Bitkinin hangi dönem hangi besine ihtiyacı var ( Bilgilendirme )

K

kybozkurt

Guest
Bitki için önemli 3 besin vardır :

1- Nitrojen-Azot
2- Fosfor
3- Potasyum

Bunlar gübrelerin altındaki rakamlar olarak görebilirsiniz örn: 2-0-5 , bu şu demek , baştaki azot oranı , ortadaki fosfor , sonuncuda potasyum.

Veg döneminde azota ihtiyac duyar.
Bloom başladığında Fosfor ister
Sömeklenmede potasyum.

Bitkinize farklı zamanlarda gereksiz gübre yapmanız farklı sorunlarla karşılaşmanıza sebep olabilir

Kankalar burdan sonrası kendi tecrübeme dayalı .

Kimyasal gübrelerde adv gibi 3 sulamada 1 tanesini gübre veriyorum. ( coco hariç )
bitkilerin gübre baslangıcı , ortalama 15. günlerde vegdeyken calmag ile sağlıyorum
ve sonraki sulamayı boş atıp , bir sonraki sulamalarda azot içeren gübreyle destekleyip
devam ediyorum . Azot içeren gübreleri en çok çiçeklenmenin başıyla 3. haftasına kadar ihtiyaç duyar , Eğer karşılanmazsa bu evrelerde alt yapraklar sararır , ama bunu farkedip aşırı azot yuklemesinden kaçının , o yaprakların dönüşü yoktur önünüze bakın yoksa sömeklenme evresinde azot içeren gübre sömeklenmede iyi bir rol oynamaz . .3. haftadan sonra azot içeren ( adv grow micro ) gubresını ne veriyorsam 3 de 1 e düşürüyorum. Çünkü fazla azot ıceren gubre çiçeklenmede iyi rol oynamaz.
Bloomun baslangıcıyla beraber kullanılması gereken fosfor sömeklenmeye kadar ıhtıyac duyar .
Sömeklenme aşamasıyla beraberde potasyum yuklenebilirsiniz.
Bu evreden sonra
FLUSH ' layarak son buldurabilirsiniz.

Calmag revive gibi ürünleri boş sulamada vermeye özen gösteriyorum , daha iyi sonuç verdiğini düşünüyorum.
Overdrive verirken diğer ürünleri top seviyede verirseniz etkili olur tecrübeme göre bu şekilde daha iyi sonuç sağlıyor.

Not : Gübre şirketleri genellikle ürünleri hızlı tukenip bitsin diye max oranları yazarlar , özellikle kımyasal marka gübre kullanıyorsanız , ne yazıyorsa yarısından azıyla başlayıp yavaşça arttırın.

Yaprak problem ve sorunlarında ; BURAYA TIKLAYIN

Fazla gübre fazla hasat demek değildir , Azı telafi edebilirsiniz ama aşırı gübrenin telafisi zordur.
Eline sağlık kanka. Bende biobizz in grow ve bloomu var. Grow 15. Günden sonra vericem çiçeklenmeye giripte 3 hafta geçene kadar. Bloomu çiceklenme başlayınca vericem. Peki sömeğin daha kalın ve fazla olması için tek bir gubre ismi daha verirmisin. Durumum yok almaya. Birde köyde yaocam. Inek ve tavuk gübresi var orda. Bu gübreleri de ekleyeyim mi? Hatta düz bir sekidle izah ediyim. Biobizz in grow bloomu var. Inek ve tavuk gübresi var. Hangisi nasıl etki eder? Sömeklenmesine yardimi olurmu hayvan gubrelerinin?

erenreis8338

Yeni üye
Tecrübeme tecrübe kattınça sizide yeşillendiririm kankalar doğrudur veya yanlıştır tartışılır
kral ben ilk defa yetiştiricem sadece 2 tane gübre işimi görür mü biobizz grow ve bloom her 3 sulamadan birinde mi veriyoruz gübreyi.bu konularda biraz acemiyim yardımcı olursan sevinirim.

Grower61

Yeni üye
Kanka bitkilerim 6. Gününde ve gübreleme yaparken hata yaptım dedigin gibi yeni dogan bebege protein tozu vermis gibi oldu. Bi kac tanesi boynunu büktü. Sen istegim beni besin verme cizelgesiyle alakali bilgilendirir misin? Asagida ki besinlerin icinde sadece HesiSuperVit yok bilgine kanka.

Saygilar..
Yuh arkadaş. Tarlayı satıp gübre mi aldın

Sonne

Kıdemli Üye

1- Nitrojen-Azot
2- Fosfor
3- Potasyum

Bunlar gübrelerin altındaki rakamlar olarak görebilirsiniz örn: 2-0-5 , bu şu demek , baştaki azot oranı , ortadaki fosfor , sonuncuda potasyum.

Sömeklenmede potasyum.

