Cannabis eğitim üzerine(PONYTAİL)

Relaxx

Üye
Hepinize selam kankalar , öncelikle umarım gününüz iyi geçiyordur.
Bugün sizlere kenevir için bir eğitim tekniğinden bahsetmek istiyorum
Eğitim tekniğimizin adı PONYTAİL yani Türkçe meali at kuyruğu:)
Malum ülkemizdeki grow üzerine kaynakların yetersiz oluşundan ötürü sürekli yabancı kaynaklar ve grower kisileri inceliyorum bu da orada keşfettiğim bir eğitim yöntemi
Önce sistemin işleyişinden bahsedelim aslında mantik LST ile benzer bitkinin üst noktasını kullanarak hormonlar vasıtası ile kanopiyi yani bitki şeklini değiştiriyoruz bu sistem aynı zamanda lst gibi low stress
Şimdi gelelim nasıl yapıldığına bitkinin en üstündeki bölümü ince bir tel yardımıyla fan yapraklarını da kullanarak bağlıyoruz ki ışık almasını engelleyebilelim
Bu şekilde bitki ağırlığını yandan ve alttan gelen dallara vererek onların uzamasını teşvik ediyor.
Ama aynı zamanda bu eğitimi çok uzun tutmuyoruz ki üstteki dallardan feragat etmeyelim ve aynı zaman da onlar da ana dal olabilsin
Şimdi de bu sistemin artılarından biraz söz etmek istiyorum
Bir yatırma söz konusu olmadığı için bitkinin boyu istemedigimizden kısa olmayacaktır yani daha rahat şekilde bodur değil de massive (devasa) bitkilerimiz olabilecek
Bir diğer artısı ise bitkilerimiz için güzel bir scrog temeli inşa edebileceğiz aşağıda yani konun sonuna buna ilişkin örnek resimler koyacağım zaten.
Bu eğitimin bitkilerine topping yapmadan sadece lst giden kankalar için çok ise yarayacağını düşünüyorum
Benim kafamdaki düşünce ise bu sistemi topping vs scrog ile entegre ederek güzel bir eğitim kombinasyonu ile çok güzel şeyler başarılabilir.

ilk önce eğitimin nasıl yapılması gerektiğinin görsellerini koyuyorum sonra da before-After olarak koyacağım
Şimdi de eğitim için öncesi ve sonrası durumları inceleyelim
Eğitimden önceki hali
Şimdi de eğitimden sonraki hallerine aşama aşama bakalım
Açık bir şekilde eğitim agresif şekilde sonuç verdigini görüyoruz umarım işinize yarar ve bol hasatlı growlar yaparsınız
Gününüz her zaman mutlu ve iyi geçmesi dileklerimle
-Relaxx
GÜNCELLEME:
Beyler nasıl yapıldığına dair ve püf noktası var arkadaşlar
Öncelikle yaprakları çok sıkı bağlamıyoruz ve de bağlanan yaprağı isik kapalı iken çözüyoruz ve isik açıldığında yeniden bağlıyoruz bu şekilde yaprakların deforme olmasının önüne geçiyoruz.

Son düzenleme:
C

Canna

Guest
Tesekkürler dostum, hic bilmedigim ilginc bir teknik, su anda 8 filizim var photo 1 tanesinde deneyecegim. Bu tekniklte topping nasil gelisir , bakalim deneyip görecegim. :)

C

Canna

Guest
Dostum bilmedigim bir teknik ama o teknige uygun sekilde yapmissin, nasil olacak gelisim, buradan yazarsan sevinirim, takipteyim.

Ö.E

Üye
Kanka bu gün geri söktüm bi kontrol etmek için o bağladığım yerler bi değişik olmuş yaprakları kestim bende faydadan çok zararı oluyor bence denemek isterseniz sizde deneyin ama tavsiye etmem
Sıkı da bağlamadım çok gevşek bağlamıştım

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Kanka bu gün geri söktüm bi kontrol etmek için o bağladığım yerler bi değişik olmuş yaprakları kestim bende faydadan çok zararı oluyor bence denemek isterseniz sizde deneyin ama tavsiye etmem
Çok kapatmasak az Bi ışık almaya devam etse. Yani alt filizler ışık alacak şekilde kapatsanız nasıl olurdu usta.

