Blue Dream Photo Pc grow

Kanka

Administrator
Yönetici
Sana söylenecek söz yok dostum ne yapıyosan aynen devam Bıtkın bu donem delı gıbı tricom basıyo son zamanlarına yakın fosforu 1 tık arttırıp gıdebılırsen

Sana söylenecek söz yok dostum ne yapıyosan aynen devam Bıtkın bu donem delı gıbı tricom basıyo son zamanlarına yakın fosforu 1 tık arttırıp gıdebılırsen
Sağol kanka artık ilk elin günahı olmaz diyip hasatı bekliyorum.usb mikroskop söyledim trikomların %10 u rakı rengine dönünce big bud ı bırakıp overdrive a geçmeyi planlıyorum.bu arada gübreler micro grow bloom nirvana b52 big bud sensizym bud candy

Ü

Üye silindi 22139

Guest
Kanka saklama kabı kullandım saksı niyetine kapaklı zaten.eğitim verirken telleri saklama kabına değil kapağına tutturdum .değiştirmem gerektiğinde kapağı açıyorum bitki tamamen kapağa bağlı olduğu için rahat oluyor.
Harikasın kanka bir dahaki growda hydroponic yapmayı düşünüyorum mikro boyutun bi tık üstü... waterfarm düşündüm ama yerime çok büyük..

cymbaline210

Yeni üye
Kankam bitkin harika görünüyor maşallah, iyi iş çıkarmışsın. Ben de böyle bir sistem kurmak istiyorum. Kullandığın ışıklar neler, link atabilir misin?

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Kanka DWC çok rahat ve kullanışlı oluyor .kök sıkıntılarına daha kolay müdahale edebiliyorsun herşey gözünün önünde olıyor.
merhaba dostum daha önce akvaryum üzerinde birçok aquaponic denemem oldu biriki kezde hidroponic denedim ama hidroponic marijuana ilk defa gördüm ve harika görünüyor gerçekten uzun zamandır indoor yetiştiricilik için araştırma yapıyorum nasıl yapsam çadırmı alsam gardrop içinemi yapsam derken senn konuyu gördüm ve ampül yandı gerçekten harika bir iş çıkartmışsın aynı sistemi birebir uygulamayı düşünüyorum ve bu konuda senin de çok desteğine ihtiyacım olacak umarım çok iyi miktarda ve zehir gibi bir hasat alırsın
bu bitki auto sanırım bende auto yapmayı düşünüyorum
elimde aşağıda linki olan mağaza ledlerinden var kasalarından söktüm yani çıplak led ve balastlar kaldı 2x60w ve 5x20w var bu ışıklarla bu iş olurmu eğer olursa başlangıç seviyesi ve sonraki seviyelerde kaç adedini ne şekilde kullanmalıyım bilmiyorum ayrıca bu ledler alüminyum kasalı ve soğutma için tasarlanmış kasaları bu kasalar olmadan kullanmam ısı sorunu yaratırmı sence yapmayı planladığım 0.5mm alüminyum levha üzerine termal macunla sabitleyip levhanın üst tarafında boşluk bırakıp o kısmada aktif karbon granül alıp karbon havalandırma yapacağım ısı yukarı çıkacağı için en tepeden atarım diye düşündüm malum evliyim çocuk var konu komşu var karbon şart bana

link bu arkadaşlar cob led olarak geçiyor sanırım ışık rengide 4000 kelvin

Ü

Üye silindi 24114

Guest

Selam kanka benim sistemime cok benziyor sistemin hatta ayni saklama kabini kullanmisiz ama bitkilerimden biri ölüyor kok fotolarindan arkadaki kök sorunlu bitkiye ait curume mi baslamis sorun nedir anlayamadim ne yapmaliyim

koala

tembel hayvan

Selam kanka benim sistemime cok benziyor sistemin hatta ayni saklama kabini kullanmisiz ama bitkilerimden biri ölüyor kok fotolarindan arkadaki kök sorunlu bitkiye ait curume mi baslamis sorun nedir anlayamadim ne yapmaliyim
Kanka selam root rot gibi gözüküyor geçmiş olsun. Kabin dereceleri max ve min, kullandığın gübreler neler, eğer root rootsa diğer bitkin de hastalanincak bitkinin halinden Bi süredir köklerin sıkıntılı olduğu anlasiliuor.

koala

tembel hayvan
Öncelikle rezi hava boruların ve hava taşını çamaşır suyuyla güzel Bi temizle iyice durula sonrasında h2o2 ile dezenfekte etmeye çalışabilirsin internette araştırınca karşına cikicak, ancak h2o2 etkisini 24 saat içinde yitiriyor bilgine. Bu hastalık bana da 2 bitkimi attırdı root rot adına internette detaylıca gezip neden olduğunu tespit edip ona göre Bi çözüm uygulamak en mantıklısı bu sürede kabini 22 21 20 civarında tutmaya çalışmani oneririm

