Calmag en son hangi haftada bırakıyoruz

Arkadaşlar benim tahmini son 2/3 hafta calmagi ne zaman kesiyoruz 2 gübreli veriyorum bi calmag Li su pH ayarlı calmag kesiyormuyduk acaba sağolun verdiğim oranda litre ye 2 ml

Ü

Üye silindi 24423

Guest
Medya coco'ysa, arıtma veya içme suyu kullanıyorsan cal mag'i baştan sona kullanman lazım(max 200ppm).

Ayrıca son haftalarda gübre vermeyi kesmenin ya da flush yapmanın THC veya terpene içeriği açısından hiçbir faydası olmadığı bilimsel olarak ispatlandı.

Aksini iddia edenler kaynak göstersin lütfen...

99Grind

Üye
Medya coco'ysa, arıtma veya içme suyu kullanıyorsan cal mag'i baştan sona kullanman lazım(max 200ppm).

Ayrıca son haftalarda gübre vermeyi kesmenin ya da flush yapmanın THC veya terpene içeriği açısından hiçbir faydası olmadığı bilimsel olarak ispatlandı.

Dilbilgin iyiyse burdan harika konu çıkar bro, bekleriz.

Coco değilde toprak kullanıyorsak , arıtma yerinede çeşme suyu kullanıyorsak , bloom son haftalara kadar cal-mag verilmeli mi sence ?

Ü

Üye silindi 24423

Guest
Dilbilgin iyiyse burdan harika konu çıkar bro, bekleriz.
İşten vakit bulunca forumda yanlış bilinen gerçekler diye bi başlık serisi açmayı düşünüyorum ama ülkemiz insanı bilimden çok çevresinden duyduklarına değer verdiği için çoğunun beni sikleyecegini düşünmüyorum...
Coco değilde toprak kullanıyorsak , arıtma yerinede çeşme suyu kullanıyorsak , bloom son haftalara kadar cal-mag verilmeli mi sence ?
Bazı çeşme sularının içinde yeterince kalsiyum ve magnezyum olduğu için bitki bi eksiklik belirtisi göstermediği sürece cal mag kullanmaya gerek yok...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ü

Üye silindi 24423

Guest
@Strainhunterr kanka bende senin yanlış bilgini düzelteyim. Gübreyi kesmek ve flus atmak thc için değil! Bitkiyi depoladıgı gübreden arındırır. İçtiğin zaman boğazın yanmaz daha lezzetli olur aroması.
Söylediğin şeyin tamamen uydurma bi şey olduğunu bilsem de yine de sorayım. Bu bilginin kaynağı nedir? "Ayrıca 'THC ve terpene" içeriği demiştim ya ordaki terpene ne demek bilsen böyle atlamaz önce verdiğim linklere bakardın. Aromayi oluşturan şey terpene'lerdir...

Ü

Üye silindi 24423

Guest
O MAL gibi sensin. İster at ister atma. Her ikisinide denemiş biri olarak yazıyorum. Flush atılması lazım.
Tadın kötü olmasinin sebebi sömeklerin üstündeki klorofili atamamasi ya da yeterince kurlenmemesidir. Yaşadığın şey ise placebo etkisinden başka bi şey olamaz. Şahsi deneyimlerinden bahsetmiyorum ve tekrar ediyorum, hasat öncesi flush'ın THC ve terpene içeriği açısından hiçbir olumlu etkisi olmadığı bilimsel olarak ispatlandı.

Kaynak;

Bu da araştırmayı yapan bilim insanları.

Ü

Üye silindi 2036

Guest

Herkes bir şey diyor bende okudum o haberi flush bi işe yaramıyor diyorlar, ama baş ağrıtıyor kanka tadı kötü oluyor ağır bi fark var bence onu diyenler organik gübre kullanıyor olabilir ki organik gübrede bile flush gerekli. Kaynak benim.

Ü

Üye silindi 2036

Guest
Cok yogun gubre kullanildiysa flush gubresi ozellikle kullanilmasi onemli 10 gun sade şu ile flush gübresi mutlaka uygulanmalı yoksa sokakta satılan ilaçlı sigaralardan bi farklı olmaz.

Ü

Üye silindi 2036

Guest
Arkadaşlar benim tahmini son 2/3 hafta calmagi ne zaman kesiyoruz 2 gübreli veriyorum bi calmag Li su pH ayarlı calmag kesiyormuyduk acaba sağolun verdiğim oranda litre ye 2 ml

Normal toprak kullaniyorsan cicege girdiginde baslayip flush atana kadar kalsiyum magnezyum çinko takviyesinde bulun bitkiye, coco kullanıyorsan eğer ilk günden başlayıp flush gününe kadar veriyorsun.

Ü

Üye silindi 24423

Guest
Herkes bir şey diyor bende okudum o haberi flush bi işe yaramıyor diyorlar, ama baş ağrıtıyor kanka tadı kötü oluyor ağır bi fark var bence onu diyenler organik gübre kullanıyor olabilir ki organik gübrede bile flush gerekli. Kaynak benim.
Kimin ne dediğinin önemi yok bence bilimsel veriler ortada. Ama illa merak ediyorsan sadece organik gübre kullananlar degil benim gibi sentetik(Canna Terra)kullanan bi dünya kişi de aynı şeyi söylüyo.
Normal toprak kullaniyorsan cicege girdiginde baslayip flush atana kadar kalsiyum magnezyum çinko takviyesinde bulun bitkiye, coco kullanıyorsan eğer ilk günden başlayıp flush gününe kadar veriyorsun.
Arıtma/içme suyu kullananların kalsiyum magnezyumu her sulamada eklemesi lazım, çiçeğe girdiğinde değil. Kaynaklarını da 1000 kez paylaştım mesajlarıma girip bakabilirsin öyle ben yaptım oldu demiyorum...

