Bu ışık sistemi ile sizce kaç bitki yeyişyitmeliyim

qwedsazxc

Yeni üye
Merhaba arkadaşlar.
Elimde iki adet 125w cfl ampul ve bir adet 50w led mevcut. İki tane  Cheese auto bitkisini bu ışık sistemi yeterli midir?

Marangoz

Kıdemli Üye
Bir tane auto için yeterli olur. Fakat tahmin ediyorum elindeki CFL'ler 6500k beyaz ışık. Çiçeklenmede en azından birisini 2700k ile değiştirmeni öneririm.

qwedsazxc

Yeni üye
Kankalar kendimi yanlış ifade etmişim kusura bakmayın. Gelişim için 2 adet 125w cfl, ayrıca çiçeklenme için 2 adet 125w cfl ampul var. Ayrıca 50w led mevcut

Xmarjin

Yeni üye
Kardeşim lümen hesabı yapman lazım 125 cfl ler ortalama 6.000 oluyor ledler ortalama Watt başına 9-10 lumen üretiyor , bir bitki için 10.000 lümen minimal olarak yeterli ama alacağın hasat 40-50 gram olur bende yeniyim askında ama baya araştırdım VE cfl ile yetiştiriyorum . Şuan 6 tane 125 Watt cfl ile başladım çiçeklenmede üzerine ekleme yapıcam .

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • needrich10 needrich10:
    ****** ** *** **** ****** ***** ** ***** ****** ***** ***** **** ***** **
  • C clackster:
  • needrich10 needrich10:
    **** ***** ********* ******* ******** *** **** ****** **
  • needrich10 needrich10:
  • needrich10 needrich10:
  • Tiny Tiny:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • needrich10 needrich10:
    hahahaha** *** **** ********* ******** **** ** ****** ********* ******* *****
  • C clackster:
    ***** ***** hahahaha **** ** ***** ** ****** ********** **** ** **********
  • Tiny Tiny:
  • needrich10 needrich10:
    ****** ********* ********* hahahahahahahaha*** hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • Tiny Tiny:
  • needrich10 needrich10:
    ***** ****** *** **** ***** ******** ******** ******** * ***** *** ****** * ****** ***** *********
  • Tiny Tiny:
    ** ****** **** ** ****** ******* hahahaha
  • Tiny Tiny:
    +1
  • needrich10 needrich10:
    *** ******** ***** ********* hahahaha** **** ***** ******
  • C clackster:
    ***** **** *** ******** ******* ** ******** *** ** *** ********* ***** ******* *** **
  • needrich10 needrich10:
  • Tiny Tiny:
  • C clackster:
    hahahaha ***** ****** ******* ******* ** ***** ****** * *****
  • C clackster:
    ***** ******* ***** ** ********* ***** ******* ****** ******** *** ********* hahahaha**** *** ***** ****** ******* ***** ***** ****** ********** ****** *****
  • needrich10 needrich10:
    ***** ******* hahahaha*** ***** ****** ******* ******* ** ***** ****** * *****
  • deyorke deyorke:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*** ********* ******** ***** ** ******** ******* *****
  • C clackster:
  • C clackster:
    C clackster: ********* **** ****** ***