Bu ledler bu iş için olurmu ağalar

Ağalar selamlar çiçek 70 gün oldu baş vereli topraktan
Haricen hiç bir kimyasal gübre kullanmadım
Forumda tavsiye üzerine elimdeki imkanlarla kabin ve ışık sistemi yapmaya çalıştım
Parça parça elimde olan modül ledleri kullandım toplamda 300 wata yakın bir ışık gücü var
bulutlu kapalı havalarda buraya alıp 12 saat ışık vericem bundan sonra 12 saatde karanlığa çekecem
damacanada kullandığım toprak solucan gübresi
ışıklar yanıkken ortam sıcaklığı 20-22 derecelerde
ışık sönünce 15 civarı oluyor
imkanlar kısıtlıtlı ağalar tavsiye ve önerilerinizi beklerim
ilk yetiştirme girişimim bu arada
tohum hollandadan geldi fakat cinsini bilmiyorum

Bobmarley007

Kıdemli Üye
Öncelikle o saksıyı biran önce değiştirmeni yada etrafını siyah bir poşetle kaplayıp ışığı keserim senin yerinde olsam,çok değişik kabinler değişik sistemler gördüm fakat böyle ilginç olanını ilk defa gördüm,tek bitki için büyük bir çöp kovası kullansan daha iyi olurdu bence çünkü verdiğin ışığın yarısı zaten dağılıyor bitkiye 10/1 veriyor 12/12 ye almadan önce bence başka bir sisteme geç forumlarda birçok örnek var ordan yararlan bol hasatlar

Öncelikle o saksıyı biran önce değiştirmeni yada etrafını siyah bir poşetle kaplayıp ışığı keserim senin yerinde olsam,çok değişik kabinler değişik sistemler gördüm fakat böyle ilginç olanını ilk defa gördüm,tek bitki için büyük bir çöp kovası kullansan daha iyi olurdu bence çünkü verdiğin ışığın yarısı zaten dağılıyor bitkiye 10/1 veriyor 12/12 ye almadan önce bence başka bir sisteme geç forumlarda birçok örnek var ordan yararlan bol hasatlar
bobmarley çok saol tavsiyen için bilmediğimden zaten böylebişey çıktı ama kafamdaki mantık olarak bitkinin heryerine ışığı eşit dagıtmaktı senin yorumundan ve normal yetiştiricilerden gördüğüm kadarı ile ışık bir noktadan yani tam tepe üst noktadan veriliyor bir hikmeti var demekki ledleri söküp hepsini tavan kısmına bağlıyorum ozaman bez saksı bulamadım bimde satılan bez alışveriş torbasına alsam bitkiyi saksı değişimi için dahamı doğru olur ikinci adım olarak?

Bobmarley007

Kıdemli Üye
Emin ol daha iyi olur,bez hem hava alır daha çabuk kurur hem kökler ışık görmez,ordaki bütün ışıkları herhangi birseyin üzerine monte et,ısıyı sabit tutacağın (25) birseyin içinde bak,kenarlanı araçların önüne güneşten koruması için kullandığımız yansıtıcı ile çevrele,mevcut durumda bitkin bu hale gelebildiyse bunları yapınca çok fark eder.

tesekkurler bobmarley ilk fırsatta değiştirip yeni fotoğrafları burdan paylasırım şimdi grow lambalarına baktım 500den baslıyor bu ledleri dediğin gibi bir noktaya toplasam ışık işini çözmüş olurmuyum yoksa illede o spekturumlu kırmızı mavi lambalardan almammı lazım

Abu Hay'OT

Müptezel
kanka bu imkanlara rağmen bitki hiç de fena görünmüyor :) ancak bobmarley çok haklı kökler asla ışık görmemeli ki seninkiler görmeye başlamış, üstelik iyi görünüyorlar hızlı davran. şuan mavi ışıkların boşluğa bakıyor, kırmızı sarı ve mavi iç içe olsun ışıkları dağıtman gerekiyor. sarı ışığı merkez algıla, tam ortada olsun. sarının sağına ve soluna kırmızıları, yukarısına ve altına mavileri getirecek şekilde dizayn et. beyaz led şeritleri bu yerleştirmenin çevresinde daire çizecek şekilde döşe ve üstten ver. daha iyi bir dağılım yaratırsın. mylar film alamasan bile evlerdeki aliminyum folyo ile duvarlardan ışşık yansıtabilirsin.bu büyüklükte bir bitkiyi yaklaşık 15-20 litre toprağı transfer etmek iyi sonuçlar doğurmayabilir. zaten delikler açmışsın. damacanın tam altına da delikler aç köşelerden, fazla suyun tahliye olması için. ardından bez torbanın içine oturt damacanayı ve etrafını sar. bez zaten hava geçirgenliği var ama ışık geçirgenliği yok en azından kökleri taşımaktan daha risksiz

kanka bu imkanlara rağmen bitki hiç de fena görünmüyor :) ancak bobmarley çok haklı kökler asla ışık görmemeli ki seninkiler görmeye başlamış, üstelik iyi görünüyorlar hızlı davran. şuan mavi ışıkların boşluğa bakıyor, kırmızı sarı ve mavi iç içe olsun ışıkları dağıtman gerekiyor. sarı ışığı merkez algıla, tam ortada olsun. sarının sağına ve soluna kırmızıları, yukarısına ve altına mavileri getirecek şekilde dizayn et. beyaz led şeritleri bu yerleştirmenin çevresinde daire çizecek şekilde döşe ve üstten ver. daha iyi bir dağılım yaratırsın. mylar film alamasan bile evlerdeki aliminyum folyo ile duvarlardan ışşık yansıtabilirsin.bu büyüklükte bir bitkiyi yaklaşık 15-20 litre toprağı transfer etmek iyi sonuçlar doğurmayabilir. zaten delikler açmışsın. damacanın tam altına da delikler aç köşelerden, fazla suyun tahliye olması için. ardından bez torbanın içine oturt damacanayı ve etrafını sar. bez zaten hava geçirgenliği var ama ışık geçirgenliği yok en azından kökleri taşımaktan daha risksiz
tamm anlaşıldı ağam usulunce damacanayı keser bez torbaya alırım damacananın altındada delikler var ama gıcık kaptım bi operasyon çekecem ısık dizilimini dediğin gibi yapar hepsini tavandan veririm tesekkur ederim hepinize küçük bir sorum daha olacak bu hollandadan gelen tohumların çiçekleri kesinlikle hiçmi tohum vermez yoksa bikaçtane verebilirmi neslin devamlılığı açısından gerçi ben alttan gelen dallardan bikaçtane kesip topraga diktim şimdili ikitane klonum var ufak fena görünmüyorlar tutarsa onlarla devam ettirmeyi düşünüyorum ama tohumda verirmi onuda merak etmiyor değilim

Abu Hay'OT

Müptezel
tamm anlaşıldı ağam usulunce damacanayı keser bez torbaya alırım damacananın altındada delikler var ama gıcık kaptım bi operasyon çekecem ısık dizilimini dediğin gibi yapar hepsini tavandan veririm tesekkur ederim hepinize küçük bir sorum daha olacak bu hollandadan gelen tohumların çiçekleri kesinlikle hiçmi tohum vermez yoksa bikaçtane verebilirmi neslin devamlılığı açısından gerçi ben alttan gelen dallardan bikaçtane kesip topraga diktim şimdili ikitane klonum var ufak fena görünmüyorlar tutarsa onlarla devam ettirmeyi düşünüyorum ama tohumda verirmi onuda merak etmiyor değilim
rica ederiz kankacıım ne demek.

tohum hybrid ise mahsül tohum vermez ki genelde hollanda hybrid kullanır. onlar dünyanın en büyük tohum üreticisi bu konuda ciddi yatırımları var. dolayısıyla sürekli yeni tohum satmak için hybrid kullanıyorlardır. ancak erkek bitki ile dişiyi dölleyerek tohum üretebilirsin, onda da bi arkadaşımız gümüş suyunun etkilerinden bahsetmişti dün, uğraşmaktansa klon almak daha iyi. ben de klon alıyorum sık sık tohum almaya gerek kalmıyor

u.g

Üye
kanka küllük yok mu evde :p

bu saatten sonra değiştirme saksıyı stresse girer çocuk, delik sayısını arttırıp bez saksının içine damacanayla koy veya damacana tshirt fln geçir.

kanka ışıklara yorum yapamıcam ama bulutlu havadan daha iyidir diye düşünüyorum.

damacananında depozito yanmış jkhhkjhkjh

kanka küllük yok mu evde :p

bu saatten sonra değiştirme saksıyı stresse girer çocuk, delik sayısını arttırıp bez saksının içine damacanayla koy veya damacana tshirt fln geçir.

kanka ışıklara yorum yapamıcam ama bulutlu havadan daha iyidir diye düşünüyorum.

damacananında depozito yanmış jkhhkjhkjh
arasıra arkadasın yanına gidip boş sıgara yakıyorum yanındaa çiçekleenmeye tesvik hesabı pisikolojik baskı uyguluyorum :) bez saksıyla ufak kumas dolap aldım yolda şartları iyilestircem nispeten depozito muhabbetide güzeldi güldürdün beni

• Like
Tepkiler: u.g

Abu Hay'OT

Müptezel
bez saksı bulup aktarmayı yaptım ağalar şu fotoğrafta yandalların arasından gelen minikler çiçeklenme dediğiniz olay olabilirmi acaba yoksa varmı daha
kanka onlar çiçek değil, yeni kafalar türeyecek onlardan, sonra o kafalardan üreyen kafalar olacak sonra o kafalar çiçek olacak

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Z Zyrax:
  • Z Zyrax:
    ****** ***** ******* *
  • 34Trip 34Trip:
  • 34Trip 34Trip:
  • Z Zyrax:
  • Z Zyrax:
    ****** ****** **
  • Z Zyrax:
  • 34Trip 34Trip:
  • Z Zyrax:
  • Z Zyrax:
  • Z Zyrax:
  • Z Zyrax:
    ******* ***** ***** ***** ****** ***** **
  • 34Trip 34Trip:
  • Z Zyrax:
  • Z Zyrax:
  • Z Zyrax:
  • Z Zyrax:
  • 34Trip 34Trip:
  • Z Zyrax:
    **** ******* **** *** ******* *** ** ** ***** **** ***** ****** ****** ****** *******
  • 34Trip 34Trip:
  • 34Trip 34Trip:
  • Z Zyrax:
  • Z Zyrax:
  • Z Zyrax:
  • D Dalap01:
    ******************************** *** ****** ** ***** ********** ** ******** ***** *** ***** *********** ******** ************ **** ** *** ******* ********* ** ***** ****** ************ ** ** ******** **** ******
    D Dalap01: ******************************** *** ****** ** ***** ********** ** ******** ***** *** *****...