Zembilli

Yeni üye
Söylediğin şeyin tamamen uydurma bi şey olduğunu bilsem de yine de sorayım. Bu bilginin kaynağı nedir? "Ayrıca 'THC ve terpene" içeriği demiştim ya ordaki terpene ne demek bilsen böyle mal gibi atlamaz önce verdiğim linklere bakardın. Aromayi oluşturan şey terpene'lerdir...
dostum sen şuan boş bir tenekesin benim gözümde değil herkesin gözünde boş tenekesin tamam birşeyler biliyorsun veya biliyor gibisin ama saygısızlık yapmak yakışıyormu bende hiç birşey bilmiyorum insan gibi yardım istiyoruz insan gibi yardım görüyoruz mal demek kendi değerini düşürür dostum çok bilmişlik taslama burada kimse çok bilmiş ve ukala insanları sevmez yardım isteseler etmezler yardımda istenmezer neyse ikinizide tanımam ama insan olarak okurken zoruma gitti

higthead

Jolly Green
Söylediğin şeyin tamamen uydurma bi şey olduğunu bilsem de yine de sorayım. Bu bilginin kaynağı nedir? "Ayrıca 'THC ve terpene" içeriği demiştim ya ordaki terpene ne demek bilsen böyle mal gibi atlamaz önce verdiğim linklere bakardın. Aromayi oluşturan şey terpene'lerdir...
Dostum bak geçen de benimle bu konudaki içeriğe benzer benle tartıştın. Dostum bak yine ve son kez söylüyeceğim bitkinin sonlarına doğru ihtiyacı olmadığı müddetçe cal mag verilmez.

Kendimden örnek vericem. Son growumda bloom 2. haftadan sonra calmag kestim ve hiç eksiklik belirtiasi göstermedi. Bloom da sonlara dogru calmag ihtiyacı olmaz.

Brom bu işler makaleyle olmaz kendi bitkinin ne istediğiyle olur.

@Strainhunterr dostum yorumlarını yaparken saygı çerçevesinde İNSANLARA MAL demeden yorumunu yap veya yapma.kimse sana zorla yorum yaptırmıyor. Sen bilgini doğru şekilde paylaş alan alır almayan almaz.

Ü

Üye silindi 20072

Guest
Böyle mal gibi atlamaz önce verdiğim linklere bakardın..
Seni tanımam,belki büyük ustasın yanından bile geçemem lakin tecrübe etmiş ya da okuyup araştırmış olman sana bu forumdaki insanlara üst perdeden konuşma hakkını vermez eğer ki bu şekilde devam edecek olursan da ben de üye olurken ki kabul etmiş olduğun "karşısındaki kisiye, oluşuma vs. hakaret eden kisi engellenir " adli forum kuralları gereği üstüme düşeni yapmak durumunda kalırım.Maksadin öğretici olmak,yanlış bilinen bir şeyler varsa duzeltebilmek olsa bile bunu insancıl bir dille yapmadiktan sonra hiç bir kıymeti yok emin ol.
Benden de küçük bir tavsiye olsun dinlemeye değer bulursan eğer

"Büyüdükçe küçül,küçül ki kişiliğini kaybetmeyesin."

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • bandaleros bandaleros:
  • M merto1835:
  • Almora Almora:
    ****** hahahaha ***** **** ***** ** **** ********* ***
  • M merto1835:
  • bandaleros bandaleros:
  • A ax-b:
    *** **** ** hahahaha
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ******* hahahaha ***** ****** ****** ****** ******
  • M merto1835:
  • bandaleros bandaleros:
    **** ****** *** ********* ****** *** ********* hahahaha ******* ***** ********* *** **** ** hahahaha
  • M merto1835:
  • A ax-b:
  • A ax-b:
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ***** ***** ***** ****** ********* ******** *** hahahaha**** *** *** ** ********** ** ** ** ********* ****** ** **** **** ****** ******* *** ********** ******** ***** ****** *******
  • M merto1835:
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ****** ** ***** ******** *** ****** * **** *** ****** ****** ******** **** ********** **** hahahaha**** ******* ***** *** ******** *** **
  • A ax-b:
  • M merto1835:
    ******** hahahaha**** hahahaha**
  • NewGardener NewGardener:
    hahahahahahahaha
  • bandaleros bandaleros:
    ***** * ****** ** ***** ********* hahahaha* ****** ***** ********** ****** ***** ******** ******** *** **** ********
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ******* ****** ****** *** ******** hahahaha* ** ******* ****** ******** *** ********** ******

***** ******* ** ***** ***** **** ******** ********* **
  • bandaleros bandaleros:
    ******** ******** ********** ******* ** ***** ***** **** ******** ********* **
    ******** ***** *** ********* ******* ****** ***** ****** hahahaha **
  • bandaleros bandaleros:
    *** ******** ********* ***** ****** *** ******* ****** ***** ***** ******* ****** ******* **** ***** ****** ******
    bandaleros bandaleros: *** ******** ********* ***** ****** *** ******* ****** ***** ***** ******* ****** ******* ****...