Bitki Kendini Saldı Problem Nedir Kankalar ?

SKUNKX

Üye

İceride 3 bitkim var hepsinin sulamasini ayni zamanda ayni degerde ph ile suluyorum en son sulamadan sonra durumu guzeldi yapraklar dikti su an hepside salik vaziyette en son sulamadan 3 gun gecti yapraklar salik bitki sonmus gibi duruyor problemi anlayamadim diğerlerinde bir sorun yok kankalar en buyuk 50 gunluk kizim kendini salan tecrubeli kankalar destek lutfen genetik slh photo

@Kanka @Turkish man @Grauwolf @Blueberry @Mr.Mrs.420 @cannabis16 @sertbira

higthead

Jolly Green

İceride 3 bitkim var hepsinin sulamasini ayni zamanda ayni degerde ph ile suluyorum en son sulamadan sonra durumu guzeldi yapraklar dikti su an hepside salik vaziyette en son sulamadan 3 gun gecti yapraklar salik bitki sonmus gibi duruyor problemi anlayamadim diğerlerinde bir sorun yok kankalar en buyuk 50 gunluk kizim kendini salan tecrubeli kankalar destek lutfen genetik slh photo

@Kanka @Turkish man @Grauwolf @Blueberry @Mr.Mrs.420 @cannabis16 @sertbira

Dostum genetik ne?
Işık peryodun ne?
Kaç lt saksılar?
Kaç lt sulama?
Kaç güne bir sulama?
Bitki 2 durumda yaprakları salar az veya çok sulama da. Bilgileri yazarsan cevap çok bait sorununun.

SKUNKX

Üye
Kral bende az ve cok sulamada bu durumun olusacagi bilgisine sahibim ama sorunun bundan kaynakli oldugunu dusunmuyorum desem :D ilk defa kendini saldi bu sekilde 50.gunde

Genetik : Slh Photo
Saksi : 19
Sulama : 3 lt
Sulama periyodu 3 -4 gune bir
Dostum genetik ne?
Işık peryodun ne?
Kaç lt saksılar?
Kaç lt sulama?
Kaç güne bir sulama?
Bitki 2 durumda yaprakları salar az veya çok sulama da. Bilgileri yazarsan cevap çok bait sorununun.

higthead

Jolly Green
Kral bende az ve cok sulamada bu durumun olusacagi bilgisine sahibim ama sorunun bundan kaynakli oldugunu dusunmuyorum desem :D ilk defa kendini saldi bu sekilde 50.gunde

Genetik : Slh Photo
Saksi : 19
Sulama : 3 lt
Sulama periyodu 3 -4 gune bir

Dostum fotoda toprağına bakılıcak olursak sulaman çok az. ben 20lt saksıma 4lt ve 4.5 lt su veriyorum. Sen 3 lt su ile imkanı yok alttan su çıkmaz. Sulama miktarını acilen arttır ve sakın toprak kurumadan su verme. Alttan hiç su akıtmadığını var sayıyorum. 4.bucuk lt suyunu hazırla alttan su gelene kadar bitkilerini sula zaten alttan su geldiği zaman bitkiye verdiğin su lt miktarıda belli olucak.

Dostum 50 günde o iyice kök salmıştır verdiğin 3 lt suyu zaten anında o kökler emicek zaten az geliyor suyun.

Çiçeğe al artık bitkinii 50 gün veg çok bile=)

Hafif yaprak ucu açılmaları var. Gübreni yarı azalt veya 1 sulama sadece ph ayarlı keçi boynuzu git veya sade su git cal mag lı. Alttan suyu akıtki toprakta kalan gübre kalıntıları tuları aksın. İlk etap boş sulamanda baya aksın su. sonraki sulamalarını runoff şeklinde 1 çay bardagı geldiği zaman kesersin sulamanı.

Bitkinin Maşallahı var. sadece sulama eksik.

Son düzenleme:

Grauwolf

Üye
Kendini salan bitkiye 1 sulama atlat. Yani 1hafta sulama yapma. Sonra normale dönersin. Sulamalarinda alttan çıkacak sekilde yapıyorsan güzel toprağın. 1hafta sulamadan idare edebilir bitki.

