Biobizz Takımı Yeterli Mi, Netleştirebilir miyiz.¿

muratbey4516

Yeni üye
Arkadaşlar herkese selamlar, hayırlı ramazanlar öncelikle. Gübre konusunda tecrübenize, bilginize veya yorumlarınıza ihtiyacım var.
İlk growuma 1 Mart ile başladım. Hazırlık yaparken gübre konusunda Biobizz' e yönelmek geldi içimden, tamamen hisse dayalı. Şöyle ki: Growkentten biobizz ürünleri olan neredeyse tüm ürünleri aldım.( Grow, Top max, Bloom, Alg, Acti Vera, Call Mag, ph Down, Heaven). 1 mart filizi görmemden itibaren tabloya göre devam ediyorum. 22 Martta blooma geçebilirler nazlı nazlı. Ancak bitkilerim gözüme çok tuhaf geliyor, sanki birşeyler ters gibi. Kimsenin aynı yaşındaki bitkilerine benzemiyor. Sözde sömek olacak cincikler serçe parmağımın boğumu bile olmadı.

Netleştirmek istediğim sorunum şudur sayın arkadaşlarım: Saydığım gübre ekibi growu baştan sona için olması gerektiği gibi mi? Yani aynı veya Farklı marka ürünlere ihtiyacım var mı? Bu tarihten itibaren olmazsa olmaz ürünler varsa neler, veya bendeki malzemelerin muadili olup da çok daha verim yaratacak ürünler hangileridir? Değişiklik yapmaya değer mi?
Afedersiniz biraz uzunca oldu ama cevaplandığında benim gibi yetmelere yol gösterebilecek bir konu sanıyorum. Şimdiden teşekkür ediyorum..

Bu Sour D.- https://ibb.co/6PGWs1D

Bu da Blue D. - https://ibb.co/j6zMk1z kanka. Benimkilerde 1 Martta kafalarını çıkardılar. Öleceklerdi neredeyse ama kurtarmayı başardım kızları. Şu an gayet gür ve sağlıklılar. Solucan gübresi ve Biobizz Grow, Bloom ve Top max var bende. Çiçeklenmeye gireli 1 hafta oldu neredeyse ve üç gübreyi kullanmaya başladım. Bunun haricinde Cal-Mag takviyesi veriyorum ve bekirli periyotlarla Neem Azal sıkıyorum böcek haşere , mantar vs canımı sıkmasın ve kızları üzmesin diye. Fotoğraf atarsan sana bildiğim kadarıyla yardımcı olayım. Konum var bununla alakalı gözde atabilirsin.

Teşekkür ederim kanka.
Kanka senin kızların da maşallahı var. Çiçeklenmenin kaçıncı günlerindeler? Bence elinde ki gübreler yeterli gelecektir. Ama Forumdaki bazı arkadaşlar sömeği şişirmek için Bigbud, Over Drive, gibi ürünler kullanıyor. Growkentte bir bak istersen.
Ben benimkilere LST uyguladım kızların hoşuna gitti :)
Bakalım hasat zamanına gelebilecek miyiz..
Hasadın bol olsun kankacım :)

muratbey4516

Yeni üye
Aga 17-18 Martta filizleri fark ettim. 21 yasa 22 Martta 24 saat karanlık uyguladım, orayı baz alıyorum ben başlangıç olarak.
O dediğin konular hep dağınık parça parça işte, bilmeyen için baş ağrısı resmen.. bilen biri aydınlatır umarım.

zbambam

Kıdemli Üye
Teşekkür ederim kanka.
Kanka senin kızların da maşallahı var. Çiçeklenmenin kaçıncı günlerindeler? Bence elinde ki gübreler yeterli gelecektir. Ama Forumdaki bazı arkadaşlar sömeği şişirmek için Bigbud, Over Drive, gibi ürünler kullanıyor. Growkentte bir bak istersen.
Ben benimkilere LST uyguladım kızların hoşuna gitti :)
Bakalım hasat zamanına gelebilecek miyiz..
Hasadın bol olsun kankacım :)
Dostum LST'yi kaçıncı günde yaptın?

