Bu şekilde filizlenme mümkün mü?

Türk

Üye
Arkadaşlar peceteye attım küf yaptı. Jiffy şişen torf tablete attım küf yaptı. Bende en sonunda önce suda beklettim. Dibe çökünce de lightmix e koydum bardakla böyle. Boş olan 3 bardakta 5 tohum var. 5 tohumdan 2 tanesinin açılan ağızlarında küf oluşmuştu o yüzden torfa aldım. İçlerinden bir tanesi ise yeni sudan alıp koydum. Torfa koyduktan sonra nazikce üstlerini kapatıp fısfıs ile su sıkıp üstüne delikli bardak kapattım. Işık açık nem makinesi açık. Dostlar 6 tohum ektim bi sekilde bir tanesi baş verdi oda böyle 3 gündür çıktığı günkü ile ayni durumda, ilerlemiyor .d mk deli gibi bişey oldum dağ başına köye geldim düştüğüm duruma bakın .d elimde ölüm kalım meselesi 2 tohum kaldı. Oksijenli su ile pakukta çimlendirme denemek istiyorum. Ne dersiniz beyler bayanlar?

BABATBEY

Üye
Kanka tohumu altı üstü iki peçetenin arasına koyacaksın üstüne fısfıs ile su sıkacaksın sonra çevirip diğer tarafına da su sıkacaksın en fazla 2-3 günde kökleri çıkacak tohumu küflenen tanıdığım ilk insan sensin kaç gün bırakıyorsun tohumları veya kaç derece sıcaklıkta karanlıkta mı bırakıyorsun ne kadar ıslatıyorsun

BABATBEY

Üye
Kanka ph ayarlanmış su, mavi beyaz ışık, 20° - 25° sıcaklık ve %60-%80 arası nem bunları ister

Türk

Üye
Olmayınca olmuyor kanka ilk 9tane de 1 tane patlattım onuda yaşatamadım sonra 5 tane koydum 5 taneside patladı 2 tanesi yaşıyor diğerleri öldü herşey aynı derinlikleri su sıkmam filen ama nasip sonra 2 gün önce 3 tane daha koydum patlasın diye aynı ortam aynı tabak 1 tane patladı beklicem pazartesiyi olmazsa son haklarımıda kullancam geriye 3 fideyle devam etmeye çalışıcam bazen tohumda hatalı çıkabiliyor ve senin ne yaptığın çok önemli çok ıslak olmayacak pamuk kurunun bir tık üstü olacak elinle ellememiş olacaksın tohum ışığa neme maruz kalmamış olacak sıcaklık dalgalanması yaşamaması lazım küf oluncaya kadar hem sıcaklık problemi yaşamış hemde çok ıslatmış olabilirsin bol şans kanka
Ustam vallahi ben hata yapacak durumda degilim. Bu nedenle cok dikkat ediyorum. Lakin 6 tohumdan 4 tanesi küflendi direk sudan alip peceteye koydugum gibi. 1 tanesi yarıldı minnacik çıktı geri kayboldu tohum ölü gibi. Bir tanesi de filiz oldu 3 günü geçti hala çıktığı günkü gibi. Yani benim durumumdaki biri oturur aglar ama ben kendimi bu bi taneyle avutuyorum. Allahım yardım etsinde bi tane daha çıksın. Yoksa bir aylık harcligim olan 300 lirayla yine istemeyi düşünüyorum gonderirlerse bi guzellik yapıp. Sonra bir ay dededen sigara calcaz .d

bir sonraki seferin için aklında bulunsun , grow'a başlamadan önce kabini çamaşır suyu ile sil , elektronik olmayan grow ekipmanlarını kaynar suya atıp steril et. tohumlara vs. elinle asla dokunma - eldiven tak. bu şekilde kontaminasyonu minimum seviyeye düşürürsün.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Emmy Emmy:
    **** ******* **** ***** **** hahahaha ****** ******** ****** **** ** ******** *****
  • Emmy Emmy:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ******* hahahaha******* ********
    +1
  • Trouble39 Trouble39:
    ** hahahaha** ********
    +1
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • Trouble39 Trouble39:
    ***** ***** ********* hahahaha***** ******* **** ** **** ********** hahahaha ***** ***** ** ******* ******** ***** ******** ** ******** hahahaha *****
    +1
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • omaralparslan omaralparslan:
  • Trouble39 Trouble39:
    +1
  • Emmy Emmy:
    **** ********* ** ** ****** ******* ****** ********* *** ********* ***** ****** **
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ******* **
  • Emmy Emmy:
    ****** ******** ****** ***** ****** **** ***** ********** ***** ********* hahahaha***** ******* **** **
  • Trouble39 Trouble39:
    hahahaha***** ****** ******** ****** ***** ****** **** ***** *****
  • Emmy Emmy:
    ** ******* ****** hahahaha*******
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ******* *** ****** ***** ******* ***** hahahaha***
    +1
  • Trouble39 Trouble39:
    ***** **** * * ***** ***** * * *** *** ***** ** **
    hahahaha***** ** ********* ** ******** *****
  • Emmy Emmy:
    *** ****** hahahaha** hahahaha** **** * * ***** ***** * * *** *** ***** ** **
  • Trouble39 Trouble39:
    ***** hahahaha ****** ***** ***** hahahaha ****** ***** hahahaha****
  • Trouble39 Trouble39:
    hahahaha** *** **** ****
    omaralparslan omaralparslan: hahahaha** *** **** ****