Bitkimin durumu nasıl?

_sansar

Üye
33.Gün kamerada büyük gözüküyorlar fakat boyları 30cm falan.
Biri önçiçeğe geçti diğeri geçiyor yavaştan.
Saksının üstüne biraz toprak ekleyip Kök güçlendirici ve Enzim vericem 1 kere. Sonrasında ise bloom gübrelerine geçeceğim.
Yarın da LST yapıcam ve alttan birkaç yaprak alacağım. Üstten de kocaman bir tane yaprak alırım ikisinden de.

Planlarım bunlar. Nasıl gidiyorum? Planlarım hakkında ne düşünüyorsunuz fikirleriniz benim için değerli. @Woppy @LedZeppelin @Canna @higthead @TheGodfather47 . Sana küsüm ama hadi sende belirt fikrini xd @OrlandoWeed

33.gün Bitkilerimin fotoları

Alttan koparacağım çürükler

higthead

Jolly Green
Sulamanı düzeltmişssin gelişimden belli.Bu arada şeker yaprakların ucları kıvrılmıs ya dönmüş ya pek sorun deil ama inceden rüzgar stresinde yapar bunu. vanti sert vuruyor ise döner. Dalları aç demiştim açmamışssın. https://imgbb.com/jZD9Frm bu fotoda en üstteki bize dogru ve kabının arkasına dogru olan 2 fan yapragını al altları kapatıyor. bloom gubrelerıne gec artık koklendırıcı ve enzım beraber verebılırsın an serısımı kullanıyorsun. o alttakı kuruyanları alıcaksın ya orda nodeler yanı somekcıkler var onlarıda kopar ıse yaramaz onlar.

_sansar

Üye
@higthead vantiyi ters çevireyim en iyisi. dalların iki tanesini açtım. yarın yapacağım lstde kelleyi yatıracağım ve bahsettiğin fan yapraklarını alıcam. o zaman bahsettiğin dalları açma işlemini yapabilcem. şuan yapacağım hareketten emin olmadığım için kellenin 1-2cm uzamasını bekledim. bu arada defoliation için ne kullanayım? jilet falan mı. Teşekkürler ilgin için

_sansar

Üye
@higthead Dediğin gibi toprak oturdu galiba. Dediğin herşeyi dinledim ve bitkimde bi çoşma yaşandı. evet an kullanıyorum. geçen sulamada iki bitkimede 600ppmli sulama yaptım. alttından akan 2 yudumluk suyu ölçtüm. birinde 1000ppm diğerinde 800ppm çıktı. runoff'u 1000 olanda gübre yanığına dair hiçbirşey yok (bu bitkiye sensizym vermiştim) . 800 olanda minik var. O yüzden direk bloom gübresi vermektense bi sulama sensizym+tarantula+voodoo vereyim dedim. Direk sensi bloom da mı başlasam %40 dozla? ne de olsa şuanlık gübreye bağlı bi sıkıntı yok..

higthead

Jolly Green
Bloom a basla somege oturmaya baslamıs daha 2bucuk 3 hafta sterch uzama donemın var bırden uzucaklar.Bu donemde gubrelerını eksık etmekı tam performans versın. Fazla egıtım verme bloom donemı hassastır sadece hafıften ac saga sola okydır.her sulama alttan 250ml 500ml su aksınkı tuz bırıkmesı olmasın. 3-4 gubrelıden sonra ltye 1 tatlı kasıgı soguk sıkım kecıboynuzu ver ama alttan 750ml-1 lt falan akıt guzelce acılsın toprak.

Saltoa King

Yeni üye
Bitkiyi gübreye bogmusun kanka bitkin yanmaya başlamis , 2 3 sulama ph ayarlı su ile devam et sonra inceden başla genel anlamda başarılı gidiyorsun hasatin bol olsun

Saltoa King

Yeni üye
Keçi boynuzu pekmezi doğal carbolad kanka şeker takviyesi yapıyorsun karbonhidrat gibi düşün yararlı bakteriler besleniyor topraktaki .

_sansar

Üye

_sansar

Üye
ışığı 4-5cm yukarı aldım. Sağdaki bitkinin tepesi soldaki bitkinin tepesinden 3cm falan aşağıda kaldı. Bu durumda ikisinin de yoğun ışık alması için sağdaki bitkiyi 3cm yükseltmeli miyim altına platform koyarak?

Woppy

Ordinaryüs
O kadar detaya girmeden gerek yok bence yinede sen bilirsin takıntılıyım düzgün olacak diyorsan ugras yükselt ama gerek yok bunu bil 3 5 cm zaten 2 gune uzar

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kralartur01 kralartur01:
    ** **** ***** **
  • B bandaleros:
    ***** ** ***** *** ******* ***** ***** ******** ****** ***** ****** ********** **** ****** dready
  • Tommy vercetti Tommy vercetti:
  • B bandaleros:
  • Tommy vercetti Tommy vercetti:
    ***** ***** dready*** ** ***** *** ******* ***** ***** ******** ****** ***** ****** ********** **** ****** dready
  • B bandaleros:
  • cokorama cokorama:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • K Kafirimam:
  • K Kafirimam:
  • K Kafirimam:
    ******* **
    ***** ***** ****** dready* ****** *****
    +1
  • K Kafirimam:
    ***** ***** ******* **** ******** *********** ********* ** ********* **** ** ******* ********* ***** ********* ******
  • SariTursu SariTursu:
    +1
  • B bandaleros:
    B bandaleros: ******** ******* ***** * ****** *** ***