SKUNKX

Üye
Dostum fotoda toprağına bakılıcak olursak sulaman çok az. ben 20lt saksıma 4lt ve 4.5 lt su veriyorum. Sen 3 lt su ile imkanı yok alttan su çıkmaz. Sulama miktarını acilen arttır ve sakın toprak kurumadan su verme. Alttan hiç su akıtmadığını var sayıyorum. 4.bucuk lt suyunu hazırla alttan su gelene kadar bitkilerini sula zaten alttan su geldiği zaman bitkiye verdiğin su lt miktarıda belli olucak.

Dostum 50 günde o iyice kök salmıştır verdiğin 3 lt suyu zaten anında o kökler emicek zaten az geliyor suyun.

Çiçeğe al artık bitkinii 50 gün veg çok bile=)

Hafif yaprak ucu açılmaları var. Gübreni yarı azalt veya 1 sulama sadece ph ayarlı keçi boynuzu git veya sade su git cal mag lı. Alttan suyu akıtki toprakta kalan gübre kalıntıları tuları aksın. İlk etap boş sulamanda baya aksın su. sonraki sulamalarını runoff şeklinde 1 çay bardagı geldiği zaman kesersin sulamanı.

Bitkinin Maşallahı var. sadece sulama eksik.
Kanka alttan su cikiyor desem :) her sulamada 200 ml artirarak devam ettim hep ayni surecte su ana kadar bir sorun olmadi 3 gubreli 1 bos yaptim besin yanigi olusmalari basladi 1 dolu 1 bosa donuyorum biobizz serisi gubrelerim kanka cicege niye almiyorum 3 bitki var digerlerini bekliyorum kanka digerleri 30 - 35 gunluk 70.gun falan hepsini almayi dusunuyorum digerleride 50 .gunde falan olucak o zaman aralarinda gun farki var dedigin gibi cabuk emmis olabilir kok saldigindan sulamayi 4 - 5 gunden 2 - 3 gune cekmem lazim o halde digerlerinde bir sorun yok kanka son sulamadan sonra ilk 2 gunu iyiydi 2 gundurde salik demekki susuzluk cekiyor baska bir sorun olamaz

higthead

Jolly Green
Kanka alttan su cikiyor desem :) her sulamada 200 ml artirarak devam ettim hep ayni surecte su ana kadar bir sorun olmadi 3 gubreli 1 bos yaptim besin yanigi olusmalari basladi 1 dolu 1 bosa donuyorum biobizz serisi gubrelerim kanka cicege niye almiyorum 3 bitki var digerlerini bekliyorum kanka digerleri 30 - 35 gunluk 70.gun falan hepsini almayi dusunuyorum digerleride 50 .gunde falan olucak o zaman aralarinda gun farki var dedigin gibi cabuk emmis olabilir kok saldigindan sulamayi 4 - 5 gunden 2 - 3 gune cekmem lazim o halde digerlerinde bir sorun yok kanka son sulamadan sonra ilk 2 gunu iyiydi 2 gundurde salik demekki susuzluk cekiyor baska bir sorun olamaz

Dostum 20 lt de 3 ltde alttan su akması ancak toprak tam kurumadığında olur. Tam kurumada 20lt saksıdan imkanı yok 3lt de su akmaz. Burdan şu kanıya varıyoruz toprağın tam kurumadan sulama yapıyorsun. Photolarda 40-50 gün veg yeterlidir.Diğer bitkiler geriden geliyor diyosun 5-6 gün daha bekle onlarda 40 günlük olsunlar hepsini bir 12-12 ye aldığında ortalama aynı çiçeğe giricekler.Yani çiçekte öyle 2 hafta geriden gelen bitkin olmuyacak. Sen 70. gün diyosun 70 gün vegte çok iyi baskılaman lazım bitkiyi ki boya gitmesin çünkü çiçeğe aldığın zaman 3 hafta inanılmaz bitki uzayacak buna dikkat et.

SKUNKX

Üye
Dostum 20 lt de 3 ltde alttan su akması ancak toprak tam kurumadığında olur. Tam kurumada 20lt saksıdan imkanı yok 3lt de su akmaz. Burdan şu kanıya varıyoruz toprağın tam kurumadan sulama yapıyorsun. Photolarda 40-50 gün veg yeterlidir.Diğer bitkiler geriden geliyor diyosun 5-6 gün daha bekle onlarda 40 günlük olsunlar hepsini bir 12-12 ye aldığında ortalama aynı çiçeğe giricekler.Yani çiçekte öyle 2 hafta geriden gelen bitkin olmuyacak. Sen 70. gün diyosun 70 gün vegte çok iyi baskılaman lazım bitkiyi ki boya gitmesin çünkü çiçeğe aldığın zaman 3 hafta inanılmaz bitki uzayacak buna dikkat et.
Kanka kenar taraflardan akiyor ama genelde orta taraftan sulama yaptigimda akmiyor öyle soyleyim kumas saksi oldugundan kenar taraflardan sulamalarimda akma yapiyor saksi digerleri cok ciliz daha kanka budama yapildi hepsinde top ve lst yapildi bir 10 - 15 gun sonra cicege aliyim o halde hepsini birde kanka suan vegte biobizzden bio grow + bio heaven veriyorum call mah bos sulamada gec geldigi icin 1 kez verdim 15 gunde bir vermeyi dusunuyorum ekstra olarak bloom gubresine baslamalimiyim onerin nedir bu konuda ? Bitkilerimin cogunda call mag eksikligi problemi var ve hafif besin yaniklari mevcut 1 dolu 1 bos olarak devam etmelimiyim yoksa 2 dolu 1 bosmu ?

SKUNKX

Üye

Son durumlari kanka 1 saat once sulama yaptim 3.5 litre gubreli en buyugu 50 digeri 37 en kucugu 32 gunluk ve hepsinde budama top ve lst yapildi

higthead

Jolly Green
Kanka kenar taraflardan akiyor ama genelde orta taraftan sulama yaptigimda akmiyor öyle soyleyim kumas saksi oldugundan kenar taraflardan sulamalarimda akma yapiyor saksi digerleri cok ciliz daha kanka budama yapildi hepsinde top ve lst yapildi bir 10 - 15 gun sonra cicege aliyim o halde hepsini birde kanka suan vegte biobizzden bio grow + bio heaven veriyorum call mah bos sulamada gec geldigi icin 1 kez verdim 15 gunde bir vermeyi dusunuyorum ekstra olarak bloom gubresine baslamalimiyim onerin nedir bu konuda ? Bitkilerimin cogunda call mag eksikligi problemi var ve hafif besin yaniklari mevcut 1 dolu 1 bos olarak devam etmelimiyim yoksa 2 dolu 1 bosmu ?

Dostum calmag geldi diyosun daha 1 kere verdim diyosun 2 sulama üst üste gübrelerinle ver cal mag ı grow veya bloom gubresıyle karıstırabılırsın sorun yok.Photo bitki calmag demektir.

Dostum 12-12 ye aldığında bloom gübresine geçiş yap.Alabiliyorsan an serisinden big bud ve overdrive al.

SKUNKX

Üye
Dostum calmag geldi diyosun daha 1 kere verdim diyosun 2 sulama üst üste gübrelerinle ver cal mag ı grow veya bloom gubresıyle karıstırabılırsın sorun yok.Photo bitki calmag demektir.

Dostum 12-12 ye aldığında bloom gübresine geçiş yap.Alabiliyorsan an serisinden big bud ve overdrive al.
Forumda bos sulamada verildigi icin genelde o sekilde kullandim 1 kez bos verdim 1 kez yaprak spreyi olarak calmagi gubrelerlemi karistiriyim dersin kanka big bud ve overim hazir ekstra olarak aldim biobize

Woppy

Ordinaryüs
Dostum dedim sana 3 lt ile olmaz.Bak az önce bitkilerimi suladım 20lt bez saksı 17-18 dolu 4 bucuk lt su ile alttan cok az geldi. ama ben 3 yada 4 gün tam kurutuyorum toprağı.
Knk bez saksıda yandan cok su akıyor sendede öylemi ?19 lt bez saksı en az 10 lt doludur 3 lt su veriyorum bitkilerim 70 günlük auto ww yarım litre 750ml arası runoff iyimi sence ?

higthead

Jolly Green
Knk bez saksıda yandan cok su akıyor sendede öylemi ?19 lt bez saksı en az 10 lt doludur 3 lt su veriyorum bitkilerim 70 günlük auto ww yarım litre 750ml arası runoff iyimi sence ?

Dostum ben saksı kenarlarından 3 cm falan içe doğru sulama yapıyorum. eğer saksı ile toprak bitişiğinden sulama yaparsan doğal olarak yandan akıcaktır. Ben 1 bitkimde 11 lt bez saksıda 3 lt su veriyorum anca alttan akıyor. 750ml çok az. 20lt bez saksıda 18-19 dolu 4 veya 4.5 lt anca yetiyor. Tabi toprağın nekadar kuruduğuda önemli 3-4 günde tam kurutursan efsane su alıyor bide köklerlede alakalı tam kök saldıysa verdiğin suyu anında kullanıyor çekiyor bitki.