Dostum LST'yi kaçıncı günde yaptın?
Kanka 4. Boğumdan sonra topping yaptım. Kellesini uçurdum yani. Stresten kurtulması için 10 gün zaman tanıdım ve sonra toprağa paralel olarak yatırdım kanka. Sonra kafalarını kaldırmamaları için 1 aydır eğiyorum. Çiçeklenmenin 3. Haftasında rahat bırakacağım kızları kanki.

higthead

Jolly Green
Arkadaşlar herkese selamlar, hayırlı ramazanlar öncelikle. Gübre konusunda tecrübenize, bilginize veya yorumlarınıza ihtiyacım var.
İlk growuma 1 Mart ile başladım. Hazırlık yaparken gübre konusunda Biobizz' e yönelmek geldi içimden, tamamen hisse dayalı. Şöyle ki: Growkentten biobizz ürünleri olan neredeyse tüm ürünleri aldım.( Grow, Top max, Bloom, Alg, Acti Vera, Call Mag, ph Down, Heaven). 1 mart filizi görmemden itibaren tabloya göre devam ediyorum. 22 Martta blooma geçebilirler nazlı nazlı. Ancak bitkilerim gözüme çok tuhaf geliyor, sanki birşeyler ters gibi. Kimsenin aynı yaşındaki bitkilerine benzemiyor. Sözde sömek olacak cincikler serçe parmağımın boğumu bile olmadı.

Netleştirmek istediğim sorunum şudur sayın arkadaşlarım: Saydığım gübre ekibi growu baştan sona için olması gerektiği gibi mi? Yani aynı veya Farklı marka ürünlere ihtiyacım var mı? Bu tarihten itibaren olmazsa olmaz ürünler varsa neler, veya bendeki malzemelerin muadili olup da çok daha verim yaratacak ürünler hangileridir? Değişiklik yapmaya değer mi?
Afedersiniz biraz uzunca oldu ama cevaplandığında benim gibi yetmelere yol gösterebilecek bir konu sanıyorum. Şimdiden teşekkür ediyorum..

Dostum gayet başarılı oluyor bitkilerin.Bende ilk grow bio serisinde gittim ama çiçeklenmede an den bloom connoiseur big bud ve overdrive devam ettim. Bence big bud ve overdrive ile sömekleri daha dolgun hale getirebilirsin.

muratbey4516

Yeni üye
Teşekkür ederim zahmetin, paylaştıkların için sağolasın.
Big bud ve Overdrive' ın Biobizz de muadili var mı peki, elimdeki gruptan? Yani Bgbud ve Ovrdrve' a yöneldiğimde hangi ürünü feragat edeceğiz?
İlave olarak iki gübre daha mı eklemekten bahsettin totalde?
Çok uzun sorduğumun farkındayım kusuruma bakma mantığı kavramak istiyorum o yüzden :))
Dostum gayet başarılı oluyor bitkilerin.Bende ilk grow bio serisinde gittim ama çiçeklenmede an den bloom connoiseur big bud ve overdrive devam ettim. Bence big bud ve overdrive ile sömekleri daha dolgun hale getirebilirsin.

zbambam

Kıdemli Üye
Kanka 4. Boğumdan sonra topping yaptım. Kellesini uçurdum yani. Stresten kurtulması için 10 gün zaman tanıdım ve sonra toprağa paralel olarak yatırdım kanka. Sonra kafalarını kaldırmamaları için 1 aydır eğiyorum. Çiçeklenmenin 3. Haftasında rahat bırakacağım kızları kanki.
Ben de 3. Haftaya girdim. Topping yapmıycam. Lstye başlasam mı