Bitkinize farklı zamanlarda gereksiz gübre yapmanız farklı sorunlarla karşılaşmanıza sebep olabilir

Kimyasal gübrelerde adv gibi 3 sulamada 1 tanesini gübre veriyorum. ( coco hariç )
bitkilerin gübre baslangıcı , ortalama 15. günlerde vegdeyken calmag ile sağlıyorum
ve sonraki sulamayı boş atıp , bir sonraki sulamalarda azot içeren gübreyle destekleyip
devam ediyorum . Azot içeren gübreleri en çok çiçeklenmenin başıyla 3. haftasına kadar ihtiyaç duyar , Eğer karşılanmazsa bu evrelerde alt yapraklar sararır , ama bunu farkedip aşırı azot yuklemesinden kaçının , o yaprakların dönüşü yoktur önünüze bakın yoksa sömeklenme evresinde azot içeren gübre sömeklenmede iyi bir rol oynamaz . .3. haftadan sonra azot içeren ( adv grow micro ) gubresını ne veriyorsam 3 de 1 e düşürüyorum. Çünkü fazla azot ıceren gubre çiçeklenmede iyi rol oynamaz.
Bloomun baslangıcıyla beraber kullanılması gereken fosfor sömeklenmeye kadar ıhtıyac duyar .
Bu evreden sonra

Calmag revive gibi ürünleri boş sulamada vermeye özen gösteriyorum , daha iyi sonuç verdiğini düşünüyorum.
Overdrive verirken diğer ürünleri top seviyede verirseniz etkili olur tecrübeme göre bu şekilde daha iyi sonuç sağlıyor.

Not : Gübre şirketleri genellikle ürünleri hızlı tukenip bitsin diye max oranları yazarlar , özellikle kımyasal marka gübre kullanıyorsanız , ne yazıyorsa yarısından azıyla başlayıp yavaşça arttırın.

Fazla gübre fazla hasat demek değildir , Azı telafi edebilirsiniz ama aşırı gübrenin telafisi zordur.
Diğer ürünler top seviyesi nedir dostum anlayamadım? Çizelge de 2 ml yazıyor çoğu şey top seviye olayı nedir anlamadım? Bende çiçeklenme 4.hafta nirvana ve carboload başladım yeni overdrive da kullanacağım. Top seviye olayı nedir neyi top aeviyede vermem lazım?

uflenti

Moderator

1- Nitrojen-Azot
2- Fosfor
3- Potasyum

Sömeklenmede potasyum.

Bu evreden sonra

Sağlam bilgiler eline sağlık ;)

Spectre

Yeni üye
Kanka kusura bakma hani bu veg di veya flush dı bu ibarelerin yanına anlamınıda yazarmısın yada cevap olarak yazarsan sevinirim yeniyim anlamıyorum kusura bakma öğrenmeye çalışıyorum
Kankacım veg gelişim dönemi anlamına gelir flush da bitkiyi son haftada durulama işlemi anlamına gelir. bu işlemde bitkiye ph ı ayarlanmış ec si düşürülmüş 0.20 yani içinde besin olmayan sulama yapılır buda flush atma işlemidir

StormyCannabis

Yeni üye
Nerden sipariş verebilirim bu gübreleri yardım cı olur musunuz
growkent,toprakvesu,magicplant veya trendyol,hepsiburada mağazalarından ama direk adresine sipariş verme başkasının üzerinden al ödemeyi de aynı şekilde başkasının üstünden yap kafan rahat olsun. Geçen sene ki baskınları hep kargo firmalarından aldıkları bilgiler ile yapmışlar herkes öyle diyor.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • centerofattention centerofattention:
    dready**********
  • Mordecai Mordecai:
    ****** dready
  • Mordecai Mordecai:
  • Mordecai Mordecai:
    ********** **
  • Mordecai Mordecai:
    **** ***** ******* *********** ***** ******* *** ** **
    **** ******* **
  • Mordecai Mordecai:
  • B Bomberx:
  • Mordecai Mordecai:
    ********* ********* **
  • B Bomberx:
  • Mordecai Mordecai:
  • Mordecai Mordecai:
    ******** ** ***** dready* *** ***** ** **** ******** *** *****
  • B Bomberx:
  • Mordecai Mordecai:
    ******** ****** ********** *********** ****** ******* ****** ******* dready* ******** ********* ***** ******** ******* ********* ***** ***** **** *** *** ********** ** ***** **** * ** ****** dready*** ** *********** ******* ******* * ** ********* *** ****** *** ********* dready**
  • B Bomberx:
  • Mordecai Mordecai:
    * ***** **** ** ****** **
  • B Bomberx:
    **** **** **
  • Mordecai Mordecai:
    * ***** ** ** * ******* dready** ******** ** dready* * ** ********* ****** ****** **** ***
  • B Bomberx:
    ******** dready* *****
  • B Bomberx:
    Sleepless Sleepless: **