Biz ne yapacaz ?

Kankalar konuyla alakalı değil de. Kafama takıldı. Ben şimdi spora gitmek istiyorum, aktivite olarak ama 14 15 saat. Çalışıyoruz . Aldığın para asgari. Araba almak hayal. Olum robot gibi çalışıyoruz. Akşam eve gel 1 saat otur uyu sabah kalk aynı şekilde . 1 saat boş kalabilmek için mi yasiyoruz biz ?

nasa

Doktor
Kankalar konuyla alakalı değil de. Kafama takıldı. Ben şimdi spora gitmek istiyorum, aktivite olarak ama 14 15 saat. Çalışıyoruz . Aldığın para asgari. Araba almak hayal. Olum robot gibi çalışıyoruz. Akşam eve gel 1 saat otur uyu sabah kalk aynı şekilde . 1 saat boş kalabilmek için mi yasiyoruz biz ?
onu bunu bilmemde paranın insanı özgür kıldığı ve bu hayatta sağlıktan sonra en önemli şey olduğu ap açık ( bazı durumlarda sağlığı bile para satın alabiliyor )

benridarkblue

Kıdemli Üye
çalacağıma fakir kalırım .... bir şekilde düzelecek her şey çalışmaya devam.. bir şeyler değişmiyorsa değiştirmek için elimizden geleni yapmamız gerek

THEBADCHOSEN

Kıdemli Üye

hey heyhey heey heey

Weedseed93

Kıdemli Üye
Kanka hangi sektör de ne is yapiyorsun bilmiyorum ama gerçekten çalışma saatlerin fazla ve kanunen de eğer haftalık 45 saati geçiyorsa çalışma suren ki , senin fazlasıyla geçiyor. bunun karşılığını almalısın.bu yorumu asgari ücretli çalıştığını söylediğin için yapıyorum mesaini alıyorsan demedim farz et. Benim sana tavsiyem oyle bir imkanin varsa eger kendine daha fazla vakit ayırabilecegin başka bir iş bakman.bu ulke de yaşamak için değil de çalışmak için yaşanıyor.

LvbelC5

Kıdemli Üye
tr şartında zengin değilsen evlilik planını baya en sonlara atman lazm tek yaşayınca gene en azından cebinde seni avutacak para kalıyor ailen olunca asgari ücretten elinde sana kalan para 100 200 lira

Kanka bu ülkeden bişey olmaz. 23 yaşındayım daha herhangi bir şeyin zamlanmadığını görmedim. Avrupada fiyatlarda 5-10 cent oynadı mı millet noluyo diyor. Bizde geçen seneye göre fiyatlar %70 artmış maaşlar %20. Bu halk kendini africada su bulamayan insanlarla kıyaslayıp şükrettiği sürece bi bok olmaz.

gelişmek için her zaman daha iyisini istemek zorundayız. Bunun hamd etmekle şükür etmekle ilgisi yok.

en basitinden ya bi baba çocuğuna süt içirmek istemez mi? Almanyada sütün litresi 0.90 euro. Burda 9 tl. Asgari ücretli bir alman bir litre süt için 10 dk çalışıyor. Bir türk kardeşim vatandaşım 1 saat.

düşünün ya bir saat çalışıp bir litre süt alıyosun. Somali ile aynı neredeyse. İnanmayan gitsin somalide yaşamı fiyatları ücretleri araştırsın.

almanyada akrabalarım telefona para vermiyor gidiyor diyor ben hat istiyorum yanında telefonu aylık ücrete 5-10 euro gibi komik ücretlere veriyolar. Biz burda ortalama bir telefona yine faturaya ek ödeme ile alsak aylık en aşağı ödememiz 200tl. Resmen gözgöre göre s.kiyolar bizi.

uyanamayan koyunlar yüzünden bizde yanıyoruz. Bir ps5 8500tl. Bu gençlere yazık bende bir genç olarak hayatım konsol alabilmekle geçti. Yemin ediyorum 3-4 sene konsol almaya uğraştım. Bir alman ya da bir fransızın çocuğu bir ya da iki ayda eriştiği bir teknolojiye benim türk gençlerim senelerce almak için uğraşıyor.

gözü görmeyen körlere sesleniyorum vicdanınızda mı köreldi?

Kanka bu ülkeden bişey olmaz. 23 yaşındayım daha herhangi bir şeyin zamlanmadığını görmedim. Avrupada fiyatlarda 5-10 cent oynadı mı millet noluyo diyor. Bizde geçen seneye göre fiyatlar %70 artmış maaşlar %20. Bu halk kendini africada su bulamayan insanlarla kıyaslayıp şükrettiği sürece bi bok olmaz.

gelişmek için her zaman daha iyisini istemek zorundayız. Bunun hamd etmekle şükür etmekle ilgisi yok.

en basitinden ya bi baba çocuğuna süt içirmek istemez mi? Almanyada sütün litresi 0.90 euro. Burda 9 tl. Asgari ücretli bir alman bir litre süt için 10 dk çalışıyor. Bir türk kardeşim vatandaşım 1 saat.

düşünün ya bir saat çalışıp bir litre süt alıyosun. Somali ile aynı neredeyse. İnanmayan gitsin somalide yaşamı fiyatları ücretleri araştırsın.

almanyada akrabalarım telefona para vermiyor gidiyor diyor ben hat istiyorum yanında telefonu aylık ücrete 5-10 euro gibi komik ücretlere veriyolar. Biz burda ortalama bir telefona yine faturaya ek ödeme ile alsak aylık en aşağı ödememiz 200tl. Resmen gözgöre göre s.kiyolar bizi.

uyanamayan koyunlar yüzünden bizde yanıyoruz. Bir ps5 8500tl. Bu gençlere yazık bende bir genç olarak hayatım konsol alabilmekle geçti. Yemin ediyorum 3-4 sene konsol almaya uğraştım. Bir alman ya da bir fransızın çocuğu bir ya da iki ayda eriştiği bir teknolojiye benim türk gençlerim senelerce almak için uğraşıyor.

gözü görmeyen körlere sesleniyorum vicdanınızda mı köreldi?
Parti kur oy verelim kanka harbiden helal olsun sana çok doğru mantıklı anlamlı yazmışsın bu halk ayaklanmadığı sürece bi sqim olmaz

Ü

Üye silindi 26240

Guest
kanka bende uzun süre bu monotonlukta çalıştım ve sonra boşa kurek salladigimi farkettim son 3 4 senedir alım satım yapıyorum kendi işim miss gibi. kazancıda 10 kat daha fazla

Fazla indica içme birazda sativaya takıl :D farkı görüceksin ciddiyim şaka bir tarafa

Ü

Üye silindi 25578

Guest
Kanka kusura bakmada daha iyi yasamak icin kendine ne yatirim yaptin?

uzuluyorum yahu hemde cok. universite bitirmis kardeslerimiz bile asgari ucrete çalışıyor tezgahtarlik yapiyorlar yazik bize gercekten yazik.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke deyorke:
    *** ****** *** ********* ******* ******* ***** *********** ***** ********** ****
  • cokorama cokorama:
    dreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydready****
  • cokorama cokorama:
  • deyorke deyorke:
  • Zagartin Zagartin:
  • A AmanBee:
    ********* **** ****** ****** ******** ******** ******** ** ******** *** ***** ***** dreadydreadydreadydreadydreadydready**********
  • T tqual:
  • A AmanBee:
  • deyorke deyorke:
    ********** ********* *** ********** **** **** dready*** **** ****** ****** ******** ******** ******** ** ******** *** ***** *****
  • deyorke deyorke:
    ***** *** dreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydreadydready*********
  • A AmanBee:
    ***** ** ****** ****** *** *********** ****** ********* **** ********* *********** ********
  • deyorke deyorke:
    ****** ********* dready ******** ********* ** *********** ******* ***** ***** ******* **** ********
  • cokorama cokorama:
    ******* *** ***** *** ****** ********* dready ******** *****
  • A AmanBee:
  • A AmanBee:
    ***** ***** ****** ***** ****** ****** ***** *** dready *******
  • T tqual:
  • Nazim_Red Nazim_Red:
    ***** *** dready* ****** ****** *****
  • A AmanBee:
    ***** *** dready** ****** ********* dready ******** *****
  • deyorke deyorke:
    **** **** *** ***** ******** ***** *** **** ***** **** ******* ****** *** ******** ********** ***** *** dready**
  • D Chat bot:
  • T tqual:
    ****** ****** dready* ******* ****** dready
  • T tqual:
  • D Chat bot:
    D Chat bot: ****** *** ****** *** *****