Canna gübreleme semasi. Auto

• Konbuyu başlatan Canna
  • Başlangıç tarihi
Hayir, yani %100 perlit, bilmiyorum olurmu kanka, hic denemedim hic duymadim, dostum perliti coco veya toprak sikismasin diye kullaniyoruz, yani yetistirme medayasi olarak degil dedigim gibi perlit yetistirme medyasi olarak ne duydum ne gördüm.
Az önce Instagram da gezinirken gördüm kanka bende yabancı sayfa olduğu için olayı tam çözemedim. Ama gördüğüm kadarıyla saksı full perlit doluydu. Mantikende düşününce cocoda besin yok bizim sağlamamız lazım perlitte aynı şekilde. Hem daha iyi hava alır kökler ne bilim bir sorayım dedim

C

Canna

Guest
Dostum bilmiyorum perlitte hic görmedim, duymadim. hidroton dersen evet olur, zaten cocoda kökler cok iyi hava aliyor, ondan dolayi cok iyi gelisiyor, dene dostum bilmiyorum bu konuda yardimci olamayacagim.

C

Canna

Guest
Coco cok yüksek su ve dolayisiyla gübre tutar, perlit su tutarmi bilmiyorum,

Shammy

Kıdemli Üye
Abi cocoda cal mag ayrı demişsin ben hep gubreyle birlikte verdim şu an çiçekte artık ayrı veriyorum o zaman ama aklıma takılan bir şey var sadece cal mag 1 litre suya 1 ml verdiğimiz de ec düşük olacak bitkiye stres yaşatmaz demi bir yüksek ec bir düşük ec?

C

Canna

Guest
Abi cocoda cal mag ayrı demişsin ben hep gubreyle birlikte verdim şu an çiçekte artık ayrı veriyorum o zaman ama aklıma takılan bir şey var sadece cal mag 1 litre suya 1 ml verdiğimiz de ec düşük olacak bitkiye stres yaşatmaz demi bir yüksek ec bir düşük ec?
Dostum Calmag gübreli suyla birliktede verebilirsin, benim ayri yazmamin nedeni, 1lt suya 1ml calmag yaklasik 200 ppm EC yükseltir, eger verdigin gübreli suyun toplam EC degeri üst siniri gecmiyorsa siknti yok, ayrica düsük EC seviyeli su bitkine zarar vermez aksine faydasi var, saksinin icindeki tuz oranini düsrürür.

Shammy

Kıdemli Üye
Dostum Calmag gübreli suyla birliktede verebilirsin, benim ayri yazmamin nedeni, 1lt suya 1ml calmag yaklasik 200 ppm EC yükseltir, eger verdigin gübreli suyun toplam EC degeri üst siniri gecmiyorsa siknti yok, ayrica düsük EC seviyeli su bitkine zarar vermez aksine faydasi var, saksinin icindeki tuz oranini düsrürür.
Şu an çiçekte abi bir kez daha yükseldi çıkış ec si bu sefer 950 ye düşene kadar flusladim şu an gayet iyi gidiyor gibi 1300 ec veriyorum üstten çiçekte olduğu için iyimidir abi?

C

Canna

Guest
Aynen dostum EC degerleri kafamda yok ama yayinladigim semadaki EC degerlerine bak, kacinci haftada isen, yerine göre giris EC degeri 2200 ppm e kadar cikiyor, zaten cocoda üst sinir 2500 ppm, yani su anda cok iyi gidiyor EC degerleri

Cash growing

Yeni üye
@Canna Abi selamlar hayırlı huzurlu akşamların olsun coco ile alakalı elimde biobiz 3 lü var coco da kullanım miktarı varmı müsait zaman da link verebilirsen çok sevinirim

Cash growing

Yeni üye
Dostum cocoda kesinlikle calmag kullanmalisin, ecikliyayim, coco verdigin besinlerin icindeki Ca. ve Mg. yi tutar bitkin alamaz, bitkinin kökleri büyüdükce cocoyu parcalar ve yeni lifler gene Ca, ve Mg. tutar, bundan dolayi biz calmag i cocoyu dourmak icin veriyoruz.
Çok teşekkür ederim abi verdiğin bilgiler çok değerli benim için şuan araştırıyorum nasip olursa 2 nci grow da coco düşünüyorum hazır olduğum da senin de desteğinle sorunsuz ve daha iyi gelişim için start veririz inşallah kendine dikkat et abi seviliyorsun

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TroubleStyla TroubleStyla:
    hahahaha ********* ** *********
  • DiabLoo DiabLoo:
  • K kujo07:
    ********* hahahaha ******* ********** ******* ******
  • K kujo07:
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ****** ******* ** ******* ****** *** ******* ****** ****** ********* hahahaha**** *** ** ** ****** ***** ******* ****
  • İstanbul İstanbul:
    *** hahahaha ***
    ****** *** ********* ****** ****** *** **
    *** ******** **** *** ***** ******** ******** *** ****** ** ******** ** ** ******* ********** ***** ******** hahahaha* hahahaha** **** ******* ********* ********* **** *** hahahaha ********* hahahaha ******* ********** ******* ******
  • İstanbul İstanbul:
    hahahaha* hahahaha** ** ** ******** * ** ** ** *****
  • İstanbul İstanbul:
    ***** * * ******* ** ****** **
  • İstanbul İstanbul:
    ****** ** ********** ******** ******* hahahaha**** *** ********* ****** ****** *** **
    ******** ***** *** ****** ******* ***** ******* ***** ** ***** ***** ******* ****** ******* ****** **** *
    ****** ****** hahahaha ***** hahahaha*
    +1
    ********* **** hahahaha ****** *****
  • İstanbul İstanbul:
    ***** *** **** **** ***** ********* **** ****** ******* hahahaha*** ***** *** ****** ******* ***** ******* ***** ** ***** ***** ******* ****** ******* ****** **** *
  • İstanbul İstanbul:
    *** ****** ********* **** ***** **** hahahaha
    TabldotLife TabldotLife: * ******* ** ********* ** ** **********