Biobizz mi Advanced mi veya?

Cashh

Doktor
Arkadaşlar gübre seçimini bir türlü yapamıyorum çok ta marka var bildiğim kadarıyla filiz ve gelişim dönemi azot ihtiyacı ve çiçek ve dönek dönemi fosfor ve potasyum a ihtiyaç var ama bu besinler de bunlardan hiç bahsetmiyor npk gübrelerinde % ile gösteriyor şu an büyüyen iki çiçeğim var npk azot fosfor ve potasyum içeren iki gübre ve sıvı solucan gübresi kullanıyorum ve 2 ayı geçti bitkiler gayet iyi büyüdü alsam mı bununla mı devam etsem kararsız kaldım. Tavsiye rica ederim

Regu

Kıdemli Üye
Kanka bu şöyle bir olay diyelim ki evde yemek için domates yetiştireceksin eğer istersen organik gübre verirsin eğer istersen kimyasal çok bir fark yok aralarında kimisi doğal olanın tadı daha güzel diyo

Regu

Kıdemli Üye
Kanka olur ama yetersiz.
Biobizz
Grow Bloom topmax calmag ayrıca advanced big Bud ve Bud candy öneririm ve her bitkinde kullanman için de Neem oil

noname35

Üye
kanka advance kimyasal ama güzel sonuçlar verir ve çok kalem malı var yani paran varsa bunu al derim hemde ph ayarlıyor falan ama organik olsun çokta para vermiyim dersen biobizz glow blom topmax yeterli ama revive , overdrive, calmag big bud gibi ek besinleride almanı öneririm.

Ü

Üye silindi 15628

Guest
İlla organik kullanayım diyorsan advancedin iguana juice gübresi çok güzel bir ürün. Her türlü advanced, biobizden iyidir. Bence bu soru
Canna mı vs Advanced mı olmalıydı ?

Cashh

Doktor
Kanka bu şöyle bir olay diyelim ki evde yemek için domates yetiştireceksin eğer istersen organik gübre verirsin eğer istersen kimyasal çok bir fark yok aralarında kimisi doğal olanın tadı daha güzel diyo
Kanka Advanced den üç parça veya dört hangilerini önerirsin litrelik değil ml olarak alıcam ama biobizz den iyi diyor kankalar Advanced alayım bari

mandarine

Ordinaryüs
@Musdrag kanka başlangıç growu için bence advanced nutrients al kafan rahat olsun. beginner seviye için iyi bir başlangıç olur en ufaklarından 250ml lik alır sonra bittiklerinde düşünürsün başka şeyler.

şimdi şunlar:
ilk gerekliler: micro, grow, bloom, calmag
ikinci: rhino skin, big bud, overdrive
üçüncü: bud candy, b52

ilkler şart olanlar ikinciler de olmalı aslında üçüncüler de olsa iyi olur olanlar. bunlar benim fikrim tabi. calmag i ve microyu bence bu markadan almana gerek yok. en ucuzu ne bulursan ondan al :D çarşıdan ben micro ve calmag bulup aldım. rhino skin kesinlikle almana gerek yok direk yine çarşıdan potasyum silikat al onbeş yirmi liraya bu deminki micro ve calmagteki gibi çakma marka filan değil. potasyum silikat bildiğin rhino skin.
başlangıç ve veg dönemi için acil micro, grow, calmag lazım. sonra çiçeğe de bloom, rhino skin, b52. çiçeğin sonları ve ilerisine big bud ve bud candy, flusha yakın son haftaya da overdrive. tabi minimum diyorsan micro, grow, bloom ve calmag.

Cashh

Doktor
@Musdrag kanka başlangıç growu için bence advanced nutrients al kafan rahat olsun. beginner seviye için iyi bir başlangıç olur en ufaklarından 250ml lik alır sonra bittiklerinde düşünürsün başka şeyler.

