Bu işin doktorasını yapmış arkadaşlar içeri dalabilir mi? (teras grow)

istemiyabgu

Yeni üye
merhaba kıymetli kardeşlerim,
kıymetli dostlarım :dd

Geçen ay teraslı bi eve taşındım bütün gün güneş alıyor neden denemiyorum dedim ve elimde 4 tane çorbacı tohumu vardı peçetede filizlendirdim ikisi boş çıktı, ikisi filizlendi 28 nisanda denemelik ektim biri çıkmadı biri çıktı demekki var bunda bi hayır umutluyum :) ilk deneyimim, forum sayesinde kendimi geliştirip sezondan sezona kök sayısını arttırıcam şansım yaver gider umarım herkesin dumanı bol olsun.

Fotoğrafları bugün çektim şu an 36cm ölçtüm, ben yarın bunu 35+ litre bi saksıya aktarıcam topraktan gübreden sudan az çok anlıyorum. onun dışında vereceğiniz her türlü bilgiye öneriye açığım çokta memnun kalırım (cinsiyeti ne zaman belli olur neye dikkat etmem lazım, ekstra ne yapmam lazım vs.) konuyuda büyüdükçe güncel tutmaya çalışırım. erkek çıkarsada yapacak bir şey yok çorbacıya minnet eylemeye devam

Son düzenleme:

Brother

Doktor
Kanka bitkin indica ( yaprakları kalın olur )
kanka en üst dal aralarında ince tüy gibi pistil varsa ise dişidir
tomurcuk çıkarırsa erkektir
güzel gidiyor hasatın dumanın bol olsun

CahilKush

Doktor
Neye bakarak karar verdin ?

Dostum bitkinin cinsiyeti daha belli değil ama sana bir tavsiye vereyim somek vercek başların hemen altından iki parmağınla ovustur ve kokla hem parmağını hemde ovustururken kokla somek gibi bir koku aliyorsan dışidir ama çim gibi bir koku var ise erkektir daha önce denenmiş bir yöntem daha bu boy bitkide şaşırdığını goemedim ama %100 lük garantisi veremem

rtük

Yeni üye
tek bitki tek saksı o konuda hem fikiriz fakat saksı yatay falan o bişekilde çözülür o açından belirttim ben ..

Kanka

Administrator
Yönetici
yoğurt kabındada yapanı gordum adam en azından saksı kullanmış :D ve o saksıya rağmen şuana kadar hıc bır sorun çıkarmamış umarım sömeklerınde yaprakların kadar kalın olur dostum

Havze

Üye
yoğurt kabındada yapanı gordum adam en azından saksı kullanmış :D ve o saksıya rağmen şuana kadar hıc bır sorun çıkarmamış umarım sömeklerınde yaprakların kadar kalın olur dostum
Knk saksım yetmemişti 1 bitkiyi yoğurt kabında büyütmüştüm ve diğerlerinden iyi büyüdü :D. Bu yüzden saksıya pek takmamak lazım dostlar

Ü

Üye silindi 25578

Guest
merhaba kıymetli kardeşlerim,
kıymetli dostlarım :dd

Geçen ay teraslı bi eve taşındım bütün gün güneş alıyor neden denemiyorum dedim ve elimde 4 tane çorbacı tohumu vardı peçetede filizlendirdim ikisi boş çıktı, ikisi filizlendi 28 nisanda denemelik ektim biri çıkmadı biri çıktı demekki var bunda bi hayır umutluyum :) ilk deneyimim, forum sayesinde kendimi geliştirip sezondan sezona kök sayısını arttırıcam şansım yaver gider umarım herkesin dumanı bol olsun.

Fotoğrafları bugün çektim şu an 36cm ölçtüm, ben yarın bunu 35+ litre bi saksıya aktarıcam topraktan gübreden sudan az çok anlıyorum. onun dışında vereceğiniz her türlü bilgiye öneriye açığım çokta memnun kalırım (cinsiyeti ne zaman belli olur neye dikkat etmem lazım, ekstra ne yapmam lazım vs.) konuyuda büyüdükçe güncel tutmaya çalışırım. erkek çıkarsada yapacak bir şey yok çorbacıya minnet eylemeye devam

