Bitkinin hangi dönem hangi besine ihtiyacı var ( Bilgilendirme )

Şakkir

Kıdemli Üye
CarboLoad ne zaman verilmeye başlanıyor? Birde onu da boş sulamalarda mı veriyoruz AN serisinde.

Tr@cyaLı

Ordinaryüs
Bitki için önemli 3 besin vardır :

1- Nitrojen-Azot
2- Fosfor
3- Potasyum

Bunlar gübrelerin altındaki rakamlar olarak görebilirsiniz örn: 2-0-5 , bu şu demek , baştaki azot oranı , ortadaki fosfor , sonuncuda potasyum.

Veg döneminde azota ihtiyac duyar.
Bloom başladığında Fosfor ister
Sömeklenmede potasyum.

Bitkinize farklı zamanlarda gereksiz gübre yapmanız farklı sorunlarla karşılaşmanıza sebep olabilir

Kankalar burdan sonrası kendi tecrübeme dayalı .

Kimyasal gübrelerde adv gibi 3 sulamada 1 tanesini gübre veriyorum. ( coco hariç )
bitkilerin gübre baslangıcı , ortalama 15. günlerde vegdeyken calmag ile sağlıyorum
ve sonraki sulamayı boş atıp , bir sonraki sulamalarda azot içeren gübreyle destekleyip
devam ediyorum . Azot içeren gübreleri en çok çiçeklenmenin başıyla 3. haftasına kadar ihtiyaç duyar , Eğer karşılanmazsa bu evrelerde alt yapraklar sararır , ama bunu farkedip aşırı azot yuklemesinden kaçının , o yaprakların dönüşü yoktur önünüze bakın yoksa sömeklenme evresinde azot içeren gübre sömeklenmede iyi bir rol oynamaz . .3. haftadan sonra azot içeren ( adv grow micro ) gubresını ne veriyorsam 3 de 1 e düşürüyorum. Çünkü fazla azot ıceren gubre çiçeklenmede iyi rol oynamaz.
Bloomun baslangıcıyla beraber kullanılması gereken fosfor sömeklenmeye kadar ıhtıyac duyar .
Sömeklenme aşamasıyla beraberde potasyum yuklenebilirsiniz.
Bu evreden sonra
FLUSH ' layarak son buldurabilirsiniz.

Calmag revive gibi ürünleri boş sulamada vermeye özen gösteriyorum , daha iyi sonuç verdiğini düşünüyorum.
Overdrive verirken diğer ürünleri top seviyede verirseniz etkili olur tecrübeme göre bu şekilde daha iyi sonuç sağlıyor.

Not : Gübre şirketleri genellikle ürünleri hızlı tukenip bitsin diye max oranları yazarlar , özellikle kımyasal marka gübre kullanıyorsanız , ne yazıyorsa yarısından azıyla başlayıp yavaşça arttırın.

Yaprak problem ve sorunlarında ; BURAYA TIKLAYIN

Fazla gübre fazla hasat demek değildir , Azı telafi edebilirsiniz ama aşırı gübrenin telafisi zordur.
Baştan sona 20.20.20 kullansak bi sorun olur mu kanka

Sonne

Kıdemli Üye
Baştan sona 20.20.20 kullansak bi sorun olur mu kanka
Hocam selamlar,
Ben kullandım. Sonuna kadar 20.20.20 kullandım büyüme çok güzel oldu fakat tricom basmadı çiçekler bende çiçeğin her döneminde azot basmaya devam ettiğim için olduğunu düşündüm. Kesin emin değilim. Şimdi bitkimde grow dönemi uan32 çiçeklenmede yarasa gübresi ve potasyum nitrat kullanıcam. Bi de öyle bi denicem.

Night owl

Müptezel
Hocam selamlar,
Ben kullandım. Sonuna kadar 20.20.20 kullandım büyüme çok güzel oldu fakat tricom basmadı çiçekler bende çiçeğin her döneminde azot basmaya devam ettiğim için olduğunu düşündüm. Kesin emin değilim. Şimdi bitkimde grow dönemi uan32 çiçeklenmede yarasa gübresi ve potasyum nitrat kullanıcam. Bi de öyle bi denicem.
Takip knka potasyum nitratı nasıl kullanıyorsun

Ü

Üye silindi 899

Guest
Hocam selamlar,

Dostum güzel mantık ama potasyum nitrat da azımsanmayacak oranda azot içeriyor.. onun yerine MKP tercih edebilirsin.. veya mkp + potasyum nitrat olarak dengeleyebilirsen zaten güzel bir npk oranı yakalamış olursun..

Not: bu ikisi de grow gübrelerine benzemez, bu gübrelerin ne olduğunu bildiğini düşünüyorum.. o yüzden dozajlamayı iyi yapmanı önemle tavsiye ederim :)

Growda map + potasyum nitrat, bloomda mkp+ pot. nitrat da tercih edilebilir.. 'eser miktarlarda..'

