Cob led için gerekenler ve montaj

• Konbuyu başlatan Üye silindi 13123
  • Başlangıç tarihi

2MoreWeeks

Doktor
Ne kadar özenle yapsam dahi tam manasıyla soğumuyor. Altı üstü 5 tane cob led.

3 tane 1200RPM fan hiç bi işe yaramadı. 5'e çıkardım, yine hayretmedi. Buradan 3 x 2400RPM fan kullanan kişiler bile çare olmadığını söylüyor.

Sıvı soğutma yapmadan, bu ledlerin her gün 20 saat aralıksız şekilde sağlıklı çalıştıklarına inancım kalmadı.

Sistemi sil baştan yapacağım. Alışılmış su soğutma sistemlerinin haricinde, aklıma alüminyum su soğutma blogu geldi. İçi 0.5 ya da 1 lt kadar su alsa yeterli. İletkenliği yüksek olacak, mataraya benzer bu alüminyum yüzeyli soğutma sisteminin üzerine bu ledler yapıştırılırsa, ani ve yüksek ısınmaların önüne geçeriz diye düşünüyorum. Ledlerin ömrünü, performansını ve ışığın kalitesini artıracaktır.

Kafamdaki ürün şöyle bişey; içindeki sıvının sirküle olmasına bile gerek yok. Sirküle edilirse ne ala...

Fanlarla bu sistem desteklenirse ortaya güzel bir proje çıkabilir diye düşünüyorum.

1600641053974.png

Sativacı

Yeni üye
Kanka bende ilkten çok çektim ne zamanfanlari arttirdim birde ledlerin üzerine taktım fanları patlamayı kesi 15 gündür sıkıntısız çalışıyorlar dilimi isirayim ama cok çektim ilk başlarda en son vazgeçme eşiğine kadar geldim seni çok iyi anlıyorum kardeşim sitedeki arkadaştan gördüm ben de ama onun aynısını yaparsan patlar dedim gibi Yap sen

E3m3r

Yeni üye

3 tane 1200RPM fan hiç bi işe yaramadı. 5'e çıkardım, yine hayretmedi. Buradan 3 x 2400RPM fan kullanan kişiler bile çare olmadığını söylüyor.

Sıvı soğutma yapmadan, bu ledlerin her gün 20 saat aralıksız şekilde sağlıklı çalıştıklarına inancım kalmadı.

Sistemi sil baştan yapacağım. Alışılmış su soğutma sistemlerinin haricinde, aklıma alüminyum su soğutma blogu geldi. İçi 0.5 ya da 1 lt kadar su alsa yeterli. İletkenliği yüksek olacak, mataraya benzer bu alüminyum yüzeyli soğutma sisteminin üzerine bu ledler yapıştırılırsa, ani ve yüksek ısınmaların önüne geçeriz diye düşünüyorum. Ledlerin ömrünü, performansını ve ışığın kalitesini artıracaktır.

Kafamdaki ürün şöyle bişey; içindeki sıvının sirküle olmasına bile gerek yok. Sirküle edilirse ne ala...

Fanlarla bu sistem desteklenirse ortaya güzel bir proje çıkabilir diye düşünüyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 3312
5 cobu kaç cm aliminyum soğutma kullanıyorsun?

Arkadaşlar bu kabloyu soyup mu takıyoruz yoksa. Direkt mi? 0.75lik kabloyu soyup takıyorum çekince çıkıyor. Üsten bastırıyorum falan hiç işe yaramıyor. Nasıl yapılıyor bir yardim edin kankalar ya?
Screenshot_20201007-213753_AliExpress~2.jpg

Ü

Üye silindi 13123

Guest

Ekli dosyayı görüntüle 3312
Konuda verdiğim soğutucular yeterli olması lazım ben o sistem ile sorunsuz hasatı aldım ve tekrar aynı düzen ile bir grow yapma arifesindeyim.Fazlasıyla yetiyor bu tarz maliyetli işlere hiç gerek yok verdiğim linklerdeki soğutucu ile 90 gün 7/24 24/0 aralıksız çalıştılar hiç bir sorun yaşamadım.

_Ghan_

Üye
@redCliffe kanka bu soketli ledlerden aldım sende ki gibi fakat kırdım soketi çok dandik yapmışlar bu tırnagı kaldırıp mı kabloyu bağlıupruz

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • E ErdemRS6:
  • Night owl Night owl:
  • TabldotLife TabldotLife:
  • kamilars kamilars:
  • BRUNOOOOO BRUNOOOOO:
  • B Bavçikimari:
    ******* dready*** ********* ******* ******* ********* *** ***** ** ** ****** ******* ********* ****** ******** ********** *** ******* ** ***** dready* ** ******* dready** **** ******* ***** ***** ***** ****** ** ****** *********** ******* dready*** ******* ****** ******
    B Bavçikimari: ******* dready*** ********* ******* ******* ********* *** ***** ** ** ****** *******...