Bitkin kesinlikle disi hepsi ayni bitkiye aitse

istemiyabgu

Yeni üye
Tekrar merhaba kankalarım, gelelim son durumlara; bugün baş vereli 48 gün oldu ve tam 50 santime ulaştı. Eğer “yanılmıyorsam” bitkim dişi ve ilk meyvelerini pistilleriyle gösterdi :)

Tabii şimdilik 1 kök bile olsa ilk grow denemem olunca baya bi mutlu edip heyecanlandırdı :) Bu saatten sonra neye dikkat etmem lazım ve nasıl ilerlemem lazım? (Verdiğiniz bilgiler benim için çok değerli şimdiden teşekkürler dostlar)

trexx

Yeni üye
gayet güzel bir indica kızın var kanka, 1-2 hafta sonra var ise bloom gübrelerine başlayabilrisin. yok ise yarasa gübresi ve muz kabuğu.

Kardeşim saksiyi büyüt gözünü seviyim. Burdan hasat alırsın ama düşünsene 4 tane attın 1 i patladı zaten 1 tane o da niye az versin kışın küfür edersin kendine cigaran bittiğinde ") *yaşandı
Bak saksı 40 lt kanka benimkiler de 60 65 günlükler oluyorsa tam olsun

Son düzenleme:

istemiyabgu

Yeni üye
Kardeşim saksiyi büyüt gözünü seviyim. Burdan hasat alırsın ama düşünsene 4 tane attın 1 i patladı zaten 1 tane o da niye az versin kışın küfür edersin kendine cigaran bittiğinde ") *yaşandı
Bak saksı 40 lt kanka benimkiler de 60 65 günlükler oluyorsa tam olsun
Valla her dediğinde çok haklısın başkan kışın her türlü kaşıntı tutucak çorbacıyla uğraştırcak beni ama zarar vermeden aktarabileceğimden emin olsam 35ltlik saksı şimdi sipariş vericem ama bunda büyüdü saksı uzun, kökler saçılmıştır aktarıcam diye pic etmeyeyim vereceği kadar versin ilk tecrübem olsun, önümüzdeki sezona daha bilinçli şekilde yaparım. Bu arada senin kızda maşallah çok iyi görünüyor. Saksı olayı değiştiriyor gerçekten.

Ama ben henüz çok alakalı değilim sen bana tekrardan bi fikir belirtirsen, dersen bir şey olmaz strese girmez aktar aktarırım.. cevabını bekliyorum kardo

Valla her dediğinde çok haklısın başkan kışın her türlü kaşıntı tutucak çorbacıyla uğraştırcak beni ama zarar vermeden aktarabileceğimden emin olsam 35ltlik saksı şimdi sipariş vericem ama bunda büyüdü saksı uzun, kökler saçılmıştır aktarıcam diye pic etmeyeyim vereceği kadar versin ilk tecrübem olsun, önümüzdeki sezona daha bilinçli şekilde yaparım. Bu arada senin kızda maşallah çok iyi görünüyor. Saksı olayı değiştiriyor gerçekten.

Ama ben henüz çok alakalı değilim sen bana tekrardan bi fikir belirtirsen, dersen bir şey olmaz strese girmez aktar aktarırım.. cevabını bekliyorum kardo
Kardeşim tek yapicagin işlem dolu saksıyı koyacağın saksının üstüne koy iki taraflı kes ayır saksıyı çiçek farkına bile varmaz, hafif oynama olsun bişey olmaz. Geçen sene eşimle kavga ettim bana sinirlenip ağacı sökmüş 12 saat yerde yatmış aldım geri diktim hasatımı da aldım ")

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • F Fısfısss01:
  • F Fısfısss01:
    ** **** ** **** dready
  • F Fısfısss01:
    *********** ***** ******* * ****** ********** *** ****** ** **** dready
  • F Fısfısss01:
    ****** **** **** **** *** dready**** **** ******* ** ********* ********** *** ****
    ** ********** ***** ******** ***** **
  • F Fısfısss01:
    dready*********** ** ********** ** ********* ********* dready* ***** ******* ******* dready **********
  • F Fısfısss01:
    dready*********** ** ********** ** ********* ********* dready* ***** ******* ******* dready *********** **** ****** **** ****** *******
  • F Fısfısss01:
    ********* ******* ***** ***** dready* ***** ********** ***** *** ****** ******* ***** *** ****** ****** *******
  • F Fısfısss01:
    F Fısfısss01: ******** *****