Bitkimin durumu nasıl?

_sansar

Üye
Dostum daha 26 gunluk bloom cok erken. 25-26-27-28 gunun daha var.Sabretttt bud lar son zamanlarda 2 katı daha dolar. Sabret=)))
Ust uste 2 kecılı gırme cok yanık yok ise.
ilk grow ilk heyecan diyelim =)).
iki sorum var
Soldaki bitkinin budları sağdakine göre çok geride. Bunun sebebi büyük ihtimalle daha büyük bi bitki olması.
1-) Bu bitkinin sömek gelişimi tamamlanana kadar hasat süresi mi uzayacak? yoksa belli bi süre sonra sömekleri gelişmemiş şekilde hasat mı edilecek?
2-)Sence neden daha geriden geliyor? daha büyük olduğu için mi yoksa görünürde bi eksiklik var mı?
senin de fikrini merak ediyorum abey @Woppy

higthead

Jolly Green
1- Dostum abı kardes veya her ınsan bır olmadıgı gıbı her bıtkı gelısımıde aynı olmaz. Geriden gelir ama birden önede geçebilir hasat suren uzamaz buna trıkomlar karar verıcek. Somekler gelısmeden kesmeyız.

2-Yıne aynı seyı yazıcam her bıtkı gelısımı aynı olmaz aynı gende olsa. Eksıklıgın yok takvıme gore gıdıyorsun az sabrettttt hasat zamanı geldıgınde evet boyleymıs deyıp anlıcaksın. Budlar son haftalar ataga gecer daha dolmaya baslar.

Woppy

Ordinaryüs
Bütün herseyi tricomlar söylicek sana oranı biliyorsun daha önce konustuk aklında planladıgın evreye gelince kes gitsin karanlık felan bekleme son ana kadar bekle bu oldu dedimi kes @higthead knk herseyi demiş bu bircok faktöre dayanır 1 elin 5 parmağı bir degil sonuçta

_sansar

Üye
öz abilerim teşekkür ederim. bir dahaki growumda benimle gurur duyacaksınız söz veriyom.

bu arada Advanced Nutrients’ın takvim uygulaması var budlabs diye. bana orda bloom süremin kaç hafta olduğunu soruyor 7 mi işaretliyim 8 mi? ona göre takvim oluşturacak.

higthead

Jolly Green
8 hafta yaparsan bloomda 8x7=56 gün eder. Sen 8 haftayı baz al ama 50. gün falan flush atmış oluruz tabi bitkine göre trikomlara göre hareket ederiz. İlla şu gün diye birşey yok.

_sansar

Üye
bitkilerimde son attığım fotoğraftan beri pek de gelişme yok pek. Sıcaklıktan ötürü diye düşünüyorum sıcaklık gün içinde 29.7 gördüğü oluyor. Nem %45-50 civarı.

Sıcaklığı düşürmk için fan taktım ışığıma. Kabini biraz açtım. Işık 55cmdeymiş 45 cm çekip dimmerı kıstım uygulamadan kontrol ettim aynı lux değerini verene kadar kıstım.

Moralim biraz bozuldu ama sıcaklıkların artacağı belliydi minik bi soğutucu da alamadım acil ödemelerim oldu. Şimdi ilkel çözümler arıyoum

_sansar

Üye
Bugün sulama yapacağım. Soldaki bitki hala aç duruyor ona yine gübreli gireyim diye düşünüyorum.. Sağdakine keçili girmiştik. 3.5L civarı su vericem ikisine de yarım L akıtacak şekilde.
Takvime göre gidiyom ama kanka sağdakine overdrive vakti gelmiş diyor ne düşünüyorsunuz?

Şuan verdiğim gübreler
  • sensi bloom a 2ml
  • sensi bloom b 2ml
  • b52 0.8
  • sensizym 1.5ml
  • big bud 1ml
  • bud candy 1ml
Lanet kokulu b52’yi kesme vakti geldi bence. Sizce?

_sansar

Üye
30. gündeyim. Abi harika bi haberim var!! chiller çözdüm!! bana bi cihaz önermiştin sensörlü thf miydi modeli. bulamadım onun şsmini tekrar yazar mısın?

higthead

Jolly Green
Sonoff th10 nem sıcaklık yaz.

