Biobizde ph gerekli mi??

• Konbuyu başlatan Üye silindi 23835
  • Başlangıç tarihi

Woppy

Ordinaryüs
Knk sarı ph meteeye güvenme iyibir alet sefil oh test kitleri var bunlardan edşnşrsen rahat edersin versigin suyun ph ı kac ? (Ürün bu ama bu siteleri kulanmanızı tavsiye etmem malum ortalık)

zbambam

Kıdemli Üye
Arkadaslar sari renkli ph olcer ile ayarlama yapiyordum kalibre etmesi ayri dert. Baktim bitkiler sarariyor muhtemelen ph sorunu gibi gozukuyor. Bende sasal suya dondum bir sureligine bitki cok strese girsin istemiyorum. Hem de nasillar bir gozlemlerseniz ciceklenmenin 3. Haftasindalar
Harika

Ü

Üye silindi 23498

Guest
Ben şu an test etme amaçlı allmix'te ph'ı 8 olan nehir suyunu kullanıyorum. Melas + solucan gübresi içeren oksijenli kompost çayı ile beslediğimden şimdilik hiçbir ph sorunu yok. Topraktaki mikroplara iyi bakıyorsanız onlar ph'ı kendisi düzenlerler bu nedenle %100 organik tarımda ph ayarı pek gerekli değil diye düşünüyorum.

Çeşme suyuna geçmemelisin, klorin ve florür mikropları öldürür, organik tarım tamamen mikropları besleme üzerine kurulu. Onlar olmazsa bitkiyi besleyen de olmaz, ph ayarı da kaçar.
Kanka duvarına giremiyorum. Bu yüzden açtığın konu varsa göremedim. Melas solucan çay tarifini soracaktım

PuffinBulut

Yeni üye
Arkadaslar sari renkli ph olcer ile ayarlama yapiyordum kalibre etmesi ayri dert. Baktim bitkiler sarariyor muhtemelen ph sorunu gibi gozukuyor. Bende sasal suya dondum bir sureligine bitki cok strese girsin istemiyorum. Hem de nasillar bir gozlemlerseniz ciceklenmenin 3. Haftasindalar
sasal su nedir brom ya

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    *********** ***** ******* * ****** ********** *** ****** ** **** dready
  • F Fısfısss01:
    ****** **** **** **** *** dready**** **** ******* ** ********* ********** *** ****
    ** ********** ***** ******** ***** **
  • F Fısfısss01:
    dready*********** ** ********** ** ********* ********* dready* ***** ******* ******* dready **********
  • F Fısfısss01:
    dready*********** ** ********** ** ********* ********* dready* ***** ******* ******* dready *********** **** ****** **** ****** *******
  • F Fısfısss01:
    ********* ******* ***** ***** dready* ***** ********** ***** *** ****** ******* ***** *** ****** ****** *******
  • F Fısfısss01:
  • A akaaka123:
    dreadydreadydreadydready****
  • A akaaka123:
  • kralartur01 kralartur01:
    **** **
  • kralartur01 kralartur01:
    dready *********** ** ********** *** ******
  • A akaaka123:
    *** ***** *** dready **** ***** *********
  • A akaaka123: