Bitkinizden çıkan tohumu ekip hasat yapan oldu mu ?

CECEKARA

Yeni üye
Dostlar selam konu başlığını açmam gerekirse iki tane dişileştirilmiş farklı ırklardan biri sonradan erkek oldu ( stres kaynaklı veya genetik bozukluk ) ve hali ile farkına vardığımda çoktan sömekler döllendi . Bitkilerde bir miktar tohum oluştu. Bu tohumları kullanmam mantıklı olur mu sizce , daha önce bu tarz tohumdan hasat alan varmı ?
Her iki genetik de güçlü türler ve karışımının nasıl olduğunu merek etmekteyim. En büyük korkum meyve alamamak. Gdo bitkilerin tohumları tutmuyor , tutsa bile meyve alamadığını söyleyen çifçiler var , dişileştirilmiş tohumlar içinde aynısı geçerlimidir bilemiyorum aklımda deli sorular yani beyler

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Erkek dişiyi dölledi için elli elli şansın var çünkü bitki genetiyini yarı yarıya alır dişi erkekten

Ü

Üye silindi 20701

Guest
Bide nasıl fark etmedin okadar zaman hiçmi bakmadın keseler oluştu olgunlaştı patladı dölledi okadar zaman varken nasıl fark edemedin oda garip

Hoca666

Müptezel
kanka dişi olduğundan eminsen ve herma olmuşsa döllediği tohumların %99 u dişidir. dişileştirilmiş tohumlar böyle üretiliyo zaten.

Ü

Üye silindi 22606

Guest
Dostlar selam konu başlığını açmam gerekirse iki tane dişileştirilmiş farklı ırklardan biri sonradan erkek oldu ( stres kaynaklı veya genetik bozukluk ) ve hali ile farkına vardığımda çoktan sömekler döllendi . Bitkilerde bir miktar tohum oluştu. Bu tohumları kullanmam mantıklı olur mu sizce , daha önce bu tarz tohumdan hasat alan varmı ?
Her iki genetik de güçlü türler ve karışımının nasıl olduğunu merek etmekteyim. En büyük korkum meyve alamamak. Gdo bitkilerin tohumları tutmuyor , tutsa bile meyve alamadığını söyleyen çifçiler var , dişileştirilmiş tohumlar içinde aynısı geçerlimidir bilemiyorum aklımda deli sorular yani beyler
Geçen sene critical+ 2.0 tohum verdi tekrar ettiğimde erkek dİşi ayırmak zorunda kaldım ve orjinali kadar verim alamadım ayrıca kafası da yerli ot kafası gibiydi ama görüntü olarak mükemmeldi

CECEKARA

Yeni üye
Bide nasıl fark etmedin okadar zaman hiçmi bakmadın keseler oluştu olgunlaştı patladı dölledi okadar zaman varken nasıl fark edemedin oda garip
Dostum öncelikle bitki ilk dişiydi yani sömek vardı üstlerinde , tahminim genetik bozukluk veya stres kayaklı olduğu yönünde. Sömeklerin alt kısmında erkek taşaklarını gördüğüm de iş işten geçmişti. tohumların ikisi de dişileştirilmişti yani :)

CECEKARA

Yeni üye
kanka dişi olduğundan eminsen ve herma olmuşsa döllediği tohumların %99 u dişidir. dişileştirilmiş tohumlar böyle üretiliyo zaten.
Hocam genetikleri 3 erli ekim yapmıştım ve tek bir genetikten bir tanesi sonradan cinsiyet değiştirdi çift cinsiyetliydi. Geride kalan 5 tanesinde hiç bir sorun olmadı sömeklerde tohum dışında , umarım dediğiiz gibi olmuştur :)

CECEKARA

Yeni üye
Geçen sene critical+ 2.0 tohum verdi tekrar ettiğimde erkek dİşi ayırmak zorunda kaldım ve orjinali kadar verim alamadım ayrıca kafası da yerli ot kafası gibiydi ama görüntü olarak mükemmeldi
Döllenme sonucunda mı tohum aldınız yoksa bazen ağaçlarda bir iki tane döllenme miş tohum görülüyor.

Ü

Üye silindi 22606

Guest
Döllenme sonucunda mı tohum aldınız yoksa bazen ağaçlarda bir iki tane döllenme miş tohum görülüyor.
Döllenme oldu muhtemelen çünkü bir iki tane yerli tohum ekmistim erkek ciktiydi ordan dölledi diye tahmin ediyorum biraz mesafe vardı aralarında ama döllemis

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T terbiyeligunahkar:
  • lavrens lavrens:
    **** hahahaha** ******
  • T totiko:
    ******* ******* ***** hahahaha*
  • T totiko:
    hahahahahahahaha
  • T totiko:
    ***** ***** hahahaha ** ***** ***** ********** *** hahahaha******* ********* *********
  • T totiko:
    hahahahahahahaha
  • T totiko:
    hahahahahahahaha
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • T totiko:
    ** ***** ** ***** hahahaha** ****** ***** *** *** ******* ******* ***
  • lavrens lavrens:
    +1
  • T totiko:
    *** ******** hahahaha*** **** ****** ******* ***** ********
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    +1
  • T totiko:
    ******* ********* *** ***** ********** *** ********* **** hahahaha ****** hahahaha **** ***** ***** *** ********* ***** ***** ****** ******
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ********* ***** ***** ******** ******* ** **** ****** ****** ***** ******** ********
  • T totiko:
    hahahaha* **** ******** ******** ****** ***** ***** hahahaha*** ***** ***** ******** ******* ** **** ****** ****** ***** ******** ********
    +1
  • I ichbinkrytpon:
    ******** hahahaha** ******** ***** ********* ***** hahahahahahahaha
    +1
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • I ichbinkrytpon:
    ******* ********** ****** ***** ****** *** ***** ******* ***** ******** **
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
    ********* **** ***** hahahaha ***** ***** hahahaha*
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • I ichbinkrytpon:
    ******** hahahaha**** ********* ** ****
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • BEŞİKTAŞ BEŞİKTAŞ:
  • I ichbinkrytpon:
    ***** ***** ***** hahahaha ****** ** *** **** **** ********* hahahaha**** ******** hahahaha* *********
    +1
    I ichbinkrytpon: ***** ***** ***** hahahaha ****** ** *** **** **** ********* hahahaha**** ********... +1