Big Bud Gübresi

lucas

Yeni üye
Arkadaşlar affınıza sığınarak bir konuda yardım rica edecektim. Big bud sipariş verdim de şimdi 2. Haftasında kızlarım ben bu big bud'ı ne zaman kullanacağım kimi all mix ile baştan itibaren kullanabilirsiniz diye all mix değil toprağım cicekciden torf perlit mix yaptım kimi de çiçeklenme döneminin 2. Haftasından itibaren diyor flush yapmadan önce falan yazıyor flush yapmam sart mıdır bu gübreyi kullandığım zaman vs bu konularda fikirlerinizi paylaşırsanız minetttar olurum çok teşekkürler.

Selam kanka çiçeğin 2 haftası başlayabilirsin big bud a. Flush atmalısın kanka kullandığın gübre kimyasal onlardan arındırmak için atıyoruz. Yanına birde overdrive alırsan son 2 hafta da onu kullanabilirsin.

lucas

Yeni üye
Gerçekten çok teşekkür ederim affına sığınarak sana bir soru daha sormak istiyorum resmine bakarsan bu kızım başını topraktan çıkardığı andan bu yana 1 hafta bitti 2. Haftanin ortasındayız büyümesi çok yavaş gibi geliyor bana Autoflower vanilla kush sipariş etmiştim degenetica dan ne düşünüyorsun sence normal mi yoksa biraz ağırdan mi gidiyor şimdiden teşekkür ederim.

lucas

Yeni üye
Son bir soru başını sisiirdim ama hakkını helal et çiçeğin 2 haftası demişsin topraktan çıktıktan sonra 2. Hafta big bud a başlayabilir miyim yoksa someklendikten sonra ki 2. Hafta mi baslamaliyim bunu anlayamadım çok teşekkürler.

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
kanka ya sana yanlış bilgiler verilmiş ya sen yanlış anlamışsın..

1- all mix toprakta ilk 2 hafta hiçbir gübreye ihtiyaç yoktur, gübre verilmez.

2- big bud kullanman için bitkinin grow dönemini atlatıp çiçek dönemine geçmiş olması lazım. yani pistiller açıldıktan sonraki hafta litreye 2 ml şeklinde uygulanır.

3- yeni bir şehir efsanesi de , sentetik gübre kullandıktan sonra flush atılacağı falan. bitkide sorun olmadıkça flush atılmaz. ama hasatta girerken gübren ne olursa olsun, ister sentetik ister googleled ister organik fark etmez. soğuk flush atılır. amaç sadece toprağı ve gövedeyi temizlemek değildir. ayrıca soğuk flush ile son düzlükte stres dalgası yaratılır. bu da tiricom üretiminin devamını sağlar

lucas

Yeni üye
kanka ya sana yanlış bilgiler verilmiş ya sen yanlış anlamışsın..

1- all mix toprakta ilk 2 hafta hiçbir gübreye ihtiyaç yoktur, gübre verilmez.

2- big bud kullanman için bitkinin grow dönemini atlatıp çiçek dönemine geçmiş olması lazım. yani pistiller açıldıktan sonraki hafta litreye 2 ml şeklinde uygulanır.

3- yeni bir şehir efsanesi de , sentetik gübre kullandıktan sonra flush atılacağı falan. bitkide sorun olmadıkça flush atılmaz. ama hasatta girerken gübren ne olursa olsun, ister sentetik ister googleled ister organik fark etmez. soğuk flush atılır. amaç sadece toprağı ve gövedeyi temizlemek değildir. ayrıca soğuk flush ile son düzlükte stres dalgası yaratılır. bu da tiricom üretiminin devamını sağlar
Muazam bilgiler bunlar çok teşekkür ederim yeni olduğum için sizler sayesinde bende basarili olurum diye ümit ediyorum desteklerinizi esirgemediğiniz için çok teşekkür ederim son bir şey sormak istiyorum flush i çeşme suyu ile yapsam olur mu yoksa ph i 6 - 6.6 arası olmak zorunda mı suyun şimdiden teşekkürler.