Relaxx

Üye
Kankacim yapılmadan önce detaylı bir araştırma yapılması gerektiğini söylemiştim nasıl yaptın ve karanlık saatlerde çözdün mü çünkü karanlık saatte çözüp ışıkta yeniden baglaman gerekiyor

higthead

Jolly Green

Dostummmmm salsıgında yaprakların seklı bozulması normal 1-2 gun sonra yapraklar kendıne gelıcektı neden kestın=))).

Ben bu teknıgı somek kafalarını yatırdıgımda yan yatırarak uyguluyorum.

Relaxx

Üye
Dostummmmm salsıgında yaprakların seklı bozulması normal 1-2 gun sonra yapraklar kendıne gelıcektı neden kestın=))).

Ben bu teknıgı somek kafalarını yatırdıgımda yan yatırarak uyguluyorum.
Bunu yapan bi grower vardı kanka grow pot cheaply diye kanalı var hem lst vermiş oluyorsunuz hem bunu çok iyi teknik aslında ama benim de sorum şu ustad ben bunu topping ile birlestirebilir miyim birleştirirsek nasıl yapmak lazım gelir sence

higthead

Jolly Green
Bunu yapan bi grower vardı kanka grow pot cheaply diye kanalı var hem lst vermiş oluyorsunuz hem bunu çok iyi teknik aslında ama benim de sorum şu ustad ben bunu topping ile birlestirebilir miyim birleştirirsek nasıl yapmak lazım gelir sence

Dostum bu teknıgı top oncesı (1 hafta 8-9 gun oncesınden) uygulaaaaa top yapana kadar zaten somek dalları ısık alıp uzuyacak. Top zamanıda saldıgında o en ust 2 fanları alırsan tadından yenmez her turlu yıne altlar ısık alıcak

Relaxx

Üye
Dostum top oncesı uygulaaaaa top yapana kadar zaten somek dalları ısık alıp uzuyacak. Top zamanıda saldıgında o en ust 2 fanları alırsan tadından yenmez her turlu yıne altlar ısık alıcak
Üstad ben auto yapıyorum ama o zaman bunu top öncesi yaparak bir kaç sonra da kelleyi mi vuracağım auto ve cocoda büyütüyorum bir de en üst 2 fanı niye alıyoruz ustad

higthead

Jolly Green
Üstad ben auto yapıyorum ama o zaman bunu top öncesi yaparak bir kaç sonra da kelleyi mi vuracağım auto ve cocoda büyütüyorum bir de en üst 2 fanı niye alıyoruz ustad

Dostum auto vs farketmez top yapana kadar teknıgı uygula top yapıcagın zaman 2 gun oncesınden sal top yerın uzasın vs. top yapınca o ust 2 fanı almanın sebebı aynı tekjnıgı uyguluyormus gıbı altların ısık almasına dewam etmesı ıcın.

Bu yazdıgımı bıtkını sıkıntısız guzel gelıstırırsen uygula.

Relaxx

Üye
Dostum auto vs farketmez top yapana kadar teknıgı uygula top yapıcagın zaman 2 gun oncesınden sal top yerın uzasın vs. top yapınca o ust 2 fanı almanın sebebı aynı tekjnıgı uyguluyormus gıbı altların ısık almasına dewam etmesı ıcın.

Bu yazdıgımı bıtkını sıkıntısız guzel gelıstırırsen uygula.
Tamamdır üstad

C

Canna

Guest
Hem cocoda yapiyorsun, hemde auto, kendine cok zorlu bir grow secmissin, hadi hakkindan gelirsin insallah.

Grow Muhabbetleri
Help Users
    B bandaleros: ********* ******* ********