Ü

Üye silindi 23964

Guest

higthead

Jolly Green
Teşekkür ederim zahmetin, paylaştıkların için sağolasın.
Big bud ve Overdrive' ın Biobizz de muadili var mı peki, elimdeki gruptan? Yani Bgbud ve Ovrdrve' a yöneldiğimde hangi ürünü feragat edeceğiz?
İlave olarak iki gübre daha mı eklemekten bahsettin totalde?
Çok uzun sorduğumun farkındayım kusuruma bakma mantığı kavramak istiyorum o yüzden :))

Bio da big bud ve overdrive muadili malesef yok.
Big bud ve overdrıve ekledıgın zaman bıo serısınden cıkartıcagın bır urun yok.Çakışıcak bir ürün değil.
Evet ek olarak almandan bahsediyorum.

Big bud çiçeklenmenin ikinci haftası başlanır. son 2 haftaya kadar kullanılır sonra ise son 2-3hafta overdrive verilir trikomlara göre.

muratbey4516

Yeni üye
Teşekkür ediyorum yardımın için. Hayırlı ramazanlar.. ‍♂️
Bio da big bud ve overdrive muadili malesef yok.
Big bud ve overdrıve ekledıgın zaman bıo serısınden cıkartıcagın bır urun yok.Çakışıcak bir ürün değil.
Evet ek olarak almandan bahsediyorum.

Big bud çiçeklenmenin ikinci haftası başlanır. son 2 haftaya kadar kullanılır sonra ise son 2-3hafta overdrive verilir trikomlara göre.

sonerads

Kıdemli Üye
Anca atabildim.. Teşekkür ederim kanka. Ben kızları okutmadım ondan pek dallı budaklı değiller seninki gibi :)) Maşallah bu arada
Kanka yaprak uclarinda hafif sararmalar var, suan cok kucukler ama dikkat etmeni tavsiye ederim, devam ederse yapraga dogru yayilabilir. Gubre yanigi ya da ph kaynakli olabilir, sen degerlendirmesini yaparsin. Iyi growlar dilerim.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
    ******* **** ********* ********* *** ***** **** ******* **** **** ********** ******* ****** **** ******* hahahaha
    +1
  • 420x 420x:
    +1
  • 420x 420x:
    +1
  • kkush kkush:
    **** hahahaha** ********* ***
  • Night owl Night owl:
    ***** *** ********* ** **** ********* ***** ******* *** ** *** ******* ******** ****** ** *** **** *** *** ***** *** *** hahahaha** *** **** ***** ***** hahahaha*** ***** ** hahahaha ******** ******** ******* hahahaha* ***** ********** *** *** ***** hahahaha hahahaha ******** ***** ******* ********** **** **** ********* **** ******* *** ********* ******* ********** **** ******* **** **** ******* hahahaha hahahaha** ***** **** *** ********* **** ******** *****
    +1
  • D despacito:
    ******** ********** ****** ******* ** **
  • Night owl Night owl:
    +1
  • 420x 420x:
    ****** **** ******** **
  • Night owl Night owl:
    ****** ******* **** ********* ****** ***** ****** **** ******** **
  • 420x 420x:
    **
  • kkush kkush:
    **
  • kkush kkush:
    hahahaha hahahaha* ******** **** ******** ****** **
    +1
  • 420x 420x:
    hahahahahahahaha
    +1
  • 420x 420x:
    hahahaha** ***
  • New Rookie New Rookie:
    ****** **
  • New Rookie New Rookie:
    ******** ** **
  • New Rookie New Rookie:
  • 420x 420x:
    hahahaha *****
  • kkush kkush:
  • New Rookie New Rookie:
    *** *** ********** *** **** **** ** ***** ***** hahahaha*** ***
  • New Rookie New Rookie:
  • kkush kkush:
    ****** hahahaha** ***** ***
  • kkush kkush:
  • New Rookie New Rookie:
    New Rookie New Rookie: *** ********* ******* ******* *** ******* ****** *********