Bir tohumdan iki kök. Ne yapmalı?

heygidi

Yeni üye
Kankalar selam.
Bir tohum çatlattım ve toprağa ektim. Toprağa ekerken de görmüştüm iki kök olduğunu ama çok incelemedim çünkü çatallaşmış olduğunu düşündüm. Şimdi çiçek topraktan çıkalı 3. gününde ve iki fide verdi. Bunları ayırmalımıyım yoksa aynı saksıda mı devam etmeleyim? Tohum Auto Amnesia Lemon.

C

Canna

Guest
Dostum sana cift embiryonlu tohum denk gemis, yani ikiz, simdi yapacagin iki islem var, ya birini kesip atacaksin, yada ayiracaksin iki farkli saksiya, ikisi beraber, iyi gelismez.

C

Canna

Guest
Ayirsan da simdide filizlere kök gübresi ver kanka.

C

Canna

Guest
Olur dostum ama solucan gübresi veg icin cok iyi bir gübre ama kök gübresi ayri, arastir netten mikoriza mantari icerikli gübre veya linkteki olan kök gelistirici gübre, su andan itibaren köklerin iyi gelismesi cok önemli. varsa bütcen linkteki ürünü tavsiye ederim.

heygidi

Yeni üye
Olur dostum ama solucan gübresi veg icin cok iyi bir gübre ama kök gübresi ayri, arastir netten mikoriza mantari icerikli gübre veya linkteki olan kök gelistirici gübre, su andan itibaren köklerin iyi gelismesi cok önemli. varsa bütcen linkteki ürünü tavsiye ederim.
Kusura bakma dostum, acemiyim biraz. Araştırdım çokça ama yine de farklı durumlarda sorun yaşayabiliyorum. Voodoo Juice var elimde, aynı işi görür değil mi?

C

Canna

Guest
Tabiki kökler yapisik, ondan dolayi cok dikkatli her filizin üzerinde kök birakacak sekilde ayiracak ve, hemen arkasindan yani köklerin uzun süre hava almasinna firsat vermeden, saksilara ekip, kök gelistirici gübreli su ile can suyu verecek, yani önce saksilar hazir olmali.

heygidi

Yeni üye
Tabiki kökler yapisik, ondan dolayi cok dikkatli her filizin üzerinde kök birakacak sekilde ayiracak ve, hemen arkasindan yani köklerin uzun süre hava almasinna firsat vermeden, saksilara ekip, kök gelistirici gübreli su ile can suyu verecek, yani önce saksilar hazir olmali.
Üstad bu bilgi kesinlikle ok işime yarayacak. Ben köklerin yapışık olacağını düşünememiştim. Tekrar teşekkürler. :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ** *** **** ** ********* ****** **** ****** *** ****** ******** *** ****** ******** *** *** ******** ****** ******
  • bandaleros bandaleros:
  • kralartur01 kralartur01:
    *** **** ******* ******** ***** ***** hahahaha*
  • B burap1:
    ****** hahahaha*** ***** *** ***** ******* ** *** ******* ** ********* ******* ***** ******** ******** ***** ** hahahaha **** **** ******** ***** ** hahahaha*
  • muadip muadip:
    ***** ********** ******** ********* ********* *** ********* *** ********** ** ***** ******** ********** hahahaha* ******** ***** hahahaha*** ** *** **** ** ********* ****** **** ****** *** ****** ******** *** ****** ******** *** *** ******** ****** ******
    +1
  • B burap1:
    hahahahahahahaha
  • bandaleros bandaleros:
    ****** *** **** ****** ****** ***** ******* ***** **** ******* ******** ***** ***** hahahaha*
  • B burap1:
    hahahahahahahaha
  • kralartur01 kralartur01:
    ********* hahahaha ****** ********** ***** hahahaha ***** ****** *** **** ****** ****** ***** ******* **
    +1
  • B burap1:
    ******* ****** ****** ******** *** hahahaha **** ****** ****** ******* hahahaha* ******* ********* ***** ********* ******** ****
  • bandaleros bandaleros:
    ***** *** ******** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha***** hahahaha ****** ********** ***** hahahaha *****
  • bandaleros bandaleros:
    ** ********* ******* **
  • bandaleros bandaleros:
    ******** ******* *** **** ***** hahahaha** hahahaha* ****** ********* **** hahahaha***
  • Kanka Kanka:
    *** ****** ***** ********* hahahaha * ******* hahahaha***** *** ***** ****** **
    +1
  • Kanka Kanka:
    ******* ***** hahahaha** ***** ***** hahahahahahahaha *** ******** hahahaha******* ******** ***** hahahaha **
  • NewGardener NewGardener:
  • S sefilzenci:
    hahahaha ********* **** ***** ***** ********* **** ******* ****** ***** **** hahahaha**** ***
  • bandaleros bandaleros:
    ***** *** ****** ******* *** **** ***** ****** ***** ********* hahahaha * ******* hahahaha***** *** ***** ****** **
  • Kanka Kanka:
    ******* ***** ***** hahahaha********
  • D deatheulalia:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • bandaleros bandaleros:
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
    Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii: *** ***