Night owl

Müptezel
Dostum güzel mantık ama potasyum nitrat da azımsanmayacak oranda azot içeriyor.. onun yerine MKP tercih edebilirsin.. veya mkp + potasyum nitrat olarak dengeleyebilirsen zaten güzel bir npk oranı yakalamış olursun..

Not: bu ikisi de grow gübrelerine benzemez, bu gübrelerin ne olduğunu bildiğini düşünüyorum.. o yüzden dozajlamayı iyi yapmanı önemle tavsiye ederim :)

Growda map + potasyum nitrat, bloomda mkp+ pot. nitrat da tercih edilebilir.. 'eser miktarlarda..'
Eser miktarda derken birde mkp nedir Hıca merhaba map ve mkp

hplastik

Yeni üye
Bitki için önemli 3 besin vardır :

1- Nitrojen-Azot
2- Fosfor
3- Potasyum

Bunlar gübrelerin altındaki rakamlar olarak görebilirsiniz örn: 2-0-5 , bu şu demek , baştaki azot oranı , ortadaki fosfor , sonuncuda potasyum.

Veg döneminde azota ihtiyac duyar.
Bloom başladığında Fosfor ister
Sömeklenmede potasyum.

Bitkinize farklı zamanlarda gereksiz gübre yapmanız farklı sorunlarla karşılaşmanıza sebep olabilir

Kankalar burdan sonrası kendi tecrübeme dayalı .

Kimyasal gübrelerde adv gibi 3 sulamada 1 tanesini gübre veriyorum. ( coco hariç )
bitkilerin gübre baslangıcı , ortalama 15. günlerde vegdeyken calmag ile sağlıyorum
ve sonraki sulamayı boş atıp , bir sonraki sulamalarda azot içeren gübreyle destekleyip
devam ediyorum . Azot içeren gübreleri en çok çiçeklenmenin başıyla 3. haftasına kadar ihtiyaç duyar , Eğer karşılanmazsa bu evrelerde alt yapraklar sararır , ama bunu farkedip aşırı azot yuklemesinden kaçının , o yaprakların dönüşü yoktur önünüze bakın yoksa sömeklenme evresinde azot içeren gübre sömeklenmede iyi bir rol oynamaz . .3. haftadan sonra azot içeren ( adv grow micro ) gubresını ne veriyorsam 3 de 1 e düşürüyorum. Çünkü fazla azot ıceren gubre çiçeklenmede iyi rol oynamaz.
Bloomun baslangıcıyla beraber kullanılması gereken fosfor sömeklenmeye kadar ıhtıyac duyar .
Sömeklenme aşamasıyla beraberde potasyum yuklenebilirsiniz.
Bu evreden sonra
FLUSH ' layarak son buldurabilirsiniz.

Calmag revive gibi ürünleri boş sulamada vermeye özen gösteriyorum , daha iyi sonuç verdiğini düşünüyorum.
Overdrive verirken diğer ürünleri top seviyede verirseniz etkili olur tecrübeme göre bu şekilde daha iyi sonuç sağlıyor.

Not : Gübre şirketleri genellikle ürünleri hızlı tukenip bitsin diye max oranları yazarlar , özellikle kımyasal marka gübre kullanıyorsanız , ne yazıyorsa yarısından azıyla başlayıp yavaşça arttırın.

Yaprak problem ve sorunlarında ; BURAYA TIKLAYIN

Fazla gübre fazla hasat demek değildir , Azı telafi edebilirsiniz ama aşırı gübrenin telafisi zordur.
Kanka An gübre alıcam bütçem 3000 lira
Sensi grow A-B 500 ml
Sensi bloom A-B 1 litre
Tarantula 250 ml
Big bud 250 ml
Overdrive 250 ml bunlar mı yoksa tarantula yerine calmag 250 ml ve b52 500 ml mi tercih etmeliyim

Tea+90

Yeni üye
Plagronun 3 aşamalı ufak gübre setini aldım. 15 lt lik bir saksı . Tohum attıgım gunden itibaren bitkiye hiç normal su vermeyecekmiyim? Yada aralarda su veeilmiyormu gübre topraktan gitmesin diyemi ? Birde gübreli suyu tek seferde verip bi kısmının aşşagıdan almalımıyız? Yada yarısını o gun yarısını 3 gun sonra mı vermelıyız

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • TabldotLife TabldotLife:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha **** hahahaha* **** **
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    ******* ******* hahahaha*
    ***** ***** *** ***** ****** ********* hahahaha* ****** ****** *******
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    +1
    ** **** ***** hahahaha* ****** ** ** *** *** ******* **** ***** ******* ********* ****** ** ***** *****
    TabldotLife TabldotLife: ** **** ***** hahahaha* ****** ** ** *** *** ******* **** ***** ******* ********* ****** **...