Cob Led için yardım

sahin32m

Yeni üye
Merhaba arkadaşlar 4 auto için aşağıdaki led almayı düşünüyorum sizce nasıl olur
Şimdiden teşekürler

Ülgen 12 dimerli 1200 w

Hps ile karşılaştırıldığında 1200w Hps ye eşdeğeridir.

-COB Led Marka: CİTİZEN

-COB Led Menşei: Japonya

-LED: 12 adet Citizen Clu Grow 3500 k 90 Cri 8. Nesil Cob Cip

-Tüketim: Duvardan saatte 320 w Çeker

-Renk sıcaklığı: Sıcak Işık 3500 K (diğer renk sıcaklıklarına ihtiyacınız varsa 3000 K, 4000k, 5000 k iletişime geçin)

-Belgeler: UL, CCC, RoHS, CE, PSE

-Giriş Gerilimi: 120Vac/240VAC

-Frekans: 50Hz/60Hz

-Dalga boyu: Tam Spektrum 380nm ~ 780nm (UV-IR MEVCUT)

-Lümen: 85.000lm (Reflaktörlü)

-PPF: 2.7 umol / J

-PPF: 1100 umol / S

-PPFD: 1100-480 m2 de

-Ömür: 50.000hrsScreenshot_20200930_152811.jpgScreenshot_20200930_152811.jpg

sahin32m

Yeni üye
120*120*200 kabinde 4 auto için nasıl olur sence?
Birde hps e eş değeri dogru mudur ki?
Elden alma imkanım var ama söylediği şeyler doğru çıkar mı kararsızım
Vakit ayırdığın için çok teşekkürler

R

Ripley'sOG

Guest
Aldığın ledi ekstra olarak google üzerinden aratarak daha fazla bilgi sahibi olabilirsin bu sayede güvenilirlik ve diğer kullanıcı yorumlarını görmüş olursun. ülgen led review

Malika26

Yeni üye
Üretici ile iletişime geçtim. Çitizenin bu çipini kullanmadığını. O çiplerin spektrum değerlerinin uygun olmadığını söyledi. Ayrıca o çip versiyon 6 Üretici 8 kullanıyormuş

Pahalı bence. Cliff kankanın veya ucuza kaliteli ışık sistemi arayanlar konusundaki ışıktan çok bir farkı yok. Citizen zaten önde gelen bir cob led firması değil.
Kaliteli cob ledle grow yapmak isteyen cree cxb 3590 a yönelsin. Yoksa da ucuza yxo ile yapsın. Bu ürün o kadar para etmez. Benim tavsiyem bu yönde karar sizin.

sahin32m

Yeni üye
Herkese çok teşekkür ederim
Söylediklerinizden sonra kararsız kaldım benim istediğim 4 auto için yeterli bi ışık (hps hariç) bana sorun cıkarmayan

Ankmrj

Yeni üye
Ben bu arkdaşa iki ışık yaptırdım .. gayet başarılı hasatlarda aldım .. ama yinede sen bilirsin tabi .. iyi bir satıcı teknik servis imkanı sağlıyor ..

Malika26

Yeni üye
Citizenin kendi sitesinden versiyon 8lerin datasheetlerine de baktım ama yine lümen/watt seviyeleri 130küsürlerde pek değişmiyor gözüküyor. Size söylediler mi hangi çip olduğunu ne olduğunu bilip konuşmak daha doğru olur
Farklı bir yerden getirdiğini söyledi ama yine de söylüyorum ben atolyesinde gördüm mükemmel işçilik ayrıyeten ışık verdiklerinin attığı resimleri gördüm daha buralarda öyle resimler görmedim yani

Ankmrj

Yeni üye
Hangi ışık aldın ve
Kaç bitki için kullandın
Bitane 12 li bi tanede 6 lı aldım totalde 550 w falan .. 1.50 mt kabinde 4 bitki büyüttüm 27 lt saksıda tatmin edici oldu .. 1. Yılını doldurdu fanlarını yeniledim soğutucu jel değiştirdim hala canavar gibi .. ben kendim gittim aldım gayet başarılı bi atolyesi var.. övmek için değil ama ben memnun kaldım kendisinden .. şimdi 2mt kabine extra mars hydro ts3000 eklme yaptım beklediğmden çok daha iyi sonuçlar veriyor ..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • A anarkokapital:
    **** **** ***** ********** **** *** ****** *** *** **** ****** * **** ***** ****** hahahaha hahahaha ********* **
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital:
    **** ****** hahahaha** *****
  • D DrNewMember:
  • A anarkokapital:
  • D DrNewMember:
    hahahaha *** ********
  • B Bacardi:
  • A anarkokapital:
    ** ** ****** hahahaha* ******* ****** ****** ******* ******** ******* hahahaha** ********** ** ******** ******** ******* **
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital:
    ********** ****** ****** ***** ******* ******* ***** ******** hahahaha ** ****** *** ***** ****** **
  • kkush kkush:
    *** ******* ********** **
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital:
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital:
  • A anarkokapital:
    *** ********* **
  • A anarkokapital:
  • A anarkokapital:
  • kkush kkush:
  • A anarkokapital: