Cob led için gerekenler ve montaj

• Konbuyu başlatan Üye silindi 13123
  • Başlangıç tarihi

BosCo

Kıdemli Üye
Kanka 250w hps var şuan dediğin gibi kabini 7/8 derece ısıtıyor canımı sıkıyor bu durum.
6 tane elimde cob led var onun montajını yapıp hps yi rafa kaldırmak istiyorum. 6 adet led için 50x30 boyutunda soğutucu 12x12 lik de 3 tane fan koyasım var, yeterli geleceğini düşünüyorum.
Lazer ısıölçerim var kanka.
Giriş ve çıkış fanım m yeterli aslında ısı için ama hava sürekli odada dolaşıyor. Her yerde yazıyor da bu havayı dışarı atıp temiz havayıda dışarıdan nasıl alacağız benim kafamın almadığı konu bu. Apartmanda nereden çıkartacağım ki ben bunu vamı mı deleyim ne yapayım :D
Kanka kullanacagin sogutucu panel, boy 50cm en 30 cm mi?
Ben 50cm boy, 16,5 cm en, 3.5 cm kalinlik kullandim.
Bana eni daha genis sogutucu panel lazim. 20, 30 cm gibi.
Karakoyden almistim, onumuzdeki hafta gidip bakicam.

BosCo

Kıdemli Üye
Kanka cam varsa menfez deliği açtır cama oraya boru ile yönlendir tahliyeyi ordan dışarı at havayı yoksa ısı hep sorun olur senin için.Eğer böyle bir imkanın yoksada kabinin bulunduğu odayı sürekli havalandır camları aç.
Kanka ben cama menfez actim. Kabindeki hava direk disari cikiyor. Kabinede evdeki hava giriyor.
Bu gun yeni kabin geldi 60x60, sistemi kurup gozlemliycem. Kizi en son kabine alicam.

Kanka cam varsa menfez deliği açtır cama oraya boru ile yönlendir tahliyeyi ordan dışarı at havayı yoksa ısı hep sorun olur senin için.Eğer böyle bir imkanın yoksada kabinin bulunduğu odayı sürekli havalandır camları aç.
Bir ayar çekmem lazım bakalım.
Kanka kullanacagin sogutucu panel, boy 50cm en 30 cm mi?
Ben 50cm boy, 16,5 cm en, 3.5 cm kalinlik kullandim.
Bana eni daha genis sogutucu panel lazim. 20, 30 cm gibi.
Karakoyden almistim, onumuzdeki hafta gidip bakicam.

Evet kanka.
50x30 için 190 tl + kdv fiyat verdiler sen de sorarmısın bi

50x16,5 3.5 85 liraya almistim.
Tamam, zaten ayni ebadi istiyoruz :)
60x16.5 n11 de 60 tl bro.
Benim 50x30 isteme sebebim sonuçta para vereceğiz almışken büyük alalım ısınma az olsun hem ilerde watt yükseltmek istersek tekrar soğutucu almayız bunun üzerine cob ledlerimizi ekleriz kafasındayım. Güzel para tutuyor bu alüminyum denen meret küçük alsak yetmese kenara atıp yeni alacağımıza tek sefer alalım tam alalım kardeşim benimm. :)

babalar bana yxo soketli model link i atabilecek babayigit varmı. duacınız olurum valla. kendim yapıverem diyorum. elimdeki hatunları degerlendiriyim artık;):cool:

BosCo

Kıdemli Üye
babalar bana yxo soketli model link i atabilecek babayigit varmı. duacınız olurum valla. kendim yapıverem diyorum. elimdeki hatunları degerlendiriyim artık;):cool:
Kanka, aliex den almistim yxo nun fisli modeli bendekiler. Alet edevat tutuyorsa elin ve biraz elektrik bilgin varsa kesinlikle yapabilirsin.
Bu ledlerde onemli olan, sogutmayi becerebilirsen guzel. yoksa izdirap olur.

BosCo

Kıdemli Üye
60x16.5 n11 de 60 tl bro.
Benim 50x30 isteme sebebim sonuçta para vereceğiz almışken büyük alalım ısınma az olsun hem ilerde watt yükseltmek istersek tekrar soğutucu almayız bunun üzerine cob ledlerimizi ekleriz kafasındayım. Güzel para tutuyor bu alüminyum denen meret küçük alsak yetmese kenara atıp yeni alacağımıza tek sefer alalım tam alalım kardeşim benimm. :)
Bro, ayni kafadayim.
Simdi ben onumuzdeki hafta musait oldugum bi gun gidicem. En 30 cm varsa super olur, 300w lenslerle isimi gorur, 400w bile yapilabilir.

BosCo

Kıdemli Üye
Araya 2700k koysam spektrumu bozarmi acaba.
Mesela 2 ful spektrum 1 2700k gibi. Vegde 6500 olur blumda 3500k sonra 2700k.
Neyin pesindeyim lan ben :D

Araya 2700k koysam spektrumu bozarmi acaba.
Mesela 2 ful spektrum 1 2700k gibi. Vegde 6500 olur blumda 3500k sonra 2700k.
Neyin pesindeyim lan ben :D
Son teknoloji grow için ışık üreten kaliteli markaların ürünlerini incele bakalım nasıl dizilim yapmışlar ona göre yapman daha mantıklı olur.

BosCo

Kıdemli Üye
Son teknoloji grow için ışık üreten kaliteli markaların ürünlerini incele bakalım nasıl dizilim yapmışlar ona göre yapman daha mantıklı olur.
Kanka cob led kirmizi mavi ciplerin birlesiminden olusuyor. Ben growda sona yaklastigim icin 2700k eklesem etkisi belki olur. Gerci elimde sadece fullspektrum var o ayri :D yarismaci arkadaslara basarilar diliyorum. :D:D

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • muadip muadip:
  • İstanbul İstanbul:
    *** **** hahahaha
  • muadip muadip:
    ** **** ****** hahahaha* *** ****** ******* **** **** **
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ***** ******* hahahaha****
  • muadip muadip:
  • İstanbul İstanbul:
    *** * ******** hahahaha**** ********* ********* ****** ******* **