Bitkime neler oluyor ustalar? Bi bakın?

Insomnia2

Yeni üye
Selamun aleyküm. Dumanınız bol olsun. Ustalarım daha önce de başlığını açtım ilk grow deneyimi fiyasko dediğim bitkime hâlâ bakıyorum yeniden çiçeklenmeye başladı reg veg(ifâde doğru mu bilmiyorum) denilen olay mi yaşandı ne önerirsiniz? Bitki 116 günlük , çiçeklenmede ise sekizinci hafta bitti ustalar bu bitkiye ne yapılabilir ?

kaiser

Kıdemli Üye
fotoları gün ışığında veya daha net kaydırmadan çek kanka ben foxtail gibi görüyorum araştır internetten anlarsın

kaiser

Kıdemli Üye
tüm dönemler dahil aşırı ve çeşitli stres yaşayan bitkilerde sömek oluşumlarında yaşanıyor bu olay, pistiller kızarıyor ancak onun yerine yeni beyaz pistiller de çıkıyor bu yüzden bitki tam olgunlaştı mı olgunlaşmadı mı anlamak zorlaşıyor. Bir kısım sorun olarak görüyor bir kısım ise görmüyor, mesela benim bitkilerim çiçek döneminde co2 torbası vs. olmadan 35-36ları gördüğü için şu an tilki kuyrugu oldu

Insomnia2

Yeni üye
tüm dönemler dahil aşırı ve çeşitli stres yaşayan bitkilerde sömek oluşumlarında yaşanıyor bu olay, pistiller kızarıyor ancak onun yerine yeni beyaz pistiller de çıkıyor bu yüzden bitki tam olgunlaştı mı olgunlaşmadı mı anlamak zorlaşıyor. Bir kısım sorun olarak görüyor bir kısım ise görmüyor, mesela benim bitkilerim çiçek döneminde co2 torbası vs. olmadan 35-36ları gördüğü için şu an tilki kuyrugu oldu
Peki ne yapmalıyım kanka? Çiçeklenmede 9. Hafta zaten pek olmadı bi kaç sömekte dolgunluk var hasat edeyim mi ? Bu arada evet tum dönemler yoğun stres yaşadı bitki

kaiser

Kıdemli Üye
kanka yapacak bir şey yok stres durumlarını ortadan kaldırıp devam edeceksin, hasat zamanını da trikomların kıvamına bakarak anlarsın forumda hasat başlıkları var bolca

kaiser

Kıdemli Üye
normalde bitki foxtail olmamış olsa pistillerin %60-70 civarı kahverengiye dönünce hasat edebilirdin ancak şimdi yeni pistiller olduğundan ekstra bi beyazlanma olacak ve buna rağmen trikomların olgunlaşmaya devam edecek. Yani sen pistilleri beyaz sanarken trikomlar çoktan hasata hazır hale gelecek, bu yüzden aslında şu an mikroskop olması en iyi şey. calyxlere mikroskoplara baktıgında en güzeli %80 rakı %10 şeffaf ve %10 civarı sarı görmek olacak buna benzer şeyler yakaladıgında flush atıp karanlığa alıp kesim yapabilirsin

Insomnia2

Yeni üye
normalde bitki foxtail olmamış olsa pistillerin %60-70 civarı kahverengiye dönünce hasat edebilirdin ancak şimdi yeni pistiller olduğundan ekstra bi beyazlanma olacak ve buna rağmen trikomların olgunlaşmaya devam edecek. Yani sen pistilleri beyaz sanarken trikomlar çoktan hasata hazır hale gelecek, bu yüzden aslında şu an mikroskop olması en iyi şey. calyxlere mikroskoplara baktıgında en güzeli %80 rakı %10 şeffaf ve %10 civarı sarı görmek olacak buna benzer şeyler yakaladıgında flush atıp karanlığa alıp kesim yapabilirsin
Kesinlikle tarif uyuyor foxtail demek ki ben bitkinin stresten **** ağlatmışım öyle mi kanka?

kaiser

Kıdemli Üye
aşırı stresler özellikle bu yaz sonuna doğru sıcaklıklardan kaynaklı normal şeyler

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • K Kafirimam:
    ******* **
  • zero00 zero00:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    +1
  • zero00 zero00:
  • zero00 zero00:
  • A ax-b:
    ******* ***** **
  • zero00 zero00:
    ****** ***** * ***** **
  • İstanbul İstanbul:
    ******* ******** ** **** *** hahahaha *****
  • İstanbul İstanbul:
    *** ****** **** *** ******** *** **
    +1
  • N nicozaniolo:
  • İstanbul İstanbul:
    ******* **** ******** ******* ****** *** ** **** hahahaha **** **** * ***** ******
  • N nicozaniolo:
    +1
  • A ax-b:
  • N nicozaniolo:
    ** **** ***** ******* *** ******** ** ***** ******** hahahaha** ****** ***** ****
  • N nicozaniolo:
    **** ** ******* ***** ******* ********** **
  • İstanbul İstanbul:
    hahahaha ****** hahahaha ********
  • N nicozaniolo:
  • N nicozaniolo:
    **** ***** ***** hahahaha* ** **
  • İstanbul İstanbul:
    ***** ******* hahahaha* *** **** ****** ****** ***
  • A ax-b:
  • zero00 zero00:
    **** ***** ** ******* hahahaha* * **** ***** ********** ********** ****** **** *** ******** *** **
  • N nicozaniolo:
    ********* *** ******* ******** ********* ***** ***** ****** **
  • İstanbul İstanbul:
  • N nicozaniolo:
    ***** ********** ******* ***** ******* hahahaha** ***** **** ******* *******
  • zero00 zero00:
    ** ** *** **** hahahaha***
    zero00 zero00: ** ** *** **** hahahaha***