Bir tohumdan iki kök. Ne yapmalı?

C

Canna

Guest
Ben olsam güclü ışığı yüksekten verip boylatırm birini saga birini sol yatırır 20 gün sonrada en az 20 lt saksıya alırdım.
Dostum kenevir kiskanc bitkidir, kökleri baska köke degerse ya yanindaki bitkiyi bitirir yada kendini, yani ayirmak sart

heygidi

Yeni üye
Tabiki kökler yapisik, ondan dolayi cok dikkatli her filizin üzerinde kök birakacak sekilde ayiracak ve, hemen arkasindan yani köklerin uzun süre hava almasinna firsat vermeden, saksilara ekip, kök gelistirici gübreli su ile can suyu verecek, yani önce saksilar hazir olmali.
Dostum tarif ettiğin gibi ayırdım ve kök besinini tabloda gösterdiği miktarın yarısı kadar verdim. Neyse ki kökler yapışık değilmiş, o yüzden birini hiç topraktan çıkarmadan hızlıca halledebildim. Tekrar teşekkür ederim.
İlerleyen günlerde tekrar bilgi veririm. :)

heygidi

Yeni üye
dostlar ikizlerde sorun var. fide vermesinin ardından 15 gün, ikizleri ayırmamım ardından da 11 gün geçti ve maalesef çiçeklerde herhangi bir gelişme yok. neredeyse ayırdığımdan beri büyümediler. şimdi ne yapmalıyım?

C

Canna

Guest
Nem kac, kök gelistirci veriyomusun, stress yasadilar, toparlamalari uzun sürebilir. Diger filizinde pek gelismemis, su yaptikalrin hakkinda biraz bilgi ver dostum.Isik,sicaklik,nem, gübre vs. 15 günlük filiz cok ufak kalmis.

heygidi

Yeni üye
Nem kac, kök gelistirci veriyomusun, stress yasadilar, toparlamalari uzun sürebilir. Diger filizinde pek gelismemis, su yaptikalrin hakkinda biraz bilgi ver dostum.Isik,sicaklik,nem, gübre vs. 15 günlük filiz cok ufak kalmis.
Nem ilk 6 gün düşüktü. ısıtıcı çalışıyor ve havayı kurutuyordu, ben de hemen nemlendirici aldım. şuan nem 60-80 arası değişiyor.
sıcaklık 21 ila 27 arası değişiyor.
söylediğin gibi voodoo veriyorum sulamalarda.
ışık siprişte daha gelmedi. 4 adet 15 w lık led lambanın kafasını kestim artı bir tane de tasarruflu kullanıyorum. 20cm den veriyorum.
vantilatör çalıştırıyordum, onu kapattım bugün. belki o yüzdendir diye. onu deniyorum.

C

Canna

Guest
Isik su anda yeter, vantilatör icin cok erken, bekle biraz palazlansin kizlar, 6 gün nem düsük olursa tabiki gelismez dostum, su anda ihtiyaci olan suyu havadaki nemden yapraklari ile aliyor, daha kökler dogru dürüst gelismedi. Nem %80 den asagi düsmesin, gerekiyorsa kizlarin kafasina pet sise gecir, büyük pet su sisesinin daralan kismini kes üzerine delikler ac, icine su sik, gecir kizlarin üstüne.

heygidi

Yeni üye
yaklaşık 2 hafta hiçbir gelişme göstermeden kaldılar. 3 post önce resimdeki gibi kaldılar. ikizlerden bir tanesi maalesef soldu. nem, kendi yaptığım elektirik bağlantılarında sorun yarattı ve ışığı bir hafta tek masa lambası olarak kullandım. ve gördüm ki çiçekler gelişmeye başladı. stresin nedeni ışıkmış. ışığı yaklaşık 30cm vermek sanırım fazla geldi. bir haftadır gelişmeye başladılar, son durum aşağıda. bugün eski ışık sistemini değiştirip, açık bağlantıları kapattım. 3 kafası kesilmiş led ampül(15w 6400k), bir tasarruflu ampül(20w 6400k) kullanmaya başladım. beklediğim ışığın gelmesi 10 günü bulacak gibi.

fikirlerinizi almak istediğim bir kaç konu var.

filiz vermelerinin üzerinden 28 gün geçti. artık saksıya alıp, besin vermeye başlamalıyım diye düşünüyorum. Ne dersiniz?

normal seyirde, çiçeğin bu zamanlar çiçeklenmeye girmesi lazımdı. 2700k ışık vemeye başlamalı mıyım?