şimdi şunlar:
ilk gerekliler: micro, grow, bloom, calmag
ikinci: rhino skin, big bud, overdrive
üçüncü: bud candy, b52

ilkler şart olanlar ikinciler de olmalı aslında üçüncüler de olsa iyi olur olanlar. bunlar benim fikrim tabi. calmag i ve microyu bence bu markadan almana gerek yok. en ucuzu ne bulursan ondan al :D çarşıdan ben micro ve calmag bulup aldım. rhino skin kesinlikle almana gerek yok direk yine çarşıdan potasyum silikat al onbeş yirmi liraya bu deminki micro ve calmagteki gibi çakma marka filan değil. potasyum silikat bildiğin rhino skin.
başlangıç ve veg dönemi için acil micro, grow, calmag lazım. sonra çiçeğe de bloom, rhino skin, b52. çiçeğin sonları ve ilerisine big bud ve bud candy, flusha yakın son haftaya da overdrive. tabi minimum diyorsan micro, grow, bloom ve calmag.
Kankacım değerli cevabın için teşekkür ederim tam sepeti yaptım biobizz Allah tan siparişi vermedim şimdi biobizz değil de Advanced mi diyorsun?

mandarine

Ordinaryüs
Kankacım değerli cevabın için teşekkür ederim tam sepeti yaptım biobizz Allah tan siparişi vermedim şimdi biobizz değil de Advanced mi diyorsun?
kanka benim fikrim baslangıc icin güçlü ve iyi destek olacak gübreler almak mantıklı işi öğrenince organiğine gireriz. hepsini de tek defada sipariş etmene gerek yok. grow bloom al calmag micro al başka marka veya aynı marka sonra sırasıyla işte. ondan alsan bile en azından an nin overdrive ını alman gerekecek.

Cashh

Doktor
kanka benim fikrim baslangıc icin güçlü ve iyi destek olacak gübreler almak mantıklı işi öğrenince organiğine gireriz. hepsini de tek defada sipariş etmene gerek yok. grow bloom al calmag micro al başka marka veya aynı marka sonra sırasıyla işte. ondan alsan bile en azından an nin overdrive ını alman gerekecek.
An ın ovirdrive ? Nedir

Cashh

Doktor
Kanka zaten biobizz ile Advanced arasındaki fark organik inorganik ise başlangıç bencede güçlü ama kimyasal olsun aynen

Cashh

Doktor
Kanka cım grow bloom ol sepete koydum mickro grow zaten bin lira dan başlıyor ucuzu nereden bulunur bilmiyorum Google yazınca zaten growkent çıkıyor cal mag sanıyorum ph düşürücü o zaman blom ve micro grow bu ikisi besin doğru mu

mandarine

Ordinaryüs
kanka hayır ya litrelik alma ****. 250ml micro grow 50 küsür lira. üçü ikiyüzü geçmemeli. calmag herhangi bir markadan al en ucuzundan ben atami aldım. önemli değil o kadar çünkü. ben ph düşürücü yerine toz sitrik asit kullanıyoru, ezilmiş limon tuzu yani. en zararsız secenek bu gibi geldi ve hicbir growda ph sorunu cıkmadı

Cashh

Doktor
kanka hayır ya litrelik alma ****. 250ml micro grow 50 küsür lira. üçü ikiyüzü geçmemeli. calmag herhangi bir markadan al en ucuzundan ben atami aldım. önemli değil o kadar çünkü. ben ph düşürücü yerine toz sitrik asit kullanıyoru, ezilmiş limon tuzu yani. en zararsız secenek bu gibi geldi ve hicbir growda ph sorunu cıkmadı
Kanka cım micro ml ölçekte yok 1 litre sen başlıyor growkent te

Cashh

Doktor
Ezilmiş olarak bulamadım ama normal limon tuzu işe yarar mı

Cashh

Doktor
Advanced Nutrients Micro bunu kanka

Grow Muhabbetleri
Help Users
    Powel Powel: *******