Woppy

Ordinaryüs
Knk dedim gibi 10 15 lt toprak var ortalama 3 lt suluyorum bitkilerimde ortalama 500 ile 750 arası saksı bası runoff alıyorum ama direk fan vuruyor saksıları 2 güne gayet kurumus oluyor eger 3 güne sarkıtrsam su vermeyi yapraklar bayılıyor susuzluktan. Bu arada bende dedgin gibi duruyor saksı kenarının 2 3 cm ince doğru ama yinede yanlardan bi tık akıyor su.

higthead

Jolly Green
Knk dedim gibi 10 15 lt toprak var ortalama 3 lt suluyorum bitkilerimde ortalama 500 ile 750 arası saksı bası runoff alıyorum ama direk fan vuruyor saksıları 2 güne gayet kurumus oluyor eger 3 güne sarkıtrsam su vermeyi yapraklar bayılıyor susuzluktan.

PArdon şimdi anladım. 500 ile 750 arası run off yaptırma verdiğin kullandığın gübrelere yazık yukarıdan veriyosun alttan çıkıyor gübreyi kullanamdan bitki. 1-2 çay bardağı yeter alttan akması 3-4 haftada 1 kere o şekilde çok run off yap.

Woppy

Ordinaryüs
Knk 2 litreyle suluyordum bı su bardagı anca cıkıyordu biraz fazlalastırdım bi kac sulamadır 3 litreye cıkarttım cıcekteler iyice sulansın diye cogaltım sömekler şiştikce gaza geliyorum :) birde yanlardan biraz su akıyor onlara yapacak birsey yok diye arttrdım.

SKUNKX

Üye
B
Knk dedim gibi 10 15 lt toprak var ortalama 3 lt suluyorum bitkilerimde ortalama 500 ile 750 arası saksı bası runoff alıyorum ama direk fan vuruyor saksıları 2 güne gayet kurumus oluyor eger 3 güne sarkıtrsam su vermeyi yapraklar bayılıyor susuzluktan. Bu arada bende dedgin gibi duruyor saksı kenarının 2 3 cm ince doğru ama yinede yanlardan bi tık akıyor su.
Kanka en buyuk bitkimde aynini yasiyorum bende 53 gunluk digerleri 40 ve 35 gunlukler onlarda fazla problem olmuyorda kumas saksimidir iyice kok mu saldi dersin 2 gun yetiyor 3.5 4 litre su sonra bayiliyor bitkim susuzluktan saksinin her yeri sulansin diye en distan sulamada yanlardan su akiyor icerden sulama yapsamda yine ayni sekilde az da olsa akiyor

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Deex Deex:
    ****** ****** ******** ********* ******** dready**
  • B Bomberx:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Deex Deex:
  • Deex Deex:
    ***** ********** dready*
  • B Bomberx:
    dreadydready
  • I isoT:
    dready**********
  • I isoT:
    ** ****** dready ********* ***** **
  • Y Yeşil99:
    ******** ******** ****** ******* ******* ****** ***** * ** ********* ****** * ** **** ******* ** ********* ** ****** ********** ***** ******** ********** ********* ** dready ****** *** ********* ******** **** *** ***
  • Y Yeşil99:
    dready**********
  • centerofattention centerofattention:
    ***** ******* ** ****** **
    +1
  • centerofattention centerofattention:
    ** dready* ******** ****** ******** *** ****** **** ********* dreadydready*****
  • A ax-b:
    ** **** **** ******* ***** dready** ********* **** *** dreadydready**
  • A ax-b:
    ******** ********** ****** dready* ********** * **** ******** ****** ***********
  • A ax-b:
    ********* ***** ** **
  • Night owl Night owl:
  • zero00 zero00:
    **
  • A ax-b:
    **
  • Night owl Night owl:
    **** ********* ******* ******* ****** ** ****** ******* ***** ****** **** ***** ** **** **** ******* ***** dready** ********* **** *** ****
    +1
  • A ax-b:
    **** ********* dready*** ****** ****
  • A ax-b:
    **** **** dready ********** ** ********** *******
  • zero00 zero00:
    *** ********* ********** dready **** ********** ******** ********* ****** **** **** dready ********** ** ********** *******
    zero00 zero00: *** ********* ********** dready **** ********** ******** ********* ****** **** ****...