Ü

Üye silindi 24114

Guest
Öncelikle rezi hava boruların ve hava taşını çamaşır suyuyla güzel Bi temizle iyice durula sonrasında h2o2 ile dezenfekte etmeye çalışabilirsin internette araştırınca karşına cikicak, ancak h2o2 etkisini 24 saat içinde yitiriyor bilgine. Bu hastalık bana da 2 bitkimi attırdı root rot adına internette detaylıca gezip neden olduğunu tespit edip ona göre Bi çözüm uygulamak en mantıklısı bu sürede kabini 22 21 20 civarında tutmaya çalışmani oneririm
Hava tasini hortumlari yeniliycem hatta daha guclu bi motor da ekliycem sisteme suyu degistiricem ph ayariycam ama dereceyi ayarliyamiyorum odada duruyor kalorifer yok ledlerin isisiyla isiniyor soguk havalarda saklama kabina saksisina diyi isi yalitim malzemesi yapistirmistim isinin dusuk olmasi curumeye neden olur mu ? Root rot a bi bakayim

Ü

Üye silindi 24114

Guest
Kanka selam root rot gibi gözüküyor geçmiş olsun. Kabin dereceleri max ve min, kullandığın gübreler neler, eğer root rootsa diğer bitkin de hastalanincak bitkinin halinden Bi süredir köklerin sıkıntılı olduğu anlasiliuor.
Flora serisi gubreler, calmag, orca bunlari kullaniyorum.

koala

tembel hayvan
Flora serisi gubreler, calmag, orca bunlari kullaniyorum.
Dostum sen ph kontrolünü düzenli yapmıyor musun zaten ve ppm. Orca kullanıyorsun Allah Allah içinde çok faydalı Bi bakteri var root rota karşı. Hava taşın hava motorun güçsüz olabilir kanka veya ortamın soğuk değil de sıcak olmasının bu probleme yol acicagini düşünüyorum. Dwc basit ama maalesef gerekli düzenlemelerin yapılması koşuluyla basit kanka. Ppm ph kontrolü ve kök kontrolü devamlı etmen gereken bir takip. Eğer Orca kullanıyorsan root rot olmayabilir zaten birinin bu seviye ölü diğerinin böyle durması da tuhaf emin olamadım kökleri yakından çekip atar misin koku ve sümüğümsu yapılar var mı kökler tane tane mi yoksa sümük gibi birlesmidler mi? daha tecrübeli dwc yapmış arkadaşlar bakarsa daha iyi olur.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bomberx Bomberx:
  • kokokoco kokokoco:
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ** ****** ********* *** *** * ********** hahahaha ****** **** ****** ***** **** ********** hahahaha***
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ** ********* ** ** *** **** ****** *** *** **** **** ***** hahahaha* **** **** **** hahahaha***** ** **** ***** ***
  • T Turco:
    * *
  • L lavrens33:
    ********* *** ***** ********* **** * ******** **** ****** ***** ****** ****** ********* *** * *********
  • bandaleros bandaleros:
    **** ** ***** ******** ********* *** ***** ********* **** * ******** **** ****** ***** ****** ****** ********* *** * *********
  • Night owl Night owl:
    ** ******** *** **** ****** *** *** **** *** *** **
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ** **** ******** hahahaha*** **** ****** ****** *********
  • bandaleros bandaleros:
  • Night owl Night owl:
    **** ***** ** **** **** ***** *** **** * ******* ***** ******** *** ** ***** **** ****** **** *** ** ******** ******* ** **** ****** ****** ***** ** **** ******** hahahaha*** **** ****** ****** *********
  • L lavrens33:
    +1
  • L lavrens33:
  • Night owl Night owl:
    ***** ****** ** **** ***** ********* ***** **** ******* *** ******** *** **** ***
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ****** *** ******** *** ********* ****** ****** ********** ********* *** *** ****** ****** ****** ****** ********* **** *** ** ****** *** ******* ***** ** ***
  • bandaleros bandaleros:
    **** hahahaha*** ****
  • T Turco:
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
  • T Turco:
  • T Turco:
    **** ***** hahahaha ********* **** ******
  • T Turco:
    ***** ****** ** * ** ****** ** ****** ****** ** **** ***** ********* ***** ****
  • T Turco:
    *** * ****** ***** * **** hahahaha****
    +1
  • T Turco:
  • T Turco:
    ***** ***** * ******* ** ** **** *** * *** *** * ***** ***** ***** hahahaha * ******* *** * ******* *****
    T Turco: ***** ***** * ******* ** ** **** *** * *** *** * ***** ***** ***** hahahaha * ******* *** *...