20- 4 periyorlarında ışık veriyorum. Nasıl devam etmeliyim?

C

Canna

Guest
Dostum en basatan beri bir cok hata yapmissin, daha onlar filiz ne cicek verir ki, ver dostum besin ver isik ver, 28 günlük bitki 5-6 günlük duruyor, birak biraz büyüdügü kadar büyüsün, zaten girecek cicege, ne isik verirsen ver, cicege girdigi zaman 2700 k isigi verirsin ama, cok eksik ekipmanla baslamissin, insallah 5-10 gr alirsin.

heygidi

Yeni üye
Dostum en basatan beri bir cok hata yapmissin, daha onlar filiz ne cicek verir ki, ver dostum besin ver isik ver, 28 günlük bitki 5-6 günlük duruyor, birak biraz büyüdügü kadar büyüsün, zaten girecek cicege, ne isik verirsen ver, cicege girdigi zaman 2700 k isigi verirsin ama, cok eksik ekipmanla baslamissin, insallah 5-10 gr alirsin.
bu seferlik böyle oldu dostum, bir daha ki sefere artık tam ekipman başlarım. yine gelişmelerden haberdar ederim. eyvallah.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
    ** ***** **** ********** hahahaha hahahaha ********* *** ****** *** ** *** * ***** *** **** ***** ********* ***** ********* *** hahahaha *** *** ** ****** **** hahahaha*** ********* ******** ***** ** ******* *** ** ****** ****** ****** ******* ******
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    +1
  • Night owl Night owl:
    ********** hahahaha* ********** *** ******* * ********
  • Night owl Night owl:
    *** ******** ***** ****** ****** ****** hahahaha** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*
    +1
    * **** ***** **** ****** ********* ******* **** hahahaha******* ****** ** ***** ******* ****** *** ***** ** ****** hahahaha hahahaha **** ****** ****** hahahaha ********** ** ***** **** ********** hahahaha hahahaha ********* *** ****** *** ** *** * ***** *** ****
    +1
  • Night owl Night owl:
    ***** hahahaha *** ***** ******** *******
  • Night owl Night owl:
    ******** **** ****** hahahaha** *** ***** ******* ** *** * **** ***** **** ****** ********* ******* **** hahahaha******* ****** ** ***** ******* ****** *** ***** ** ****** hahahaha hahahaha **** ****** ****** hahahaha **********
    *** ******* ******* ********* **** ********** ******** ********* ***** ***** ***** **** ****** ******** ***** *** ******** ******* ******* ***** ****** ********* ******** ***** ****** ****** ****** hahahaha** hahahaha
  • TabldotLife TabldotLife:
    hahahaha** *** ** ***** ***** ********* ***** ********* *** hahahaha *** *** ** ****** **** hahahaha*** ********* ******** ***** ** ******* *** ** ****** ****** ****** ******* ******
  • D doğadostu1004:
    +1
    ***** ******* **** *** ***** ******** ** ****** hahahaha** *** ** *****
    +1
  • lavrens lavrens:
  • Night owl Night owl:
    **** ********** hahahaha* ********** ** ****** ********* *** ******* ******* ********* **** ********** ******** ********* ***** ***** ***** **** ****** ******** ***** *** ******** ******* ******* ***** ****** ******
    ** ***** ***** **** ** ********** *** **** ******** ** *** ******* ******* ********* **** ********** ******** ********* ***** ***** ***** **** ****** ******** ***** *** ******** ******* ******* ***** ****** ******
  • D doğadostu1004:
    ***** ********* *** ****** ****** *** ******** ****** **** ******* hahahaha ******** ***** ***** ****** **** ** ** ******* ** ********* * ******** **** ******** hahahaha ** ******
  • Night owl Night owl:
    ***** ******* ********** hahahaha* ********
    ** ******** **** ****** ****** hahahaha ***** ******** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha******
    +1
    **** ***** ***** ***** ********* *** ****** ****** *** ******** ****** **** ******* hahahaha ******** ***** ***** ****** **** ** ** ******* ** ********* * ******** **** ******** hahahaha ** ******
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********* ***** ***** **** ** ********** *** **** ******** **
  • Night owl Night owl:
    ******* **** ********** ****** ******** ***** ** ********** hahahaha** **** ******* ** ********* ***** ***** **** ** ********** *** **** ******** **
    +1
    VisneliKadayif VisneliKadayif: ******* **** ********** ****** ******** ***** ** ********** hahahaha** **** ******* **... +1