Sensor uzatma kablosu

_sansar

Üye
özellikle kendisi büyük sömekleri küçük bitkim daha iyi görünüyor. soğutucu kabin içindeki havayı 2-2.5 derece düşürüyor. fakat nem 60-65 oluyor. bu arada abi sana 3.ye link attırıcam ama attığın linkte bi ton mikroskop var:d bana ilanın başlığını yazsan ben bulurum mikroskobu. @higthead

_sansar

Üye
bir bitkimin pistilleri iyice kırmızıya döndü. çiçek 34. gün
mikroskop sipariş edicem var mı önerin @Woppy

higthead

Jolly Green
@_sansar Sonunda bitki oturmuş ellerine sağlık. üst sömeklerdeki dalı uzun fanları kesebilirsin altlar ışık alsın artık kısa fanlar ve şeker yaprakları ışığı kullanmada yeter. Sadece dalı diğerlerinden uzun fanları al tek tük. Daha çok dolucak 41-42. gün falan overdrive başla bigbud kesip.

Bu arada yaprak ucları dönmeye başlamış vanti rüzgarı fazla vurmasın bıtkıye yaprak donmesı ruzgar stresinden olur.

_sansar

Üye
hmm ben biraz erken başladım galiba overdrive’a . son sulama over verdim. Dediğin gibi yaprakları budayacağım. son olarak attığın mikroskop bu mu acaba? şu konuda bi türlü anlaşamadık ama verdiğin link n11’de kırtasiye>mikroskop bölümünü açıyor.

ilgin için teşekkür ederim

higthead

Jolly Green
Dostum evet bıraz erken baslamıssın=) bısey olmaz bırazdaha bıgbud yuklenırdık ama olsun. Mıkroskop bu bende aldım ama tıtretmekten goruntuyu yakalayamadım ama bazıları cok net goruntu yakalıyor tele baglıyarak becerıne kalmıs ben beceremedım=)))

100x mıkroskop var bende kucuk telefonun kamerasına gecırılen walla onla cıplak gozle bakıyorum en net o cıhazla gorus sagladım ama sen paylasım yapıcagın ıcın bu paylastıgın tarzda mıkroskop al. Bıraz butcesel yukarıda cıkabılırsın daha kalıtelı olsun dıe. Al geç artık=)

Woppy

Ordinaryüs
Bendede aynı var gayet basarıkı net görüyorum sadece kamerayı ısıgını az acacaksın ve sömege yapıstıracaksın sonra yakınlastır uzaklastırla işi cözeceksin knk ufak bi aparat aldım tlfcudan USB TLF takmak ıcın birde appden usbcamera yazan progrmı indir mis gibi

_sansar

Üye
abiler bayramınız kutlu olsun sömeklerinizden öpüyorum.

bitkilerimden bir tanesi gayet oturdu artık, birkaç gündür trikom takibi yapıyorum. En yüksekteki sömeğin çoğu rakı, arada tek tük amber var. Diğer en yüksekteki sömeklerimin çoğusu rakı, minik bir kısmı şeffaf.

Yarın sulama var, bu bitkiye flush atayım mı artık? Yoksa son bi gübreli, sonrasında mı flush atayım? Bu arada bitkinin üstteki olgunlaşmış sömeklerini kesip alttakileri bırakacağım çünkü tam gelişmemişler. Gelişince onları da hasat ederim.

Bitkinin üstüne kar yağmış sanki, koku BURAM BURAM. Gerçekten çok güzel gözüküyor. Minik bi tırtık atıp denesem diyorum. Sonrasında 1 hafta daha tutar mıyım, tutmaz mıyım karar vereyim. Tırtık atmanın bi zararı olur mu? Ayriyeten bunun usülü nedir:d

ellerinizden öper:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • İstanbul İstanbul:
  • muadip muadip:
  • İstanbul İstanbul:
    **** ***** ** ******* ***** ****** ****** **
  • muadip muadip:
    ****** **** **
  • İstanbul İstanbul:
  • muadip muadip: