Bir takım problemler

Chitaura33

Yeni üye
Arkadaşlar merhaba
Bu iki dostumuz gayet iyi gidiyor gibi görünüyordu ama birden bu şekilde oldular. Uzun zamandır boyları ve sömekleri bu şekilde acaba ben kesim zamanımı mı geçirdim. Yardımcı olursanız sevinirim. Screenshot_20210907_220147.jpgScreenshot_20210907_220035.jpgScreenshot_20210907_220113.jpg

Chitaura33

Yeni üye
Şimdi o beyazlara elimi sürüp ışıkla yakından baktım küçük bit gibi Bi böcekmiş onlar. Mahvetmişler ama her yerinde var :( yaprakların üstü de ıslak ıslak duruyor. Bakım konusunda çok fazla detaylarını bilmiyorum bu işin normal balkonda saksıda hazır su kullanıyorum Bi kaç defa da solucan gübresi verdim.
O üzerindeki beyaz toz gibi olanlar ne? Birde hiç tricom basmamız bitki ben mi yanlış görüyorum

OttoMan347

√SEFİR√
Şimdi o beyazlara elimi sürüp ışıkla yakından baktım küçük bit gibi Bi böcekmiş onlar. Mahvetmişler ama her yerinde var :( yaprakların üstü de ıslak ıslak duruyor. Bakım konusunda çok fazla detaylarını bilmiyorum bu işin normal balkonda saksıda hazır su kullanıyorum Bi kaç defa da solucan gübresi verdim.
Oyki ne oy beyaz sinekler resmen istila etmiş çiçeği. Bu saatten sonra neem azal al diyebilirim. Bitkiyi buraya kadar sadece solucan gübresiyle getirmen büyük mucize :) tricom basmama sebebi de çiçekte alacağı besinleri alamamış :) o kuruyan yapraklar besin eksikliğinden sararıp yanmış ve kurumuş sonunda öyle görünüyor

WDT

Üye
Oyki ne oy beyaz sinekler resmen istila etmiş çiçeği. Bu saatten sonra neem azal al diyebilirim. Bitkiyi buraya kadar sadece solucan gübresiyle getirmen büyük mucize :) tricom basmama sebebi de çiçekte alacağı besinleri alamamış :) o kuruyan yapraklar besin eksikliğinden sararıp yanmış ve kurumuş sonunda öyle görünüyor
@OttoMan47 abi sıcaklık stresinden foxtail ollmus olabilirmi ?
Kanka tilki kuyrukları gördüm sanki. Ama böyle bi durum hiç yaşamadım. Enteresan bitkiler

Chitaura33

Yeni üye
Tamamdır yarın hemen alıyorum ondan bulamazsam neem yağı olarak aktarlardan alsam olur mu sulandırıp mı vermem gerekiyor o yağı. Sadece 2 günde oldu bu kadar böcek ve kurumalar çok sağlıklı görünüyordu normalde. Peki kesme zamanı gelmiş mi sizce belki böceklerden kurtarırım o zaman yada daha bekliyim mi

OttoMan347

√SEFİR√
Tamamdır yarın hemen alıyorum ondan bulamazsam neem yağı olarak aktarlardan alsam olur mu sulandırıp mı vermem gerekiyor o yağı. Sadece 2 günde oldu bu kadar böcek ve kurumalar çok sağlıklı görünüyordu normalde. Peki kesme zamanı gelmiş mi sizce belki böceklerden kurtarırım o zaman yada daha bekliyim mi
Neem oil de olur. Bekle pistillerin kızarmasını takip et %50 kızlarınca tricom takip etmeye başla tricomlar tamamen bulut görünümü olur da biraz amber de oluşursa hasat edersin. Önce bitkiye istediği besinleri verip biraz doyur

Chitaura33

Yeni üye
Tamamdır Bi süre takip ediyim o zaman belki o sürede böceklerden de kurtulurum. Besin takviyesi olarak şu an bir bütçem yok ama doğal olarak verebileceğim bişeyler var mı veya uygun fiyatlı önerebileceğiniz. Bu kadar çok sorma sebebim pek bilgim yok bu konularda evde kendi halinde yetiştirmeye çalışıyorum henüz yavaş yavaş öğreniyorum o yüzden

OttoMan347

√SEFİR√
Tamamdır Bi süre takip ediyim o zaman belki o sürede böceklerden de kurtulurum. Besin takviyesi olarak şu an bir bütçem yok ama doğal olarak verebileceğim bişeyler var mı veya uygun fiyatlı önerebileceğiniz. Bu kadar çok sorma sebebim pek bilgim yok bu konularda evde kendi halinde yetiştirmeye çalışıyorum henüz yavaş yavaş öğreniyorum o yüzden
Toz yarasa gübresi alman lazım birde 4 tane muz kabuğu püresi yap 2.5 lt şişeye bas üzerini su ekle 2 gün bekletip gübre zamanı suyuna 1 su bardağı ekleyip verirsin. Muz potasyum yarasa gübresi fosfor ihtiyacını giderecek bu zamanda

Chitaura33

Yeni üye
Toz yarasa gübresi alman lazım birde 4 tane muz kabuğu püresi yap 2.5 lt şişeye bas üzerini su ekle 2 gün bekletip gübre zamanı suyuna 1 su bardağı ekleyip verirsin. Muz potasyum yarasa gübresi fosfor ihtiyacını giderecek bu zamanda
Tamamdır kanka çok teşekkür ederim aynılarını uyguluyorum.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • K karleone:
    ********** ******** ***** hahahaha** **** ******** **** *** ***
  • K karleone:
  • Night owl Night owl:
  • K karleone:
    ********** ******* hahahaha* ******* ******** ** hahahaha* ******** **** ******** **** *** ***
  • kawinnnz kawinnnz:
    hahahahahahahaha ******* ********
  • bandaleros bandaleros:
    ******** ***** hahahaha*
  • kawinnnz kawinnnz:
  • K karleone:
  • bandaleros bandaleros:
    ** ***** hahahaha ********** ********** ********
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    ******* ******** **** ******* hahahaha ******
  • bandaleros bandaleros:
    *** ** hahahaha** ********* ****** ***** *** ******
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** *** hahahaha** ***** ****** ****** ***** ******** ***
  • kawinnnz kawinnnz:
  • kawinnnz kawinnnz:
    *** hahahaha ******
  • bandaleros bandaleros:
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ***** hahahaha* *** ***** *** hahahaha** ***** ****** ****
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** ** *** *** hahahaha ***** ***** hahahaha** **** hahahaha* ***** hahahaha* ***
  • T terbiyeligunahkar:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • bandaleros bandaleros:
    ***** *** ** ****** ******** ****** ****** ***** ** ****** ******* ***** ********* ********* ********** hahahaha *** ******** ***** ***
    bandaleros bandaleros: ***** *** ** ****** ******** ****** ****** ***** ** ****** ******* ***** ********* *********...