Cannabutter tarifim şiddetle tavsiye edilir.

Nillin

Yeni üye
Selam arkadaşlar yakıp içmekten ciğerimiz soldu ve artık içince 20 dakikadan fazla kafa yaşamıyoruz bizde yağ yapmaya başladık yabancı forumlardan edindiğim bilgiler ile yapıyorum ve alta kalan kalitesi düşük sömekleri yağ yapıyorum etkisi 5/6 saat yoğun yaşıyoruz şiddetle tavsiye ederim.
Tarif:
5gr sömek
50 gram tereyağ/hindistancevizi yağı
Yapımı:
5 gram otu grinderdan geçirip yağlı kağıt ile tepsiye seriyorum 120 derece önceden ısıtılmış fırına koyup rengi yeşilden kahveye dönecek şekilde 50 dakika fırınlıyorum ( rengi yeşil kalmasın) arada açıp karıştırıyorum eşit olsun diye. Daha sonra tencereye yarım olacak şekilde su koyuyorum kaynatıyorum. Tencerenin üzerine oturacak tabak koyup 50 gram tereyağını koyup eriyince üstüne 1 kahve fincanı su ekliyorum tereyağ yanmasın diye ve ocağı kısıyorum orta derecede ve içine fırınladığım otları atıp orta ateşte bırakıyorum 1.5 saat sonra tülbent olur ince süzgeç olur delikleri ince olursa tortu yapmıyor ve elde ettiğim yağı dolapta donduruyorum hepsi bu. Toplamda 2.5 3 saatte elde ediyorum. Kafası 1.5 saatte geliyor bişey olmadı diye tekrar denemeyin sabırla bekleyin ve farkı görün gözleriniz bordo olacak ve 5/6 saat yoğun bir kafa yaşayacaksınız. Ben oranı en iyi bu şekilde buldum siz arttırabilirsiniz.
Kullanım:
Ben kahve yapıp fincanıma 1 çay kaşığı ekleyip kullanıyorum pratik oluyor. Uğraşırım derseniz kurabiye yapabilirsiniz 10 adet kurabiye çıkar porsiyonlamış olursunuz elde ettiğiniz 50 gram yağ ile 10 kurabiye yapılıyor kurabiye başına 1 çay kaşığı.
1,5 saat etkisini görmeye başlarsınız ilk defa deneyecek arkadaşlar 1 çay kaşığını geçmeyin bu oranda fazla gelebilir. Etkisine göre oranı azaltabilir yada yükseltebilirsiniz. @Kanka

Son düzenleme:

Nillin

Yeni üye
Kankam bı konuda düzeltme yapmam gerekiyor 110 derecenin üstünde bitkideki tha lar etkıleşıme gırıp thc ye donusuyor ve bu derecenın ustunde etkısını yıtırıyor ben olsam 100 - 105 derecelerde yapardım
Bende çok denedim 120 de aldım en iyi sonucu 100 derece de dekarboksitasyon edemedim güzel olmadı o derecelerde en iyi bu derece de yağ elde ettim

Kanka

Administrator
Yönetici
bende 120 de etkı alamadım kapağı açınca bütün duman uçtu belkıde tuttuğun rafta önemli bilemiyorum

Nillin

Yeni üye
Ohh eline sağlık kanka. Lezzetli görünüyor yağı yakmadan salata vs herşeyfe kullanılır bu sıvılaştırınca.
Dolapta 6 ay kalır mı :)
Tavsiye etmem salata vs şeylerde kaba bulaşıyor boşa gidiyor tereyağlı salata da güzel olmaz en iyisi kurabiye hepsi içine hapsoluyor ben kahve yapıp içine karıştırıyorum basit diye

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • 4glow20 4glow20:
    **** ***** **** ***** **
    +1
  • Night owl Night owl:
    ***** ****** *** dready****** *** ****** ******* ******* **
  • 4glow20 4glow20:
    +1
  • Night owl Night owl:
    **** *** **** ** **** ***** **** ***** **
  • 4glow20 4glow20:
  • 4glow20 4glow20:
  • Night owl Night owl:
    ********* ***** ******* ** ******** **** **
  • 4glow20 4glow20:
    +1
  • Night owl Night owl:
    *** dready********* ***
  • Night owl Night owl:
    +1
  • E ErdemRS6:
    dready** ******* ****** **** dready
    +1
  • E ErdemRS6:
  • Night owl Night owl:
    ********* *** ***** ******* ****** **** ****** *********** *********** ******** ******** ***** ********** *********** ***
  • E ErdemRS6:
    ********* *** ***** ******* ****** **** ****** *********** *********** ******** ******** *****
  • E ErdemRS6:
  • 4glow20 4glow20:
    dready********** dready********** dready**********
  • 4glow20 4glow20:
  • E ErdemRS6:
    ********* *** ***** ******* ****** **** ****** *********** *********** ******** ******** dreadydready***
  • Night owl Night owl:
  • E ErdemRS6:
  • K Kolpa.:
    dready********** dready********** dready********** ******** ****** dready* ****
  • Night owl Night owl:
    ********* **** ** ****** *********** **** **** **** ****** ***** *********** **** ** ********* ******* ***** *** *** ******* *****
  • 4glow20 4glow20:
  • Night owl Night owl:
    ******* **** *** ***** ********* ********* ******* *** ****** ** ******** ****** ******** *********** dready**********
  • Night owl Night owl:
    **** **** **** ****** ******** ***** *** ****** ******** ****** dready* ****
    Night owl Night owl: **** **** **** ****** ******** ***** *** ****** ******** ****** dready* ****