Kanka selam ,usta yazmış gerekli bilgileri. Düzeltme de yapmış flush la ilgili ben link bıraktım ordan bakabilirsin nasıl atılır. Bitkine bu dönemde grow gübresi vermen lazım kanka yine an grow kullanabilirsin. Bitkin çiçeğe girdiğinde bloom gübresi başlamalisin. Çiçeğin 2 haftası bigbud başlayabilirsin. Eğer istersen overda ekleyebilirsin sonlara doğru. An gübrelerin kullanım kılavuzu vardır nette ordan nasıl kullanacagin bilgisi var. Kafana takılan olursa sorarsın.

lucas

Yeni üye
Çok çok teşekkür ederim ilginiz için bir şey daha sormak istiyorum affınıza sığınarak vanilla kush autoflower a topping kelle uçurma yapmalı mıyım sizce zaten küçük bir bitki mahsulün fazlalasmasina yardımcı olur mu fikirlerinizi paylaşabilirsiniz minnettar olurum teşekkürler.

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
Çok çok teşekkür ederim ilginiz için bir şey daha sormak istiyorum affınıza sığınarak vanilla kush autoflower a topping kelle uçurma yapmalı mıyım sizce zaten küçük bir bitki mahsulün fazlalasmasina yardımcı olur mu fikirlerinizi paylaşabilirsiniz minnettar olurum teşekkürler.
kanka ben autoda fimming photoda topping uyguluyorum henüz bir sıkıntı yaşamadım. ancak ilk growda bence de lst ve biraz daha sonrasında hafif lolipop eğitimi yapmanı tavsiye ederim. bazen uygulama yanlış olabiliyor ve ilk growda heves kaçabiliyor. ha iyi bir araştırma ile dikkatlice yaparım diyorsan , autoda da topping yapılabilir

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kkush kkush:
    ****** ***** *** ******** ** **** hahahaha* ***** **** hahahaha **** ***** ****** ***** *** ******* *** ** ** ***** *** ***** hahahaha*
  • deyorke deyorke:
    ****** *** ***** ****** ******* ** ***** ***** ********** ****** *** ** ***** ** ****** **** ******* ***
  • kkush kkush:
    +1
  • deyorke deyorke:
    *** **** ***** *** ******** ***** *** hahahaha ** ******* ********* ******* ***** ******
    +1
  • G ganjasevdalısı:
  • kkush kkush:
    ********** ********* **** **** hahahaha ********** ** hahahaha***
  • kkush kkush:
  • kkush kkush:
    *** ****** ****** ****** hahahaha hahahaha*** ***** **** hahahaha **** ***** ****** ***** *** ******* *** ** ** ***** *** ***** hahahaha*
  • G ganjasevdalısı:
  • clackster clackster:
    ****** ****** **** ** ******* hahahahahahahaha
  • ThomasShelby ThomasShelby:
    ******** ** **** ***** ***** ****** *** * ** *** ******* *** ****** ********** *** *******
  • kkush kkush:
    **** hahahaha****** ****** **** ** ******* hahahahahahahaha
  • G ganjasevdalısı:
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    **** ***** hahahaha* ***** ******* ******** *** **** ******** ******* *** ****** **
  • MalrukLord MalrukLord:
  • MalrukLord MalrukLord:
  • kkush kkush:
    ***** **** **** ****** *** ***** ********** ********* ** ********* ***** ******
  • clackster clackster:
    **** hahahaha * ******* ******* ********* **** ****** ****** ****** ***** **** ******** *****
  • MalrukLord MalrukLord:
  • G ganjasevdalısı:
    ** ** hahahaha **** **** ****** *** ***** ********** ********* ** *****
  • kkush kkush:
    ********** *** **** ********* ********* hahahaha* hahahaha* ******* hahahaha******** ****** ****** hahahaha*** hahahaha** *** *** * ******* ******* ********* **** ****** ****** ****** ***** **** ******** *****
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    *** ** ***** ****** ********* ******* ******* ***** *** *** ** ****** ******* ***** ********* ***** ***** **** ** **
  • kkush kkush:
  • clackster clackster:
    ***** ***** *** ***** ***** ******* *** ***** **
  • MalrukLord MalrukLord:
    ******* *** ****** ****** ********** ***** ******** ***** ******* ***** ***** ******** ******* ******** hahahaha*
    +2
    MalrukLord MalrukLord: ******* *** ****** ****** ********** ***** ******** ***** ******* ***** ***** ******** *******... +2