunların bozulmasını yoksa genel olarak her türlü gidiyor mu bunlar yardımcı olursanız çok sevinirim dostlar. Hayırlı günler.

Hoca666

Müptezel
Kankka elektrik meslegi olan bi arkadasim cob lede gelen elektrigi paralel baglamazsan cok erken bozulur, yanar demisti. Yani kablodan geken elektrik once bi lede gidiyor. Sonra 2. Lede o ledden yapilan baglantiyla gidiyor. 3. Lede se 2. Ledden kablolarla gidiyorsa paralel baglanti olmuyor. Kablodan gelen elektrik tum ledlere ayni anda dagilmali. Kok yapan bi agac gibi. Belki ondandir seninki de (Ben arkadasin yalancisiyim ama arkadasin bilgisi de iyidir yani)

Bende kullaniyorum hic sikintisiz forumda cob led gerekenler ve montaj diye bir konu var ona bir goz at baglantidan veya sogutmadan yana bir sorun olabilir cob larda kalitesiz olabilir o konudaki coblar cok basarili bir cok insan kullanmakta suan

Ü

Üye silindi 24689

Guest
Bende kullaniyorum hic sikintisiz forumda cob led gerekenler ve montaj diye bir konu var ona bir goz at baglantidan veya sogutmadan yana bir sorun olabilir cob larda kalitesiz olabilir o konudaki coblar cok basarili bir cok insan kullanmakta suan

Sancak

Yeni üye
Sanırım benim kullandığım dandik marka hatta markasız şu 35 ile 45 tl arasında değişen her sitede olan modelden
Bide yxo yu denemek lazım sanırım bundan kaynaklı olabilir yardımlarınız için teşekkürler

DopamiN

Üye
Kankka elektrik meslegi olan bi arkadasim cob lede gelen elektrigi paralel baglamazsan cok erken bozulur, yanar demisti. Yani kablodan geken elektrik once bi lede gidiyor. Sonra 2. Lede o ledden yapilan baglantiyla gidiyor. 3. Lede se 2. Ledden kablolarla gidiyorsa paralel baglanti olmuyor. Kablodan gelen elektrik tum ledlere ayni anda dagilmali. Kok yapan bi agac gibi. Belki ondandir seninki de (Ben arkadasin yalancisiyim ama arkadasin bilgisi de iyidir yani)

DopamiN

Üye
kardeş cobledler kendi bunyesınde acayıp ısı yayıyor benımde surekli ledler bozuluyordu neredeyse 7 8 adet led yaktım 2 ayda ama sorunu cözdum 2 aydır tek led patlamadı çok şükür.. 6 adet led i 50 cm sogutucu profıle montaj yapmıstım 4 adet dan vardı onları 5 adete çıkarttım fanlara 12v yerıne 14v 2amperlık bı guc kaynagı bagladım + tam ledlerın tepesınden 2 tane 12 cmlık fan deligi açıp orda bırıken sıcak havayı dışarı gönderdim 2 aydır sorun kalmadı ek olarak araya sürdügün thermal macunuda profesyonel sürmen lazım ve kalitelisinden
kullandıgım ledler https://tr.aliexpress.com/item/4000904215464.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.59ca4c4d3Oup3v

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    ***** ********* ********* **** **** ***** ****** **** ********** ***** ******* ********** *****
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
    ******** * ***** *** **** ********** ******* ****** hahahaha ****** ******* **********
  • istr istr:
    ***** ******* ******* ****** *** *** ****** **** ***** hahahaha** *** ******* hahahaha* ** **** ***** ***** ******* ****** * **** *** **** **** ****** *** **** ********** ****** **** ******* ******** ********** ****** ********* hahahaha*** ******* ********** hahahaha** ** ** ****** *** ******** ********* *** ********** ******** ********** ***** ****** ******** ********* ****** ***** ** ** **** *****
  • kawinnnz kawinnnz:
    ******* ******* ******* hahahaha** ****** ***** **** ********** ******* ***** hahahaha ******** *****
  • istr istr:
    ***** *** ********** ****** hahahaha ***** hahahaha** ******** ******** ****** ********* * ******* ******** ********* ****** *** ******** ***** *******
  • kawinnnz kawinnnz:
    **** ******* *** ******** ********* ***** ********* ******* ***** ***** ***** *** ****** **** **********
  • kawinnnz kawinnnz:
    ****** ** ***** **
    ****** ******* ***** ********** ******* ********** *** ******* ********** ******* ****** ****** ******** ****** ***** *** ****** ******** ********* ***** ***** *** ********** ***
  • Emmy Emmy:
    *** ******** ******** hahahaha ***** ****** ******** ******* ***** ********* ******* ****** ******
  • T terbiyeligunahkar:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    *** ******** ******** hahahaha ***** ****** ******** ******* ***** ********* ******* ****** ****** ****** ********** ******
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • lavrens lavrens:
    ******** ***** hahahaha* ******* ****** ********** ******
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha****
  • A ax-b:
    **
    VisneliKadayif VisneliKadayif: **