Bu ışık alınır mı?

Kame7

Yeni üye
Arkadaşlar sarı sitede bir satıcı buldum. İlk denemem olacak. Kabin kurmaya çalışıyorum. İlan açıklamasını paylaşıyorum. İş yapar mı?

240W SAMSUNG QUANTUM BOARD LM281B + 660nm + UV + IR LED Full Spektrum Bitki Yetiştirme Lambası

Tohumdan Hasata FULL SPECTRUM LED

Ayrıca kabininize göre istediğiniz ölçüde alanınıza göre üretim yapabilmekteyiz.

Daha detaylı bilgi için bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

240W: 2 adet-LED Samsung LM281B 576 adet 3000K/3500K/+ 660NM UV IR 1 adet-soğutucu 650*200*15mm

240w WATT TOPLAM 600w hps ye eşdeğerdir.

PPE : 2.90 μmol/J – PPF : 0.36 μmol/s

LM281B çipler WATT başına 190 lümen üretmektedir.

1 plaka PRİZDEN 120 WATT ÇEKER x2 = 240w net çeker.

MEANWELL serisi driver kullanılmıştır. IP67 sertifikalı ve 5 YIL Garantilidir.

DİMMERLI istenilen değerde IŞIK ŞİDDETİ ayarlanabilir.

Tüm bağlantıları yapılmış, ve askı zincirleriyle birlikte tak çalıştır halde elinize ulaşır.

60CM uzunluğundaki Alüminyum soğutu profil fana gerek kalmadan sessiz bir şekilde pasif soğutma sağlar.

+50.000 Saat çalışma ömrü CE RoHS Sertifikalı

Ebat 20x65cm

Quantum Boardları HID(MH/HPS) lambalarla kıyaslayacak olursak 480W Quantum-Board yaklaşık olarak 1200W HID(MH/HPS) lambaya karşılık gelmektedir. Bu da Quantum Boardların geleneksel lambalara göre 2.5 kat daha tasarruflu olduğu anlamına gelir.

Maliyet olarak bakıldığında HID(MH/HPS) lambalar Quantum Boardların yaklaşık olarak yarı fiyatında olsa dahi, Quantum Boardlar günlük 18 saat kullanımla aradaki fiyat farkını 7-10 ayda kapatmaktadırlar.

Ayrıca yapılan deneylerle Quantum Boardların HID(MH/HPS) lambalara göre watt başına 2-2.5 KAT daha fazla mahsül verdiği kanıtlanmıştır.

HID(MH/HPS) lambaları soğutmak için özel havalandırma hatta mevsimine göre soğutma sistemi gerekirken Quantum-Boardlar yaydığı düşük ısı sayesinde 4 mevsim rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Ü

Üye silindi 899

Guest
Fiyat nedir dostum ? 3300TL elektrozoom satıyor..

acemiceday

Müptezel
Kanka her satici malını över unutma lütfen. Sen satıcıdan arayarak değerleri çektiği bir video iste rica et.
Fiyatı nedir ?

Kanka forumda sponsorun ürünlerinede bakabilirsin, zaman zaman indirim kampanyası oluyor

Kame7

Yeni üye
Fiyat nedir dostum ? 3300TL elektrozoom satıyor..
Elektrozooma baktım sadece board diyor hocam. Benim attığım ilan 3500 TL. Dimmer ayarı filan, tak çalıştır sistem. Özellikleri yazıyor ama konuya fransızım. Tecrübeli arkadaşlar olur ya da olmaz, onun yerine bunu al derseniz sevinirim.

husyn

Doktor
iki bitki rahat bakarsın, yanız ışığı çiçeklerden fazla uzaklaştırma 20-25cm tutmayabak.

convik

Doktor
alınır. dediği gibi LM281B çip kullandı ise bir çip yaklaşık 0.5W tüketir. 576 adet çip 270W yapar toplam tüketim. Tabi UV çipleri düşersek 240-250W gibi bir tüketim olur.

acemiceday

Müptezel
Sponsor da lmh301h çipli var git ordan al en mantıklısı
Aynen kanka en azından emin olursun, insanın içi rahat eder. Onca insan alıp kullaniyor sıkıntıları olsa yazan çizen olur.
Sarisayfada 2022 Nisan da vermiş ilanı ama alan eden yorum bilemiyorsun.
Onca para verip emek süre Grow da en önemli ekipman olan ışık için kalitesi düşük LED lamba ile üzüntü yaşamak kötü olur.
Ben bu siteyi daha bilmiyordum, ekipmanlarimi birebir görerek mağazadan aldım, lambanin değerlerini gozumun onude ölçtüler aldım kanka.

Kame7

Yeni üye
Aynen kanka en azından emin olursun, insanın içi rahat eder. Onca insan alıp kullaniyor sıkıntıları olsa yazan çizen olur.
Sarisayfada 2022 Nisan da vermiş ilanı ama alan eden yorum bilemiyorsun.
Onca para verip emek süre Grow da en önemli ekipman olan ışık için kalitesi düşük LED lamba ile üzüntü yaşamak kötü olur.
Ben bu siteyi daha bilmiyordum, ekipmanlarimi birebir görerek mağazadan aldım, lambanin değerlerini gozumun onude ölçtüler aldım kanka.

husyn

Doktor
Kanka ışığı 20 25 den tutarsa bitki bodur kalır istedgimiz bu değil ki
dostum bitkiye ışık mesafesi fazla olursa bitki boylanır ve cılız kalır ışığa ermek için ama ışık yakın veya etkili olursa bitki normal gelişimini yapar burda önemli olan ışığın yaydığı ısı bu bitkide yanmalar yapar

Ü

Üye silindi 25993

Guest
Haklısın ama 20 25 cm mesafede bitki bodur kalır min. 45 50 cm olması gerek bence

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • O obeb:
    **** **
    ***** ******* ****** ****** *** ****** **
  • needrich10 needrich10:
    ***** ***** hahahaha* *** *** **** hahahaha ** ****** **** ********** hahahaha** *** ********** ****** ******* ********* **** ***** ****** ** *****
  • needrich10 needrich10:
    ** ********** ******* ***** ******* ** ****** ** ****** *** ***** hahahahahahahahahahahaha***
  • B bayfrodo33:
    ***** ******** hahahaha ******* **** ** ******** **** * ***** ******* ***** hahahaha* *** *** **** hahahaha ** ****** **** ********** hahahaha** *** ********** ****** ******* *********
  • needrich10 needrich10:
    ** *** ****** ***** hahahaha ******** hahahaha ******* **** ** ******** **** * ***** **
  • needrich10 needrich10:
    +1
  • KömürcüAbuzer KömürcüAbuzer:
    ********* ****** ** hahahaha** ******** hahahaha ******* **** ** ******** **** * ***** **
  • B bayfrodo33:
  • MusT+ MusT+:
  • C cio53:
  • B bayfrodo33:
    ***** ** ***** ***** hahahaha** ***** ***** **** **** ********* ***
  • O obeb:
    hahahaha**** ********* ******** ***** ***** hahahaha ***** ****** ********* ***** ********** ******** ***** ******** **
  • B bayfrodo33:
    **** **** ***** ******** *** hahahaha*** hahahaha****** ********** ***** ***** *** *******
  • O obeb:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
  • O obeb:
    ****** ***** *** ****** hahahaha**
  • O obeb:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********
  • D doğadostu1004:
  • O obeb:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
  • clackster clackster:
  • O obeb:
  • O obeb: